
Pénteken rajtolnak a kézdivásárhelyi diáknapok
Fotó: Kézdivásárhelyi Diáknapok Facebook-oldala
Totál Ké(s)zdiáknapok néven szervezik meg hét év után a fiatalokat megmozgató hétvégét Kézdivásárhelyen május 24–26. között. Friss, ifjú csapat vette kézbe a szervezést, színes programkínálatot összeállítva hetven fiatal számára. A rendezvényt pénteken délben nyitják meg a csapatok felvonulásával, ahogy azt a diáknapok hagyományai megkövetelik.
2024. május 22., 20:442024. május 22., 20:44
Már nincs sok hátra, mielőtt elrajtolnak a régóta pihentetett, de újult erővel megrendezett diáknapok. A szervezőket képviselő Vargyasi Bálint tizedik osztályos diákként állt a rendezvény élére tíz társával és ugyanennyi önkéntessel együtt. Kérdésünkre a fiatal elmondta, maga is aktívan részt vett már hasonló kezdeményezésekben, legutóbb a Háromszéki Diáknapokon versenyzőként, de igyekeztek változatosságot hozni az otthoni eseményre is.
„Arra törekszem, hogy ez legyen egyedi, és tényleg azt a célt szolgálja, hogy mozdítsuk meg a kézdivásárhelyi fiatalságot” – vélekedett Bálint, hozzátéve,
ha a középiskolások nyitottak a változásra.
A hétvégén a hetes szerencseszám dominál: a 7. alkalommal megrendezett diáknapokon 7 csapat, 70 diákkal fog részt venni. Bálint ismertette, hogy
hogy összemérjék tudásukat a vetélkedőkön.
A szervezők meglepetésként tartogatják a versenyzők számára a részletes programot, de azt sikerült megtudnunk, hogy a diáknapok fő helyszíne a Vigadó Művelődési Központ udvara, a pénteki napot itt töltik a középiskolások.
Utoljára 2017-ben szervezték meg a vetélkedősorozatot
Fotó: Kézdivásárhelyi Diáknapok Facebook-oldala
Szombaton sportnapot tartanak, ekkor a kivonulnak a csapatok a Kicsid Gábor Sportcsarnokhoz, majd vasárnap Fortyogófürdőre telepednek le a egy közös majálisra. A szombatot azonban megfűszerezik egy esti bulival is, ahol majd a kézdiszéki kötődésű, de világhírű zenei fesztiválok színpadán is fellépő Torzsa Hunor (Nick Havsen) fog gondoskodni a hangulatról.
A fiatalok kabalákkal, zászlókkal, színes öltözetben vonulnak fel a város központjában pénteken délben. A Totál Ké(s)zdiáknapokat a Kézdiszéki Középiskolások Szövetsége (KÖSZ) szervezi a Komitátusz támogatásával és a helyi önkormányzat segítségével.
A szakszervezetek a korábbi bértörvény-tervezetet kifogásolva a bérszámfejtés alapjául szolgáló referenciaérték növelését kérték, de helyette egy még kisebbet kaptak. Az érdekvédelmi tömbök közösen utasítják el az új tervezetet. Az idő vészesen fogy.
Közepes erősségű, 4,4-es magnitúdójú földrengés történt kedd hajnalban a Vrancea–Buzău szeizmikus térségben. A földmozgás epicentruma mintegy 57 kilométerre volt Sepsiszentgyörgytől.
Újabb jelentkezési lehetőség nyílik keddtől a 2026-os roncsautóprogramban azoknak, akik korábban lemaradtak. Több mint 93,7 millió lejt osztanak újra, a támogatás járműtípustól függően 10 és 18,5 ezer lej között alakul.
Medve jelenlétét jelezték hétfőn este Csíksomlyón, a Sarkadi Elek utca 93 szám alatt.
Egy markológépben csaptak fel a lángok hétfőn délután Héjjasfalva községben – tájékoztat a Maros megyei tűzoltóság.
A Román Nemzeti Bank (BNR) egy új, a román festőknek szentelt sorozat ezüstérméjét bocsájtotta ki a numizmatikai forgalomba hétfőn. Ez egyben az első téglalap alakú érme, amelyet a bank a numizmatikai forgalomban kibocsájt.
A képviselőház plenáris ülése hétfőn elfogadta a feddhetetlenségi törvény módosítását és kiegészítését az alkotmánybíróság észrevételei alapján.
Nicușor Dan államelnök hétfőn részt vett a tettrekészek koalíciójának távértekezletén, amelyet Ukrajna függetlenségének napján szerveztek meg.
Egy autó kapott lángra hétfőn délután a Maros megyei Felsőrépán, szerencsére senki sem sérült meg a tűzesetben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!