
Tavaly csökkent némileg a beadott oltások száma ahhoz képest, amikor a vakcinát a háziorvosokon keresztül osztották ki
Fotó: Veres Nándor
Alexandru Rafila egészségügyi miniszter hétfőn meggyőződését fejezte ki, hogy a gyógyszerészek tömeges kiképzésével növekedni fog az influenza ellen patikákban beoltottak száma.
2024. szeptember 30., 17:542024. szeptember 30., 17:54
A tárcavezető járványügyi konferencián beszélt erről, rámutatva, hogy a cél az influenza elleni védőoltáshoz való hozzáférés megkönnyítése a lakosság számára.
„Egészen tavalyig, amikor áttértünk az európai országok túlnyomó többségében alkalmazott rendszerre, a védőoltást nem lehetett kedvezményes áron megvásárolni a gyógyszertárakban” – magyarázta Rafila, leszögezve, hogy 2023-ban némileg csökkent a beadott oltások száma ahhoz képest, amikor a vakcinát a háziorvosokon keresztül osztották ki. A miniszter szerint
Ehhez azonban arra van szükség, hogy a járványtani szakorvosok még több gyógyszerészt képezzenek ki a vakcinák beadására, növelve ezzel az oltás beadását vállaló patikák számát.
Rafila rámutatott, hogy a tavalyi szezonban legfeljebb 10 százalékkal csökkent az influenza ellen beadott oltások száma az előző idényhez képest, és ez is a változtatás miatt volt.
„Mindennek van egy kezdeti bejáratási időszaka. Az idei influenzaszezonban beoltott emberek száma minden bizonnyal magasabb lesz, mint tavaly” – idézi a minisztert az Agerpres hírügynökség.
Az utóbbi időszakban ismét számos kóbor kutya tűnt fel Gyergyószentmiklós lakónegyedeiben, elsősorban a szeméttárolók környékén – hívta fel figyelmünket olvasónk. A többségük békés, de több esetben agresszív viselkedésről is érkeztek jelzések.
Életben találták hétfő éjszaka a Máramarosi-havasokban a hegyimentők azt a 31 éves ukrán férfit, akinek keresését már egy éjszakával korábban elkezdték.
2024-ben az Év kiállítása díjjal jutalmazták a Magyar Nemzeti Múzeum Magyar Menyasszony című kiállítását. Most annak utazó „kapszulaváltozata”, a Székely Menyasszony érkezik Sepsiszentgyörgyre és Csíkszeredába, de mi is hozzájárulhatunk a sikeréhez.
Székelyföld-szerte mínusz 15 Celsius-fok alatti hőmérsékleteket hozott az idei tél eddigi legfagyosabb éjszakája. A Kovászna megyei Bodzafordulón pedig ennél is hidegebb reggelre ébredtek – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat adataiból.
Tanulságos képsorokat osztottak meg az Info Trafic Románia Facebook-oldalon. Mindkét baki elkerülhető lett volna, na de majd ha tanulunk az esetből, akkor ezután.
Lakóház tetőtere kapott lángra hétfőn este a Maros megyei Szalárdtelepen, ahol közösen vágtak neki az oltásnak az országos katasztrófavédelem Maros és a Hargita megye munkatársai.
A mobileszközökön tárolt adatok védelmével kapcsolatos jó tanácsokat fogalmazott meg hétfőn a belügyminisztérium.
A védelmi és a belügyminisztérium képviselőinek a jövő hét végéig ki kell dolgozniuk a belügyi és a védelmi alkalmazottak nyugdíjkorhatárának emeléséről szóló törvénytervezetet – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.
A kormány felelősséget készül vállalni a parlamentben a bérkiadások 10 százalékos csökkentését is előíró törvénytervezetért – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.
Megemlékezést szervezett a 83 évvel ezelőtti doni áttörés évfordulóján az Erdélyi Vitézi Rend sepsiszentgyörgyi állománya. A Hősök temetőjében 15 rendtag emlékezett a több tízezer családot érintő tragikus eseményekre.
szóljon hozzá!