
Fotó: Szabó Zsolt prefektus Facebook-oldala
Gázpalack robbant, ezt követően tűz ütött ki egy lóvészi házban hétfő délután. A robbanásnak két halálos áldozata van.
2021. július 19., 17:082021. július 19., 17:08
2021. július 19., 23:352021. július 19., 23:35
A csíkszeredai tűzoltóság két bevetési egységgel, egy rohammentő-autóval, valamint a megyei mentőszolgálat egy orvosos mentővel szállt ki a helyszínre – közölte Alina Maria Ciobotariu, a Hargita megyei tűzoltóság szóvivője. A robbanásnak két halálos áldozata van, egy 50 éves nő és egy 60 éves férfi.
A gázpalack a kétszintes lakóházban robbant fel, a tűz jelenleg a földszinten ég.
Fotó: Szabó Zsolt prefektus Facebook-oldala
Az áldozatok 13 éves unokája megpróbálta kimenteni a nagyszüleit a tűzből. Első- és másodfokú égési sérüléseket szenvedett a testének mintegy negyven százalékán. A mentőszolgálat a csíkszeredai kórház sürgősségi osztályára szállította.
A lángokat kevéssel 18 óra előtt sikerült megfékezni, a 150 négyzetméteres ház földszintjén mintegy 20 négyzetméteren pusztított a tűz.
Hosszú szervezői előkészületek és hetekig tartó autóépítések gyümölcse érett be szombaton Csíkszentkirály mellett, a hetedik roncsderbi helyszínén.
Magyar állampolgárságú nő sérült meg vasárnap délután a Székelykő térségben, a Fehér megyei hegyimentők siettek a segítségére.
Csaknem kétszáz ittas gépjárművezetőt szűrtek ki a közlekedési rendőrök az elmúlt két éjszaka egy országos ellenőrző akció során. További tizenhat sofőrnél tiltott szerek fogyasztását mutattak ki a tesztek.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint vasárnap este nyolc óráig a Keleti- és a Déli-Kárpátokban, valamint Moldva északnyugati részén villámlásokkal és erős széllel kísért felhőszakadásokra és elszórtan jégesőre kell számítani.
Rekordszámú résztvevő indult a 7. Csíkszentkirályi Roncsderbin szombaton, a fő versenyszám, a rodeó győztesének kihirdetéséhez közel egyórás futamra volt szükség. Karnyújtásnyira volt a meglepetés, de Imre Róbert a negyedik derbigyőzelmét is behúzta.
Dróndaraboknak tűnő tárgyakat találtak szombaton Eforie Sudon és Eforie Nordon – közölték az Eforie Nord-i vízimentők.
Összesen 1679 közúti baleset történt az év első hat hónapjában az országban, ezekben 492-en meghaltak, 1384-en pedig súlyosan megsérültek – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség.
Meleg időre, hőségre és zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adtak ki szombaton a meteorológusok Románia nagy részére.
Csak felvételről megmosolyogtató, élesben azért ennél durvább volt a helyzet, amikor egy fiatalember egy krosszmotorral menekült a rendőrök elől Ilfov megyében.
Kereken három Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában, ez volt az országos minimum augusztus 29-én a lakott települések sorában.