
Matricával jelzik, hogy mely szolgáltatók vesznek részt a programban
Fotó: Erdély Bálint Előd
A világjárvány miatt válsághelyzetbe került helyi turizmust felkarolandó, illetve a helybélieknek nyaralási lehetőségeket bemutatandó újabb programot indított Székelyudvarhely városvezetése: a vendéglátásbeli szolgáltatókkal partnerségben arra buzdítják a székelyudvarhelyieket, hogy Udvarhelyszéken üdüljenek.
2020. augusztus 06., 17:252020. augusztus 06., 17:25
2020. augusztus 06., 17:482020. augusztus 06., 17:48
A Rega Régiókutató Egyesület által végzett, a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal által megrendelt gazdasági felmérés újabb folyamodványaként jött létre a Mi itthon nyaralunk program. Az átfogó kutatás célja az volt, hogy felmérjék a járvány okozta gazdasági válság következményeit a helyi vállalkozók körében. Az eredményeket felhasználva a városvezetés a civil szférával közösen konkrét gazdaságsegítő programokat indított el: adókedvezményeket fogadott el a helyi önkormányzati képviselő-testület, a Hargita Business Center és a U-Hub közösség a digitalizációban segíti a helyi cégeket, illetve készül egy átfogó gazdasági stratégia is.
Ezúttal a járvány által talán leginkább érintett ágazat összefogását szervezték meg, jelentette be Jakab Attila. Székelyudvarhely városmenedzsere kifejtette: a járványhelyzet nagy mértékben változtatta meg az utazási, kirándulási szokásokat.
– sorolta a városmenedzser.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A program – amelybe a helyi szolgáltatókat, utazási irodákat, a vállalkozói szervezeteket, a Tourinfo irodát és a kulturális intézményeket is bevonták – legfőbb célja bemutatni az udvarhelyieknek, udvarhelyszékieknek az itthoni lehetőségeket, illetve összekapcsolni az ágazatban dolgozókat. Erre jó példa a Mini Erdély Parkot létrehozó Fazakas Szabolcs és csapata, akik ingyenes belépést biztosítanak a szejkefürdői létesítménybe minden olyan látogatónak, aki a térségbeli vendéglátóipari egységből aznapi számlával érkezik.
A program első napjaiban népszerűsítő kampány zajlik, a kezdeményezésnek saját Facebook-oldala van, illetve a bekapcsolódó szolgáltatók megkülönböztető, logóval ellátott jelzést is kapnak. A bekapcsolódók köre egyre bővül,
A kínálat bő, tudtuk meg, vannak éttermek, szálláshelyek, sportolási lehetőséget biztosító vállalkozások, sőt, még virágbolt is. Mindezzel egy időben játékot is indít a polgármesteri hivatal: a Gyűjts élményt itthon! felhívás online verziójában a Facebook-oldalra kell az előbbi hashtaggel feltölteni a megélt élményekről készült fotókat, illetve a részt vevő szolgáltatóknál kért matricákat lehet beragasztani az erre a célra kinyomtatott szelvényre. Minden öt élmény után jelképes ajándék jár, illetve szeptemberben értékesebb ajándékokat is kisorsolnak az élményvadász itthon nyaralók között.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fontos ugyanakkor, hogy
Amennyiben az ajánlatot tévő vállalkozók és a lakosság részéről is lesz rá igény, őszi és téli ajánlatok kis bekerülnek a programba.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint az idei első negyedévben a romániai kereskedelmi szálláshelyek 390 900 külföldi turistát fogadtak, akik összesen 1,488 milliárd lejt költöttek el.
A rendkívüli hőség miatt 35 megyében korlátozzák hétfőn és kedden a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
1 hozzászólás