
Online, de személyesen is lehet törleszteni az állammal szembeni kötelezettségeket
Fotó: Magyari Hunor
Hétfőtől mindenhol újra személyesen is törleszteni lehet az idei évi adókat és illetékeket. A polgármesteri hivatalokkal szembeni kötelezettségek általában az infláció mértékével, azaz 2,6 százalékkal nőttek, de van, ahol másféle változás is történt.
2022. január 09., 20:222022. január 09., 20:22
Az általunk megkérdezett városokban évről évre nő azok száma, akik online, a ghiseul.ro online platform segítségével törlesztik a helyi adójukat és illetéküket. Aki ide regisztrál, az követni tudja, hogy éppen mennyi az épület-, gépkocsi- és telekadója, de azt is, ha büntetést kapott. Törleszteni egyszerűen lehet, akár több részletben is.
Marosvásárhelyen pár hónapja nemcsak a ghiseul.ro felületen, hanem a városszerte kihelyezett úgynevezett selfpay automaták segítségével is lehet adót és illetéket fizetni. Jó tudni, hogy a városháza épületében is van egy ilyen terminál, de több nagyobb üzletben is megtalálhatóak ezek. Igénybe vételükkel plusz költség nélkül lehet átutalni a városháza számlájára az adókat és illetékeket, sorban állás és mindenféle előzetes programálás nélkül. Mint Rigmányi Esztertől, a városháza sajtószóvivőjétől megtudtuk, hétfőtől
A pénztárak programja: délelőttönként 8 és 12 óra között, délutánonként pedig hétfőn és szerdán 12 óra 30 perc és 14 óra 30 perc között, kedden és csütörtökön 12.30 és 16 óra között, pénteken 12.30 és 14 óra között. Ami az idei újdonságokat illeti, jó hír, hogy
De a szemétilleték megnövekedett, nemcsak Marosvásárhelyen, hanem megyeszerte, így
Továbbra is érvényes, hogy a három vagy ennél több gyermekes családok csak két gyermek után kell ezt az illetékes törlesszék. Újdonság, hogy idéntől a marosvásárhelyiek az üresen álló, bérbe nem adott lakás esetében nem kell egy személy után szemétilletéket törlesszenek. De fontos tudnivaló, hogy csak egyetlen üres lakás esetében érvényes ez, ha valakinek több ilyen lakása van, akkor azok esetében fizetnie kell a szemétilletéket.
Rigmányi Eszter elmondta, továbbra is érvényben van az a tanácsi határozat, amelynek értelmében eltörlik a büntetőkamatot azon adófizetők esetében, akik ezt igényelik; a kéréseket január 31-ig lehet benyújtani és a büntetőkamat eltörlésének feltétele, hogy az érintettek törlesszék az elmaradt adókat és illetékeket.
Csak pár kattintás, és otthonról, sorbanállás nélkül is törleszthetjük az adóhátrálékainkat
Fotó: Haáz Vince
Székelyudvarhelyen, mint a városháza sajtószóvivőjétől, Zörgő Noémitól megtudtuk, szintén hétfőtől lehet személyesen is törleszteni a helyi adókat és illetékeket, amik az infláció mértékével nőttek. Mint az illetékes elmondta,
Így, akik nem rendelkeznek védettséggel, azok is személyesen törleszteni tudják a köztartozásokat. Az, hogy mennyire voltak szorgos adófizetőek tavaly a székelyudvarhelyiek, egyelőre még nem lehet tudni pontosan, hiszen nincsenek meg a kimutatások, az év utolsó napjaiban utalt adókat és illetékeket csak most összesítik. Az biztos, hogy egyre többen fizetnek online, kihasználva a ghiseul.ro platform által nyújtott lehetőséget.
Gyergyószentmiklóson is hétfőtől várják azokat, akik személyesen akarják törleszteni a kötelezettségeiket és részesülni szeretnének a 10 százalékos kedvezményben. Az adók és illetékek 2,6 százalékkal emelkedtek. Mint Hegyi Zsuzsától, a városháza sajtóirodájának munkatársától megtudtuk, november végéig – a természetes személyek 82 százaléka fizette be az adót. 2021-ben 597 befizetés történt online, összesen 225 404 lej értékben, vagyis közel 0,5 százaléka az adófizető polgároknak választja ezt a lehetőséget. Arra biztatják a gyergyószentmiklósiakat, hogy
A csíkszeredai Mikó várban levő adóügyi pénztáraknál is hétfőtől várják az adófizetőket. Mint Bors Béla, alpolgármestertől megtudtuk, mindössze az infláció mértékével emelték a kötelezettségeket, és
Egyelőre azt nem tudni, hogy milyen adófizetők voltak a szeredaiak, de az biztos, hogy egyre többen választják az online fizetési lehetőségeket. Bors Béla arra biztat mindenkit, hogy használják a ghiseul.ro platformot, hiszen 2 perc alatt törleszteni lehet az adókat és illetékeket.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
Az Európai Unióban 20,7 százalékkal drágultak májusban éves összevetésben a személyes közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok, miután áprilisban 20,8 százalékos, márciusban pedig 12,9 százalékos növekedést mértek.
Zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki térségekre, valamint Bánság, Körösvidék, Olténia, Erdély nagy része és Munténia északnyugati részének több megyéjére.
szóljon hozzá!