
Van, ahol eltekintenek szerződéshosszabbításkor attól, hogy konkrétan azon a településen van-e a bérlőnek a munkahelye, ahol az ANL-lakás van. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Sajátos esetek merülnek fel az országos lakásügynökség támogatásával megépült, fiataloknak szánt lakások bérlése kapcsán Székelyföldön. Van, ahol – ahogy Csíkszeredában is – a bérlőnek kötelező módon a lakhelytelepülésen kell legyen a munkahelye, máshol pedig ettől eltekintenek.
2021. március 06., 17:082021. március 06., 17:08
2021. március 06., 17:102021. március 06., 17:10
Csíkszeredában több, ANL-s tömbházban lakó család került nehéz helyzetbe amiatt, hogy idén leellenőrizték, a városban van-e a munkahelyük. Aki már nem Csíkszeredában dolgozik, annak nem hosszabbították meg a bérleti szerződését. Megkérdeztük, hogy Székelyudvarhelyen, Gyergyószentmiklóson és Marosvásárhelyen ez szempont-e.

Közel harminc csíkszeredai család maradhat fedél nélkül, miután nem hosszabbították meg az általuk használt ANL-lakásra a szerződésüket erre az évre. Ennek oka, hogy noha egy helyi határozat ezt megköveteli, a szerződések birtokosai nem rendelkeznek állandó csíkszeredai munkahellyel.
Székelyudvarhelyen szerződéskötéskor és megújításkor is ellenőrzik, hogy az ANL-lakás bérlői a városban dolgoznak-e: ez jövedelemigazolás alapján történik, a dokumentumot minden évben bekérik – tudtuk meg Zörgő Noémitől, a városháza sajtószóvivőjétől.
Mint elmondta, a városban nem volt gond a munkahelyek miatt, de volt pár olyan eset, hogy a bérlők kiköltöztek családostól külföldre, üresen hagyva, de foglalva a lakást. Ezért 2017-ben született egy helyi tanácsi határozat, hogy
A gyergyószentmikolósi városháza sajtóosztályán érdeklődve, Hegyi Zsuzsannától megtudtuk, hogy a gyergyószentmiklósi ifjúsági lakások igénylésekor feltétel többek között az, hogy az igénylő kötelezően 35 év alatti kell legyen, állandó gyergyószentmiklósi lakhellyel és állandó munkahellyel kell rendelkezzen. Szerződéskötés előtt munkahelyi, ezzel együtt pedig jövedelmi igazolást kell bemutasson. Az igénylő továbbá a helyi pénzügyi osztályról egy okiratot is ki kell váltson arról, hogy nem rendelkezik semmilyen ingósággal vagy ingatlannal, és nincs tartozása a pénzügyi osztály felé.
A bérlőktől a szerződéshosszabbítás során minden iratot újra bekér a városháza. Az önkormányzat illetékesei leellenőrzik ezek hitelességét, de az állandó gyergyószentmiklósi munkahely nem mérvadó a bérleti szerződés meghosszabbításakor.
Marosvásárhelyen rendszeresen ellenőrzik, hogy a bérlők a megyeszékhelyen dolgoznak-e vagy sem – nyilatkozta érdeklődésünkre Vasile Filimon, a Locativ Lakásgazdálkodási Vállalat igazgatója. Mint elmondta,
Filimon elmondta, mindeddig nem voltak gondok emiatt.
Arról is beszámolt, hogy ezt a kérdést tisztázni kell a rezidens orvosok esetében, akiknek ötéves bérleti szerződése van az egészségügyben dolgozók számára fenntartott ANL-s lakásokra, de két év után, idén lejár a képzésük. Esetükben a helyi tanács kell majd határozatot hozzon, hogy maradhatnak-e a vásárhelyi bérlakásban, akkor is, ha Marosludason, Szovátán, Szászrégenben vagy akár más megyében vállalnak munkát.
Románia öt tengerparti strandja került fel idén a Blue Flag (Kék Zászló) világtérképére. Ez egy nemzetközi program, amiben a tisztaság, a környezetvédelem és a tengerparti területek fenntartható fejlődése a fő szempont.
A futball sok családban nemcsak közös időtöltés, hanem érzelmi kapocs is: az eMAG kutatása szerint a futballrajongó apák 74%-a érzi úgy, hogy a sport szorosabbá teszi kapcsolatát gyermekével.
Meghalt az a férfi a kórházban, akit néhány nappal korábban egy Argeș megyei településen elütött egy autó, miközben az országút szélén közlekedett kerékpárral. A levegőbe repült, miután hátulról, teljes sebességgel elgázolták.
A Duna vízszintje mindössze három centiméterrel haladta meg hétfőn este az atomerőmű működéséhez szükséges minimumot Csernavodánál – közölte a Román Vízügyi Igazgatóság (ANAR).
Nicușor Dan megtámadta az alkotmánybíróságon a parlamentben múlt héten elfogadott új feddhetetlenségi törvényt – közölte hétfőn az elnöki hivatal.
Mit tud a lakosság a Maros megyét is érintő méltányos átállási programról, a munkahelyek megszűnéséről, átalakulásáról? Hogyan látja a települése jövőjét? – ezekkel a témákkal is foglalkozik a napokban közzétett kérdőív.
Nem bizonyult tartósnak a Duna vízszintjének emelkedése Csernavodánál, fel kell készülni arra, hogy néhány napig teljesen le kell fog állni az atomerőmű – jelentette be Alexandru Bușoi energetikai államtitkár hétfőn.
Az RMDSZ első opciója egy teljes jogkörű kormány megalakítására egy „nagykoalíció” létrehozása, más országok mintájára, hogy megakadályozzák a szélsőséges erők kormányra jutását – jelentette ki hétfőn Cseke Attila ügyvivő fejlesztési miniszter.
Harminckét járvezetői engedélyt függesztettek fel a hétvégén a hatóságok Maros megyében, de olyan sofőrt is feltartóztattak, aki nem rendelkezett jogosítvánnyal – tájékoztat a Maros Megyei rendőr-főkapitányság.
szóljon hozzá!