
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Több mint háromezer fogyasztó maradt áram nélkül Hargita megyében szombat reggel a havazás miatt. A szolgáltató szakemberei dolgoznak a helyreállításon.
2023. január 28., 09:292023. január 28., 09:29
2023. január 28., 11:312023. január 28., 11:31
A megyei katasztrófavédelem tájékoztatása szerint tizenegy településen szünetel a havazás miatt az áramszolgáltatás, összesen huszonöt transzformátorállomásnál észleltek meghibásodást.
Alsóboldogfalván 205, Nagysolymoson, Kissolymoson és Hidegkúton 590, Székelymagyaroson, Décsfalván, Nagygalambfalván és Kisgalambfalván 940, Gagyban, Székelykeresztúron és Szentábrahámon pedig 1320 fogyasztónál szünetel az áramszolgáltatás. A villamossági vállalat négy egysége dolgozik a hiba elhárításán.
A katasztrófavédelem újabb közleménye szerint 11 óra körül sikerült helyreállítani az áramszolgáltatást Gagyban, Szentábrahámon és Székelykeresztúron.
A parlament joga eldönteni, hogyan szankcionálja az érdekellentét miatt elmarasztalt köztisztségviselőket – indokolta hétfőn az alkotmánybíróság a feddhetetlenségi törvénnyel kapcsolatos határozatát.
Év végéig a székelyföldi tejtermelő gazdaságok csaknem fele megszűnhet, az állatok a vágóhídra jutnak – figyelmezettek a gazdák érdekvédelmi szervezetei, akik az üzemanyagköltségek emelkedése, illetve a tej felvásárlási ára miatt elégedetlenek.
Az alkotmánybíróság szerint nem lehet vagyon- és érdeknyilatkozatok benyújtására kötelezni olyan személyeket, akik az állam által hivatalosan el nem ismert párkapcsolatban állnak a köztisztségviselőkkel.
Személyes hangvételű dokumentumfilm készül Pigniczky Réka rendezésében Orbán Viktor volt miniszterelnök politikai „átalakulásáról és bukásáról”, a premiert 2027 első felére tervezik – adta hírül a Filmhu.
Alkotmányos volt Sulyok Tamás eltávolítása, a 12 éves képviselői cikluskorlát és a 70 éves alkotmánybírói korhatár is – reagált Magyar Péter miniszterelnök egy Facebook-bejegyzésben az Alkotmánybíróság (Ab) hétfői döntésére.
Huszönöt aláírás hiányzik a háromezerhez, vagyis cikkünk megjelenéséig 2975-en támogatják a Kovászna megyei Agrosic Egyesület által kezdeményezett petíciót, amellyel a medvék túlszaporulatától való védelmet kérnek.
Az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) e-Terra alkalmazása működik, és a kiesése alatt felhalmozódott nagy mennyiségű kérelem feldolgozása folyamatban van.
Százhuszonkét tisztségviselőt érinthet a feddhetetlenségi törvény hétfőn alkotmányosnak ítélt módosítása, amely a megbízatás megszűnését írja elő az összeférhetetlenség vagy érdekellentét miatt elmarasztalt személyek esetében.
A jövedéki adó ideiglenes csökkentése ellenére a 10 lejes lélektani küszöb felett maradt Romániában a gázolaj literenkénti átlagára – közölte a Peco-online.ro árfigyelő szakportál hétfőn.
Holtan találtak hétfőn a Szamosban egy 18 éves fiatalembert Szatmárnémetiben, aki vasárnap este tűnt el a folyóban – tájékoztatott a Szatmár megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
szóljon hozzá!