Felújítják a csíkszeredai Nagy Imre Általános Iskola udvarát, többek között egy tanösvénnyel és új sportpályákkal gazdagodik a tanintézet. A kivitelezéshez jövő tavasszal fognak hozzá. A munkálatokra 6,01 millió lejt szánnak.
2024. november 28., 14:072024. november 28., 14:07
2024. november 28., 14:122024. november 28., 14:12
Fotó: Borbély Fanni
Felújítják a csíkszeredai Nagy Imre Általános Iskola udvarát, többek között egy tanösvénnyel és új sportpályákkal gazdagodik a tanintézet. A kivitelezéshez jövő tavasszal fognak hozzá. A munkálatokra 6,01 millió lejt szánnak.
2024. november 28., 14:072024. november 28., 14:07
2024. november 28., 14:122024. november 28., 14:12
Repül az idő: eltelt hat év a Nagy Imre Általános Iskola udvarának felújítását célzó megvalósíthatósági tanulmány elkészítése óta. Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere csütörtökön a helyszínen tartott sajtótájékoztatón elmondta, hogy
Így a gyerekek biztonságát szem előtt tartva újítják meg a terveket egy helyi tervezőiroda segítségével.
Fotó: Borbély Fanni
„Hosszú folyamat előzte meg, de végül be tudjuk jelenteni, hogy a tervezővel és a kivitelezővel a szerződést aláírjuk a tervpontosításra és a kivitelezésre” – adta hírül Korodi. Hozzátette,
„A kommunizmus idejéből örökölt betonburkolat miatt a felújítás elengedhetetlen” – jegyezte meg a városvezető.
Fotó: Borbély Fanni
Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere arról beszélt, hogy a beruházást
A munkálatokra 6,01 millió lejt szánnak. „A város legnagyobb iskolájának épülete már néhány éve teljesen felújított formában pompázik. Most sor kerül az udvarra is, ahol naponta az iskola 951 tanulója szaladgál” – mondta. Hozzátette, hogy
Fotó: Borbély Fanni
Novák Noémi, a tanintézet igazgatóhelyettese a sajtó képviselőinek elmondta, nagyon örül ennek a projektnek és már nagyon várják, hogy megvalósuljon.
– fogalmazott.
Buzogány Károly, az ING Service Kft. igazgatója a legfrissebb tervkoncepció részleteit vázolta. Az első kivitelezési szakasz a hátsó bejáratot, az Erőss Zsolt Aréna oldalán levő udvarrészt, valamint a nagy, belső udvar rendezését foglalja magában.
Fotó: Borbély Fanni
A beruházás részeként gumiborítású focipályát, kosárlabdapályát, röplabdapályát hoznak létre az udvar nyugati oldalán. Az északi oldalon továbbá, a kerítés mentén futópályákat létesítenek, ugyancsak gumiborítással.
Az udvaron megoldják az esővíz-elvezetést és a megvilágítást, továbbá kamerarendszert és hangszórókat is felszerelnek.
Fotó: Borbély Fanni
A második szakaszban a Stadion utca és a Decemberi forradalom utca felőli zöldövezeteket frissítik. Itt
Néhány veszélyes fa kivágása elkerülhetetlen, de újak ültetésével pótolják ezeket. Rendezik ugyanakkor a Nagy Imre-szobor környékét is.
Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni
Mintegy négyszáz diák és szülő tüntetett kedden a temesvári Opera téren, igazságot követelve a Temes megyei Csenében meggyilkolt 15 éves fiatalnak, Mariónak, akinek megölésében bűntárs volt egy 13 éves – jelenleg szabadlábon lévő – fiú is.
Novemberben már feltöltötték az 500 lejes tanszertámogatást ötszázezer jogosult diák kártyájára, a decemberben kiosztott új kártyák közül viszont közel 60 ezren még mindig nem kapták meg. A feltöltés időpontja egyelőre bizonytalan.
Csehországban autóbusz-gyújtogatásokat, Litvániában terrortámadásokat készített elő az az Oroszországban élő személy, akinek a felbujtására Románia területén is szabotázsakciókat tervezett egy kolumbiai férfi.
Több mint 6900 lakóingatlanban keletkezett tűz tavaly Romániában, ami mintegy 2 százalékos növekedést jelent 2024-hez képest. A tűzesetekben 305 ember életét vesztette, az áldozatok többsége idős.
Az egészséges mezei nyúlpopuláció megőrzése érdekében Arad megyéből Maros megyébe telepítettek közel hetven mezei nyulat.
Hétre emelkedett a kedden kora délutáni Temes megyében történt baleset halálos áldozatainak a száma, további három sérültet pedig kórházban kezelnek. Hatósági információk szerint az áldozatok egy mikrobusz utasai voltak, amelynek sofőrje előzésbe kezdett.
A 2025-ös évet Románia 7,65 százalékos GDP-arányos (146,03 milliárd lejes) költségvetési hiánnyal zárta, ami 1 százalékponttal kisebb a 2024-es év végi 8,67 százalékos deficitnél – közölte kedden a pénzügyminisztérium.
A téli időszak velejárója: 30 százalékkal megnőtt az ortopédiai esetek száma a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban az elmúlt két hétben a csúszások, esések és téli sportbalesetek miatt.
Románia miniszterelnöke kedden kijelentette, a hét végéig dönt a kormánykoalíció arról, hogy milyen módon terjeszti elő elfogadásra a helyi és központi közigazgatásról szóló, valamint a gazdaságélénkítő intézkedéseket tartalmazó csomagot.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata elnök hétfőn este kijelentette, nem fogja elfogadni, hogy a kormány külön-külön vállaljon felelősséget a parlamentben a közigazgatási csomagért és a gazdaságélénkítő intézkedéscsomagért.
6 hozzászólás