
Fotó: Szabó Zsolt prefektus Facebook-oldala
Több tucat bátorító üzenetet kapott Facebookon az a lóvészi fiú, aki égési sérüléseket szenvedett, amikor megpróbálta kimenteni a nagyszüleit a lángokban álló házukból – írja az Agerpres hírügynökség.
2021. július 20., 11:502021. július 20., 11:50
2021. július 20., 12:252021. július 20., 12:25
A tűzeset hétfőn történt Lóvész egyik lakóépületében, ahol felrobbant egy gázpalack.
Az idős házaspár életét vesztette, Adrian nevű unokájukat jelenleg a csíkszeredai kórházban ápolják.

Gázpalack robbant, ezt követően tűz ütött ki egy lóvészi házban hétfő délután.
Szabó Zsolt Hargita megyei prefektus hősnek nevezte hétfőn este egy Facebook-bejegyzésben az önfeláldozó lóvészi gyermeket, és arra kért mindenkit, hogy küldjenek neki bátorító üzeneteket. Ígérete szerint ezeket kinyomtatja, és megmutatja majd a kórházban fekvő fiúnak.
„Kedves Adrian, üzenetünkkel nem tehetünk csodákat, de reméljük, hogy erőt ad neked és mosolyt csal az arcodra. Szívből kívánjuk, hogy mielőbb felépülj! (...) Köszönjük a példamutatásodat és egészséget kívánunk! Ha meggyógyulsz, várunk Nagyszebenbe!” – üzente a gyermeknek a prefektusi hivatal.
A csütörtök délutáni viharkárok elhárításában Marosvásárhelyen is több helyszínen szükség volt a tűzoltók munkájára.
Román, illetve ukrajnai bűnözők informatikai és vagyon elleni bűncselekményeit vizsgálta ki egy nemzetközi nyomozócsoport, melynek három Maros megyei rendőr is tagja volt.
Nagy mennyiségű csapadék hullt rövid időintervallum leforgása alatt Csíkszeredában és környékén csütörtök délután. A nagy mennyiségű csapadékot nem mindenhol tudta elnyelni a vízelvezető rendszer. Fotókon mutatjuk a vihar utáni állapotokat.
Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő csütörtökön kijelentette, hogy az üzemanyagárak várhatóan a következő napokban csökkenni kezdenek, amint a vállalatok elkezdik eladni az alacsonyabb áron vásárolt készleteket.
Udvarhelyszék után Csíkszékre is lecsapott az vihar csütörtök délután. Rövid idő leforgása alatt nagy mennyiségű víz zúdult le, amit helyenként nem tudott elnyelni az esővíz-elvezető rendszer.
Az utóbbi hetekben több kiskorú is baleset áldozata lett, amelyek elkerülhetőek lettek volna. A rendőrség a kellő óvatosság és körültekintés fontosságát hangsúlyozza a szülők számára.
Udvarokat, pincéket árasztott el a nagy mennyiségű esővíz a csütörtök délutáni felhőszakadás következtében Udvarhelyszéken.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,6 százaléka vett részt csütörtökön a szaknak megfelelő választható tantárgyból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
A minap történt, közfelháborodást keltő kutyabántalmazás ügyében újabb információkat kaptunk az azt nyilvánosságra hozó, Forró Bélától: nem a kutya gazdája a hibás, vagy nem úgy, ahogy első pillantásra gondolni lehetne.
Az Európai Unióban (EU) 5,1 százalékkal, az euróövezetben 4,7 százalékkal emelkedtek a lakásárak 2026 első negyedévében az egy évvel korábbihoz képest.
szóljon hozzá!