
Fotó: Veres Nándor
Több mint 161 500 nyolcadikos jelentkezett a június 19-én, hétfőn kezdődő írásbeli képességvizsgákra – írja az Agerpres hírügynökség az oktatási minisztérium vasárnapi tájékoztatására hivatkozva. A szaktárca a megyei tanfelügyelőségek adatait összesítette.
2023. június 18., 15:002023. június 18., 15:00
2023. június 18., 15:482023. június 18., 15:48
A diákok hétfőn román nyelv és irodalomból,
szerdán matematikából,
csütörtökön pedig anyanyelvük irodalmából vizsgáznak.
Az eredményeket június 28-án teszik közzé, legkésőbb 14 óráig, óvásokat benyújtani aznap 16 és 19 óra között, illetve másnap 8 és 12 óra között lehet.
Az iskolákba/vizsgaközpontokba 8 és fél 9 között engedik be a nyolcadikosokat, akiknek érvényes személyi igazolványt kell felmutatniuk. A dolgozat megírásához kizárólag kékkel író tollat vagy golyóstollat használhatnak, valamint ceruzát a rajzok elkészítéséhez.
A vizsga 9 órakor kezdődik a tételek és a lepecsételt piszkozatlapok szétosztásával. Időtartama 120 perc. A felügyelő tanárok ellenőrzik a diákok adatait, amelyeket utána titkosítanak (leragasztanak).
Tilos a táskák, hátizsákok, szatyrok, női kézitáskák bevitele is.
A kilencedik osztályba való beiratkozás a képességvizsgákon kapott jegyek kéttizedes pontosságú számtani átlaga alapján történik.
A romániaiak 81 százaléka szerint rossz irányba halad jelenleg az ország – derül ki az Avangarde friss közvélemény-kutatásának szerdán közzétett adataiból.
Két személyautó ütközött Marosvásárhelyen, a Bolyai utcában szerda délután. A helyszínre érkező SMURD mentősök a helyszínen ellátták.
Különleges filmes élményben lehet része az érdeklődőknek június 19-én, pénteken 18 órától a Godako Rendezvényteremben, ahol Gergely László látványtechnikus tart interaktív előadást a hollywoodi filmgyártás kulisszatitkairól.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) országos politikai bürója szerdán úgy döntött, hogy vasárnapra összehívja a párt kongresszusát, miközben tovább mélyül a feszültség Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök és a párt vezetése között.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem támogatja a Veștea-kormányt – jelentette ki szerdai sajtótájékoztatóján Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter.
Cătălin Predoiu szerdán lemondott a Nemzeti Liberális Párt (PNL) első alelnöki tisztségéről – közölték liberális források.
Székelyudvarhelyen a Bethlen Gábor utcában útfestési munkálatok kezdődnek. Emiatt kisebb forgalomkorlátozások lesznek.
Elfogadta a büntető törvénykönyv módosításáról szóló törvénytervezetet a szenátus szerdán, amely újradefiniálja a gyermekpornográfia fogalmát, és a cselekmények súlyához igazítja a büntetési tételeket.
Kelemen Hunor szerdán kijelentette, hogy egyeztetett a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) vezetőivel kisebbségikormány-alakítási lehetőségekről, köztük egy PNL-USR-RMDSZ-kormányról.
Kelemen Hunor szerdán közölte, hogy az RMDSZ képviselői és szenátorai nem fogják támogatni a Veștea-kormány esetleges beiktatását.
szóljon hozzá!