
Innovatív applikációt hoznak létre, amely közelebb viszi a közönséget a színház világához
Fotó: Haáz Vince
Innovatív applikációt hoznak létre, amely közelebb viszi a közönséget a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház világához. Egyszerre hatvan programozó dolgozik egy napon át egy applikáció létrehozásán.
2024. november 21., 17:392024. november 21., 17:39
A We Care We Grow Egyesület programozói maratont szervez Hack4Act címmel a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház támogatására.
Az egyesület minden évben kiválaszt egy intézményt, amelyet segít egy projekt keretében, tavaly például a Marosvásárhelyi Állatkert számára készült applikáció.
Fotó: Haáz Vince
Az esemény több mint hatvan lelkes programozót és önkéntest hoz össze, hogy egy 24 órás intenzív munka során egy innovatív applikációt hozzanak létre, amely közelebb viszi a közönséget a színház világához.
Az applikáció lehetővé teszi, hogy
könnyedén jegyet vásároljanak a felhasználók,
rövid bemutató jellegű videókat nézzenek meg a programban levő előadásokból,
információkat kapjanak a előadásokról,
de akár a programfüzet is elolvasható lesz az alkalmazással
A november 23-24. közötti eseményt a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Underground termében szervezik, és a közösségért és a kultúráért való összefogás egyedülálló példája lesz – írják az esemény szervezői.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
szóljon hozzá!