
A fészkükben várják szüleiket a gólyafiókák
Fotó: Erdély Bálint Előd
Nagy zajt keltett a közösségi médiában, hogy hétfőn egy bekamerázott gólyafészekből eltávolították a fiókákat Zetelakán. Mint kiderült, a községvezetés szakemberek irányításával akart segíteni a kis madarakon, hiszen úgy tűnt, szüleik elpusztultak. Mostanra visszahelyezték a fiókákat a fészekbe.
2021. július 20., 22:042021. július 20., 22:04
2021. július 21., 10:032021. július 21., 10:03
A Gyulafehérvári Caritas munkatársai értesítették a zetelaki községvezetést hétfőn reggel, hogy két gólyatetem van a Tófalvi útnál levő gólyafészekben, a magasfeszültségű huzalok közelében – számolt be az előzményekről Nagy Attila zetelaki polgármester.
Mint mondta, ekkor ők azt hitték, hogy a katolikus templom udvarán lévő – interneten élőben is követhető – gólyafészekben élő fiókák szülei pusztultak el, így ornitológussal, illetve a Milvus Madártani és Természetvédelmi Egyesület szakembereivel konzultálva a kis madarak segítségére siettek.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Sikerült egy darus karbantartó autót hívni a helyszínre – folytatta az elöljáró –, hogy
A történtek hátteréről nem tudva, ezt az intézkedést értették félre az internetezők, akik azonnal felháborodásukat fejezték ki a közösségi médiában. Mint kiderült,
Éppen ezért a szakemberekkel konzultálva a községvezetés végül úgy döntött, hogy nem szállítják el a fiókákat, inkább a templom udvarán hagyják őket, hogy láthassa őket az újból visszatért szülő. Élelem gyanánt csirkehúst vittek a madaraknak. Ugyanakkor folyamatos felügyelet alatt voltak a helyi polgárőröknek köszönhetően.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A fiókákat kedden hajnalban helyezték vissza a fészkükbe, hiszen akkor tudtak ismét darut rendelni a helyszínre. Úgy döntöttek, hogy
Nagy Attila arról is beszélt, hogy próbálták tájékoztatni az embereket a közösségi médiában a történtekről, ám gyorsan kellett cselekedni, így erre nem mindig volt lehetőség. Ő maga sem gondolta, hogy ilyen mértéket ölt az internetezők felháborodása, de mindenkit biztosítani szeretne arról, hogy a jó ügy érdekében intézkedtek.
Tavaly 31 ezerre volt tehető a betöltetlen állások száma Romániában a statisztikák szerint, ami ötezerrel kevesebb, mint egy évvel korábban.
Az üzemanyag árának emelkedését fékező újabb intézkedésekről tárgyalnak hétfőn a Victoria-palotában a koalíciós pártok képviselői – értesült az Agerpres politikai forrásokból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzése szerint hétfő reggel 10 órától kedd reggel 10 óráig a szél erősödése, mérsékelt csapadék, a hegyekben pedig havazás és hóréteg kialakulása várható.
Öt személy életét vesztette hétfő reggel egy Kolozs megyében történt közúti balesetben.
79 éves korában elhunyt Nádasdy Ádám nyelvész, költő, műfordító.
A romániaiak 89 százaléka elégedetlen azzal, ahogyan a kormány az üzemanyagválságot kezelte – derül ki a CURS egy friss felméréséből.
A kőolajat leszámítva nem áll rosszul Románia az energiahordozók terén, mégis egyre költségesebbek ezek a lakosság számára. Mi ennek az oka? – ehhez hasonló kérdésekkel fordultuk Antal Lóránthoz, a szenátus energiaügyi bizottságának elnökéhez.
A Richter-skála szerint 3,9-es erősségű földrengés történt vasárnap 17 óra 16 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Az üzemanyag-drágulás hatásait enyhítő intézkedések haladéktalan elfogadására szólította fel a miniszterelnököt és a pénzügyminisztert vasárnap Sorin Grindeanu.
Négy megyében másodfokú (narancssárga jelzésű), 12 megye folyóvizeire elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
szóljon hozzá!