
Fotó: Rab Zoltán
Idén is háromnapos lesz a szovátai Tökfesztivál, amelyre nemcsak a helybélieket, de környékbelieket, más megyéből érkezőket is várnak.
2024. október 10., 12:022024. október 10., 12:02
Színes és változatos programmal készültek a szervezők az október 11–13. között tartandó Tökfesztiválra. Pénteken 10.30-tól felvonulással kezdődik az eseménysorozat, a korondi fúvószenekar és a 15. Hagyományőrző Mátyás Huszárezred a Domokos Kázmér Szakközépiskolától a Petőfi parkig vonul fel, hozzájuk csatlakozhatnak a városlakók és a turisták.
A hivatalos megnyitót 11.15-akor tartják a feldíszített Petőfi parkban, majd 12 órától az Alma együttes koncertezik. Délután 5 órakor a szovátaiak is csatlakoznak a Caritas katolikus segélyszervezet által szervezett Egymillió csillag a nélkülözőkért elnevezésű adománygyűjtő eseményhez, amely keretében mécseseket gyújtanak és adakoznak. Fellép a BB Dance, majd 18 órától az Antistress és a Dreamflow koncertezik az amfiteátrumban.
Szombaton 10 órától közösségi futással kezdődik a nap, majd 11 órától tűzoltó- és 13 órától retróautó-felvonulás lesz a buszállomáson. A Testvériség parkban 16 órától játszóházat szerveznek, minden gyereket várnak oda. Az esti bulit a 18 órától a Compact együttes nyitja meg, 20 órától pedig a Zanzibár lép a nagyszínpadra.
Vasárnap 15 órától a nagyszínpad előtt veteránautó-felvonulás lesz, 16.15-től az amfiteátrumban a Tücsökraj és a Sirülők néptáncegyüttes lép fel, a rendezvényt a Maros Művészegyüttes 17.30-tól kezdődő előadása zárja.
Székelyudvarhelyen a Bethlen Gábor utcában útfestési munkálatok kezdődnek. Emiatt kisebb forgalomkorlátozások lesznek.
Elfogadta a büntető törvénykönyv módosításáról szóló törvénytervezetet a szenátus szerdán, amely újradefiniálja a gyermekpornográfia fogalmát, és a cselekmények súlyához igazítja a büntetési tételeket.
Kelemen Hunor szerdán kijelentette, hogy egyeztetett a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) vezetőivel kisebbségikormány-alakítási lehetőségekről, köztük egy PNL-USR-RMDSZ-kormányról.
Kelemen Hunor szerdán közölte, hogy az RMDSZ képviselői és szenátorai nem fogják támogatni a Veștea-kormány esetleges beiktatását.
Az oktatási szakszervezetek több ezer tagja tüntetett szerdán a kormány székhelye előtt az új bértörvény tervezete ellen, majd elindultak a parlament előtti tér felé.
Idén májusban 882 177 nyugdíjas részesült szociális juttatásban, 606-tal több, mint az előző hónapban – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szerdán közzétett adataiból.
Egy férfi meghalt, két másik személy megsérült szerdán reggel két kamion frontális ütközése következtében a 6-os országúton, Zsuppa (Jupa) település közelében – közölte a Krassó-Szörény megyei rendőrség.
Meghalt kedden a kórházban az a 12 éves marosborgói (Mureșenii Bârgăului) lány, akit hétfőn a járdán gázolt el egy autó a Beszterce-Naszód megyei településen.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kedd este bejelentette, hogy szerdán benyújtja a parlamentnek a kormányprogramot és a miniszterjelöltek névsorát. Közlése szerint kabinetjében a PNL és a PSD politikusai mellett szakértők is helyet kapnak.
Megjelent az első kedvcsináló előzetes a soron következő, 2027-ben érkező Shrek-filmhez. A 2000-es évek népszerű animációs franchise-ja négy mozifilmet és két Csizmás kandúr spin-offot ért meg.
szóljon hozzá!