
Matricával jelzik, hogy mely szolgáltatók vesznek részt a programban
Fotó: Erdély Bálint Előd
A világjárvány miatt válsághelyzetbe került helyi turizmust felkarolandó, illetve a helybélieknek nyaralási lehetőségeket bemutatandó újabb programot indított Székelyudvarhely városvezetése: a vendéglátásbeli szolgáltatókkal partnerségben arra buzdítják a székelyudvarhelyieket, hogy Udvarhelyszéken üdüljenek.
2020. augusztus 06., 17:252020. augusztus 06., 17:25
2020. augusztus 06., 17:482020. augusztus 06., 17:48
A Rega Régiókutató Egyesület által végzett, a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal által megrendelt gazdasági felmérés újabb folyamodványaként jött létre a Mi itthon nyaralunk program. Az átfogó kutatás célja az volt, hogy felmérjék a járvány okozta gazdasági válság következményeit a helyi vállalkozók körében. Az eredményeket felhasználva a városvezetés a civil szférával közösen konkrét gazdaságsegítő programokat indított el: adókedvezményeket fogadott el a helyi önkormányzati képviselő-testület, a Hargita Business Center és a U-Hub közösség a digitalizációban segíti a helyi cégeket, illetve készül egy átfogó gazdasági stratégia is.
Ezúttal a járvány által talán leginkább érintett ágazat összefogását szervezték meg, jelentette be Jakab Attila. Székelyudvarhely városmenedzsere kifejtette: a járványhelyzet nagy mértékben változtatta meg az utazási, kirándulási szokásokat.
– sorolta a városmenedzser.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A program – amelybe a helyi szolgáltatókat, utazási irodákat, a vállalkozói szervezeteket, a Tourinfo irodát és a kulturális intézményeket is bevonták – legfőbb célja bemutatni az udvarhelyieknek, udvarhelyszékieknek az itthoni lehetőségeket, illetve összekapcsolni az ágazatban dolgozókat. Erre jó példa a Mini Erdély Parkot létrehozó Fazakas Szabolcs és csapata, akik ingyenes belépést biztosítanak a szejkefürdői létesítménybe minden olyan látogatónak, aki a térségbeli vendéglátóipari egységből aznapi számlával érkezik.
A program első napjaiban népszerűsítő kampány zajlik, a kezdeményezésnek saját Facebook-oldala van, illetve a bekapcsolódó szolgáltatók megkülönböztető, logóval ellátott jelzést is kapnak. A bekapcsolódók köre egyre bővül,
A kínálat bő, tudtuk meg, vannak éttermek, szálláshelyek, sportolási lehetőséget biztosító vállalkozások, sőt, még virágbolt is. Mindezzel egy időben játékot is indít a polgármesteri hivatal: a Gyűjts élményt itthon! felhívás online verziójában a Facebook-oldalra kell az előbbi hashtaggel feltölteni a megélt élményekről készült fotókat, illetve a részt vevő szolgáltatóknál kért matricákat lehet beragasztani az erre a célra kinyomtatott szelvényre. Minden öt élmény után jelképes ajándék jár, illetve szeptemberben értékesebb ajándékokat is kisorsolnak az élményvadász itthon nyaralók között.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fontos ugyanakkor, hogy
Amennyiben az ajánlatot tévő vállalkozók és a lakosság részéről is lesz rá igény, őszi és téli ajánlatok kis bekerülnek a programba.
Az Európai Unióban 20,7 százalékkal drágultak májusban éves összevetésben a személyes közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok, miután áprilisban 20,8 százalékos, márciusban pedig 12,9 százalékos növekedést mértek.
Zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki térségekre, valamint Bánság, Körösvidék, Olténia, Erdély nagy része és Munténia északnyugati részének több megyéjére.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hétfőn 12 órakor lejárt az ultimátum, amelyben a Nemzeti Liberális Pártból (PNL) vezetése felszólított öt politikust, hogy lépjenek ki a pártból, ellenkező esetben kizárják őket a PNL-ből.
A képviselőház és a szenátus házbizottságának hétfői ülésén hozott döntés szerint hétfőn 21:30-kor kezdődő ülésén szavaz a parlament plénuma Adrian Veștea kormányáról.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Claudiu Năsui öt intézkedést javasol a leendő kormánynak, amelyek szerinte segítenék a román gazdaságot.
Egy férfi és egy nő meghalt, további három személy pedig megsérült egy vasárnap esti balesetben a Bihar megyei Éradonyban.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
Csaknem hárommillió forint bírságot kapott az a sofőr, akinek a kisbuszában 760 doboz csempészcigarettát találtak a pénzügyőrök – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.
Donald Trump amerikai elnök éles és trágár szavakat használva katonai erő alkalmazásával fenyegette meg vasárnap Iránt arra az esetre, ha nem volna hajlandó hosszú távú békemegállapodást kötni és a Hormuzi-szoros ismételt lezárásával próbálkozna.
1 hozzászólás