
Láthatóan ráfér a tömbházakra a javítás, felújítás
Fotó: Köllő Edit-Teréz
Gyergyóditró összes tömbházát – mind a tízet, azaz százhat lakrészt – hőszigetelik majd. A jó hír, hogy a lakóknak nem kell önrésszel hozzájárulniuk, a 10,3 millió lejes beruházáshoz az önkormányzat kapott támogatást.
2023. január 29., 18:592023. január 29., 18:59
2023. január 29., 21:512023. január 29., 21:51
Az országos helyreállítási terv (PNRR) révén részesül Gyergyóditró abban a finanszírozásban, amelyre nemrégiben írta alá a szerződést Puskás Elemér polgármester.
Amint Puskás Elemér polgármester érdeklődésünkre válaszolva elmondta, a lakóknak nem kell ebbe belepótolniuk, de ha a projekthez nem tartozó fejlesztést, javításokat szeretnének (például a tetőcserepek cseréjét, vagy éppen kémény építését), annak költségeit nekik kell majd fedezniük.
A lépcsőházfelelősökkel történtek már megbeszélések a várható munkálatok kapcsán, közelebbről pedig sorra látogatnak minden lakrészt, felmérik az egyéni helyzeteket, amelyekre majd megoldást kell találni.
Fotó: Köllő Edit-Teréz
Jelenleg a terveket készítteti a községháza, majd az engedélyezési folyamat lejárta után várhatóan májusban kezdik el a munkálatokat. A tíz tömbházban (Gyergyó térségében a községek között ez a legtöbb) mintegy 250–300 lakó élvezi majd a beruházás előnyeit.
– fogalmazott Puskás Elemér.
Motorok és motorosok százait áldották meg vasárnap délután a Tolvajos-tetőn.
Több fát is kidöntött az erős szél vasárnap Marosvásárhelyen, a tűzoltókat három helyszínre riasztották. Maroshévízen egy fa az áramvezetékekre zuhant, ezért a tűzoltók mellett az áramszolgáltató munkatársai is a helyszínre vonultak.
A Román Hírszerző Szolgálat (SRI) tűzszerészei robbanótöltetet találtak a Tulcea megyei Luncavița és Văcăreni térségében becsapódott drónmaradványokban – számolt be vasárnap a védelmi minisztérium.
Életét vesztette vasárnap Huși-ban egy férfi, akire egy tömbház tetőelemei zuhantak – közölte a Vaslui megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A Román Rendőrség vasárnap közölte, hogy 2020 és 2025 között a jobbkormányos gépkocsikat érintő balesetek mintegy 84 százaléka azért történt, mert a járművezetők nem tartották be a közlekedési szabályokat.
A belügyminisztérium vasárnap a szellemi tulajdon világnapján arra figyelmeztetett, hogy a hamisított termékek és a kalóztartalmak továbbra is valós kockázatot jelentenek a vásárlók számára.
A kormány idén is folytatja az Új otthon programot, 500 millió lejes hitelgarancia-kerettel – derül ki a pénzügyminisztérium vasárnap közzétett jogszabálytervezetéből.
Most fordult elő először, hogy az orosz fél nem tudta teljes mértékben tagadni a Románia légterébe szombat hajnalban behatoló drón orosz eredetét – jelentette ki szombat este Oana Țoiu a bukaresti orosz nagykövet bekéretéséről.
Bár szombaton napközben Székelyföld-szerte napos, tavaszi idő volt, vasárnap reggelre több helyen fagypont alá csökkent a hőmérséklet. A leghidegebbet ezúttal is Csíkszeredában mérték.
A Galacon lezuhant orosz drón miatt a külügyminisztérium szombaton bekérette az orosz nagykövetet, és közölték a diplomatával, hogy a román fél elítéli légterének megsértését, és „határozottan tiltakozik” ez ellen az elfogadhatatlan cselekedet ellen.
szóljon hozzá!