
Több helyen is fák hajlottak a vezetékekre, illetve oszlopok dőltek az útra
Fotó: Udvarhelyszéki Közlekedési Infó/Facebook
Vasárnap reggelre sikerült kijavítani az egy nappal korábban a havazás miatt a villamosenergia-rendszerben keletkezett, több mint háromezer fogyasztót érintő meghibásodásokat Hargita megyében.
2023. január 29., 09:322023. január 29., 09:32
2023. január 29., 09:332023. január 29., 09:33
A Hargita megyei katasztrófavédelem szombati tájékoztatása szerint Alsóboldogfalván 205, Nagysolymoson, Kissolymoson és Hidegkúton 590, Székelymagyaroson, Décsfalván, Nagygalambfalván és Kisgalambfalván 940, Gagyban, Székelykeresztúron és Szentábrahámon pedig 1320 fogyasztónál szünetelt az áramszolgáltatás a hálózatok meghibásodása miatt.

Több mint háromezer fogyasztó maradt áram nélkül Hargita megyében szombat reggel a havazás miatt. A szolgáltató szakemberei dolgoznak a helyreállításon.
Információink szerint a havazás miatt több helyen fák hajlottak a huzalokra, máshol villanyoszlopok dőltek ki. A villamossági vállalat négy egységet küldött ki a problémák megoldására, így a nap folyamán szerre állították vissza a szolgáltatást az említett településeken. A katasztrófavédelem újabb közleménye szerint vasárnap reggelre valamennyi érintett fogyasztót sikerült visszacsatlakoztatni a hálózatra.
Helyi idő szerint kora délután egy óráig a választásra jogosultak 54,14 százaléka szavazott a magyarországi országgyűlési választáson. Ehhez képest a 2024-es romániai parlamenti választáson 52,33 százalékos volt a részvétel a teljes nap folyamán.
Új csengettyűre cserélték a régit Szentegyházán, a felszegi falurészen. Az ottlakók kezdeményezésére és az önkormányzat támogatásával megvalósult csengettyűt szombaton, ünnepélyesen adták át.
Tűz ütött ki vasárnap reggel a Vâlcea megyei Costești község területén lévő ortodox Beszterce-kolostorban, az apácák szállásául szolgáló épületben.
Harmadjára tett közzé részvételi adatokat a magyarországi országgyűlési választásról vasárnap a Nemzeti Választási Iroda helyi idő szerint tizenegy után, romániai idő szerint délben.
Leadta szavazatát vasárnap reggel a magyarországi országgyűlési választások alkalmával Orbán Viktor miniszterelnök és Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelöltje is.
Másodjára tettek közzé részvételi adatokat a vasárnapi magyarországi országgyűlési választások alkalmával, és ezek is azt mutatják, hogy korábban nem látott magasságokban a szavazási kedv.
Zajlik a voksolás a magyarországi országgyűlési választáson. Este hét óráig – romániai idő szerint nyolc – mintegy 7,5 millió választópolgárt várnak a magyarországi szavazókörökben az urnákhoz.
A gyorshajtásnak is van határa, ma minden bizonnyal ez 248 km/óra – ennyivel mértek be egy sofőrt a rendőrök szombaton délután az észak-erdélyi autópályán.
Több olyan mesterséges akadályt találtak a Maros-folyót vizsgáló szakemberek, amelyek nehezítik a halak vándorlását, rontják a víz minőségét és károsítják az ökoszisztémát. Értesüléseink szerint Gyergyócsomafalván le fognak bontani egy gátat.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
szóljon hozzá!