
Fotó: Haáz Vince
Az utcai takarítást helyi cégere bízná Marosvásárhely polgármestere, aki nem árulta el, hogy kitől kérnek ajánlatot. Mint ismert, Marosvásárhelyen felbontották a szerződést a kolozsvári céggel, és ideiglenesen keresnek egy másik szolgáltatót az utcai takarításra. Szerdán kiderül, hogy a háztartási szemetet az utcán és tömbházak között hagyó szolgáltatóval sikerül-e szerződést bontani.
2022. december 27., 19:572022. december 27., 19:57
2022. december 27., 20:002022. december 27., 20:00
Marosvásárhelyen ugyanaz a kolozsvári Brantner cég biztosította az utcai takarítást és a háztartási hulladék összegyűjtését és elszállítását, két külön szerződés alapján.

Mikulássapkával díszített szemeteszsákok fogadták a marosvásárhelyi polgármesteri hivatalba belépőket, és kisebb cirkusszal kezdődött kedden délután az idei utolsó soros tanácsülés. A 2023-as helyi adókról és illetékekről nem szavaztak.
Kedden a marosvásárhelyi önkormányzati képviselők rendkívüli ülésen jóváhagyták azt a feladatfüzetet, amely alapján a város új, ideiglenes szemétszolgáltatót kereshet.
Ez a cég ideiglenesen addig fogja a szolgáltatást biztosítani, amíg a városháza versenytárgyaláson ki nem választ egy új szolgáltatót. Soós Zoltán polgármester a Székelyhonnak azt nyilatkozta, hogy
Soós Zoltán nem árulta el, hogy melyik ez a három cég, de azt már korábban kizárta, hogy a kolozsvári Brantnertől is kérjenek ajánlatot.

Míg a magánházaknál rendeződni látszik Marosvásárhelyen a hulladékelszállítás, a tömbházaknál továbbra is kupacokban áll a hulladék – így egyre nagyobb az elégedetlenség.
Ami a nagy felháborodást keltő háztartási szemétszolgáltatást illeti, az ünnepek alatt is változatlanul rossz volt a helyzet.
Ezt a szerződést a Brantner céggel az Ecolect közösségi társulás kötötte és ez bonthatja fel. December 28-án, szerdán jár le a határidő, amelyet a cég kapott, hogy teljesítse a szerződésben vállaltakat. Mivel ez nem történt meg, az Ecolect közgyűlése fog dönteni a szerződés felbontásáról.
Ha minden igaz, akkor szerdán kiderül, hogy szerződésbontásra kerül-e sor, és mi lesz az elkövetkezőkben Marosvásárhelyen és a peremtelepüléseken.
Az Alaptörvény rendelkezései szerint július 20-tól ideiglenesen Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnöke látja el a köztársasági elnök jogköreit. Az Országgyűlésnek 30 napon belül új köztársasági elnököt kell választania – ismertette Magyar Péter.
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhetedik módosítását szombaton – közölte az államfő a Facebook-oldalán. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
Egy hosszabb időszak után, amely alatt az üzemanyagok ára viszonylag stabil maradt, a piacvezető OMV Petrom is megemelte szombaton az árait, ám a többi nagy hálózattal ellentétben nemcsak a gázolajat, hanem a benzint is drágította.
Talán senki nem gondolta volna, hogy az áprilisi rendszerváltás egyik mellékes eredménye lesz a magyar parlamentarizmus feltámadása – írta Magyar Péter miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.
Egy műszaki meghibásodás miatt a Bilea-vízesés és a Bilea-tó között közlekedő felvonó kabinjaiban rekedt szombaton több turista, de nincsenek veszélyben – közölte a Szeben megyei Salvamont vezetője, Dan Popescu.
Egy sofőr ittasan, egy másik pedig felfüggesztett jogosítvánnyal ült volán mögé szombatra virradóan Hargita megyében. A rendőrök mindkettőjüket feltartóztatták, és büntetőeljárás indult ellenük – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia több régiójára.
A magyarság ügye kiemelt jelentőségű a magyar kormány számára annak ellenére, hogy nincs a nemzetpolitikának külön államtitkára – jelentette ki Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter pénteken a felvidéki Gombaszögön.
Egy ötéves kislány meghalt, édesanyja és egyéves öccse pedig megsérült szombaton az A1-es autópályán, Kereszténysziget (Cristian) közelében, miután felborult az őket szállító személygépkocsi.
Az alapbér 15 százalékának megfelelő pótlékot kaphatnak az egészségügyi intézmények három műszakban dolgozó alkalmazottai – derül ki az új bértörvény pénteken nyilvánosságra hozott, felülvizsgált tervezetéből.
szóljon hozzá!