
Matricával jelzik, hogy mely szolgáltatók vesznek részt a programban
Fotó: Erdély Bálint Előd
A világjárvány miatt válsághelyzetbe került helyi turizmust felkarolandó, illetve a helybélieknek nyaralási lehetőségeket bemutatandó újabb programot indított Székelyudvarhely városvezetése: a vendéglátásbeli szolgáltatókkal partnerségben arra buzdítják a székelyudvarhelyieket, hogy Udvarhelyszéken üdüljenek.
2020. augusztus 06., 17:252020. augusztus 06., 17:25
2020. augusztus 06., 17:482020. augusztus 06., 17:48
A Rega Régiókutató Egyesület által végzett, a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal által megrendelt gazdasági felmérés újabb folyamodványaként jött létre a Mi itthon nyaralunk program. Az átfogó kutatás célja az volt, hogy felmérjék a járvány okozta gazdasági válság következményeit a helyi vállalkozók körében. Az eredményeket felhasználva a városvezetés a civil szférával közösen konkrét gazdaságsegítő programokat indított el: adókedvezményeket fogadott el a helyi önkormányzati képviselő-testület, a Hargita Business Center és a U-Hub közösség a digitalizációban segíti a helyi cégeket, illetve készül egy átfogó gazdasági stratégia is.
Ezúttal a járvány által talán leginkább érintett ágazat összefogását szervezték meg, jelentette be Jakab Attila. Székelyudvarhely városmenedzsere kifejtette: a járványhelyzet nagy mértékben változtatta meg az utazási, kirándulási szokásokat.
– sorolta a városmenedzser.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A program – amelybe a helyi szolgáltatókat, utazási irodákat, a vállalkozói szervezeteket, a Tourinfo irodát és a kulturális intézményeket is bevonták – legfőbb célja bemutatni az udvarhelyieknek, udvarhelyszékieknek az itthoni lehetőségeket, illetve összekapcsolni az ágazatban dolgozókat. Erre jó példa a Mini Erdély Parkot létrehozó Fazakas Szabolcs és csapata, akik ingyenes belépést biztosítanak a szejkefürdői létesítménybe minden olyan látogatónak, aki a térségbeli vendéglátóipari egységből aznapi számlával érkezik.
A program első napjaiban népszerűsítő kampány zajlik, a kezdeményezésnek saját Facebook-oldala van, illetve a bekapcsolódó szolgáltatók megkülönböztető, logóval ellátott jelzést is kapnak. A bekapcsolódók köre egyre bővül,
A kínálat bő, tudtuk meg, vannak éttermek, szálláshelyek, sportolási lehetőséget biztosító vállalkozások, sőt, még virágbolt is. Mindezzel egy időben játékot is indít a polgármesteri hivatal: a Gyűjts élményt itthon! felhívás online verziójában a Facebook-oldalra kell az előbbi hashtaggel feltölteni a megélt élményekről készült fotókat, illetve a részt vevő szolgáltatóknál kért matricákat lehet beragasztani az erre a célra kinyomtatott szelvényre. Minden öt élmény után jelképes ajándék jár, illetve szeptemberben értékesebb ajándékokat is kisorsolnak az élményvadász itthon nyaralók között.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fontos ugyanakkor, hogy
Amennyiben az ajánlatot tévő vállalkozók és a lakosság részéről is lesz rá igény, őszi és téli ajánlatok kis bekerülnek a programba.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
1 hozzászólás