
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fészekrabló felnőtt madarak lökték ki fészkükből a szülő nélkül maradt kis gólyafiókákat Zetelakán. A község vezetősége a szakemberekkel egyeztetve fogta be az egyiküket, míg a másik kettő elrepült.
2021. július 22., 15:312021. július 22., 15:31
Egy olvasónk jelezte, hogy idegen, a fiókákra támadó madarak jelentek meg a világhálón élőben követhető zetelaki gólyafészeknél. Nagy Attila, Zetelaka polgármestere megkeresésünkkor már tudott a történtekről és egyeztetett is szakemberekkel a teendőkről. Ekkora már egy enyhén sérült fióka kiesett a fészekből, amelyet befogtak és biztonságba helyeztek – élelmet is kapott.
Továbbra is kapcsolatban maradnak a szakemberekkel, akiknek tanácsait követve fognak cselekedni – hangsúlyozta Nagy Attila. Hozzátette, megfigyelésük szerint három-négy idegen fészekrabló gólya támadt az egyedül maradt fiókákra.

Nagy zajt keltett a közösségi médiában, hogy hétfőn egy bekamerázott gólyafészekből eltávolították a fiókákat Zetelakán. Mint kiderült, a községvezetés szakemberek irányításával akart segíteni a kis madarakon, hiszen úgy tűnt, szüleik elpusztultak. Mostanra visszahelyezték a fiókákat.
Mint arról beszámoltunk, nagy port kavart a héten egy gólyamentő akció a településen. A szülők nélkül maradt fiókákat próbálták megmenteni, de mivel úgy tűnt, hogy mégis előkerültek az idősebb madarak, ezért visszahelyezték a fészkükbe a gólyafiókákat.
Politikai források szerint a Szociáldemokrata Párt (PSD) vasárnap úgy döntött, hogy támogatja a Veștea-kabinet beiktatását a parlamentben, és részt vesz a kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
Meleg időre, helyenként kánikulára és kellemetlen hőérzetre, másrészt légköri instabilitásra vonatkozó figyelmeztetést adott ki az ország legnagyobb részére vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Vasárnap kezdődik a csillagászati nyár, a napforduló romániai idő szerint 11 óra 24 perckor lesz – írta a HungaroMet Zrt. szombaton a honlapján.
szóljon hozzá!