
Fotó: Pinti Attila
Pénteken és szombaton búcsúztatják a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Csíkszeredai Karának végzős hallgatóit. A 2023-2024-es tanévben 13 alapképzésen és 5 mesterképzésen összesen 234 hallgató ballag – olvasható az intézmény közleményében.
2024. június 05., 14:022024. június 05., 14:02
2024. június 05., 14:382024. június 05., 14:38
A ballagási program szerint pénteken 13.30-tól lesz a gyülekező a Sapientia EMTE előtt szakonként, 14 órakor indulnak a ballagók Csíksomlyóra (gyalog, népviseletben) és 15 órától lesz a ballagási mise a Csíksomlyói Kegytemplomban.
Szombat reggel fél 9-től tartják az utolsó órát a szaktársakkal és a tanárokkal, majd 9.30 és 9.45 között lesz a gyülekező a Hallban, amit 10 órai kezdettel a ballagási ünnepség követ, amelyet a Szabadság téren tartanak.
Az eseményt 10 órától élő közvetítésen lehet követni az egyetem Facebook-oldalán.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint a helyreállítási és a kohéziós alapból megvalósuló beruházások miatt borítékolható, hogy Románia gazdasága növekedéssel zárja a 2026-os évet.
A kihívások éve lesz az idei – állítja a Maros Megyei Tanács elnöke, aki szerint az 1,18 milliárd lejes összköltségvetés fókuszában a megkezdett uniós pályázatok lezárása áll, miközben az állami források szűkössége miatt prioritásokat kellett felállítani.
A romániai üzemanyagárak jelenleg 16 százalékkal alacsonyabbak az európai átlagnál – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Versenytanács elnöke.
Megnyílt a 11. Csíkszeredai Könyvvásár: a nyitónapon a gyerekeket Varró Dániel humoros gondolatai, a felnőtt közönséget pedig az olvasásról, figyelemről és kultúráról szóló ünnepi beszédek szólították meg.
Újra elkezdődik péntektől a tilosban parkoló járművek elszállítása Marosvásárhelyen, miután a városháza autója visszakapta a rendszámát a rendőrségtől.
Erősödött csütörtökön a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,27 banival (0,05 százalékkal) 5,2661 lejre csökkent a szerdai 5,2688 lejről.
Baleset történt csütörtök délután a székelyudvarhelyi Hunyadi János utcában – jelezte olvasónk. A baleset során senki nem sérült meg. A környékbeli utcákban torlódás alakult ki.
A lej–euró árfolyam a következő időszakban mindkét irányba elmozdulhat, és a feszültség mindaddig fennmaradhat, amíg a piacok nem kapnak egyértelmű válaszokat Románia politikai és pénzügyi stabilitásával kapcsolatban – jelentette ki a BNR szóvivője.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) képviselőházi frakcióvezetője, Gabriel Andronache szerint Ilie Bolojan ismét miniszterelnöknek jelölhető, mert ezt nem tiltja az alkotmánybíróság.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szerdán közölte, hogy 2023 és 2026 között összesen 15 hantavírus-fertőzéses esetet jegyeztek Romániában, ezek közül egyet idén.
1 hozzászólás