Százezer lej összértékű szállítmányt küld a kárpátaljai testvérvárosba Csíkszereda önkormányzata. A csomag összeállításánál a beregszásziak igényeit vették figyelembe: azt, amire szükségük lehet a város leállása esetén.
2022. március 05., 18:182022. március 05., 18:18
2022. március 05., 18:252022. március 05., 18:25
Fotó: Pinti Attila
Százezer lej összértékű szállítmányt küld a kárpátaljai testvérvárosba Csíkszereda önkormányzata. A csomag összeállításánál a beregszásziak igényeit vették figyelembe: azt, amire szükségük lehet a város leállása esetén.
2022. március 05., 18:182022. március 05., 18:18
2022. március 05., 18:252022. március 05., 18:25
Fotó: Pinti Attila
Korodi Attila városvezető emlékeztetett, az orosz–ukrán háborús konfliktus kirobbanásakor felvették a kapcsolatot a kárpátaljai városvezetéssel a segítségnyújtás terén. „Megkaptuk az igénylistát, amely komoly helyzetre hívta fel a figyelmünket. A beregszásziak a város leállása esetén felmerülő eszközigények terén kértek segítséget” – jelezte, hozzátéve, hogy konkrétan az áramszolgálatatás és ivóvízellátás zavartalan működését szavatoló eszközökről, berendezésekről van szó, illetve a tanintézményekben működtetett menhelyek, az óvóhelyek és az egészségügyi egységek biztonságos működtetéséről.
– értékelte a hozzáállást Korodi Attila.
Fotó: Pinti Attila
A szállítmány hat darab ezerliteres tartályból, hat darab áramfejlesztőből – amelyek egyenként is képesek ellátni villanyárammal egy-egy épületet –, egy nagy kapacitású kompresszorból, villamos- és automatizálási táblákból, tűzoltótömlőből és több száz méter vezetékből áll. A támogatók sorában ott van a Harvíz, az Eco-Csík, a Goscom, az Ing Service a Közösségért Alapítvány, a Sazy Trans Impex, a Gerkon Electro, az Electric Inst, az Electric Com és a csíkszeredai önkormányzat.
Fotó: Pinti Attila
A két autónyi, százezer lej értékű szállítmány célba juttatását önkéntes alapon Bors Béla alpolgármester, Bardócz László és András Hunor Jenő önkormányzati képviselők, illetve a városgazdálkodási osztály csapatának egy része vállalta el.
Az alpolgármester kiegészítette, pontosan lejelentették az emberek létszámát, az autók rendszámát, az adomány összetételét, amelyet humanitárius folyósón keresztül fognak Beregszászra juttatni.
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Őrizetbe vettek egy ügyészt vasárnap éjszaka 24 órára, mert miután botrányt okozott egy Hunyad megyei vendéglátóhelyen, könnygázt használt és egy pisztolyt is elsütött, amikor a rendőrök megpróbálták lefogni – közölte hétfőn a legfőbb ügyészség.
Udvarhely-, Gyergyó- és Csíkszéken is kaptak el ittas sofőröket hétvégén a hatóságok, sőt volt, aki vezetői engedély nélkül közlekedett járművével – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői közleményéből.
Kilőtték azt a medvét, amely vasárnap megtámadott egy embert az észak-szlovákiai Nagyturány (Turany) közelében – jelentette be közösségi médiaprofilján Filip Kuffa szlovák környezetvédelmi államtitkár hétfőn.
Elsősorban a nappali hőmérsékletek alakulásában várhatók változások a következő kéthetes, augusztus 10–23. közötti időszakban az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint.
Első- és másodfokú időjárási riasztást bocsájtott ki az Országos Meteorológia Szolgálat keddre Románia legnagyobb területére a várható hőség miatt.
Idén júniusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,6-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
A csendőrök beavatkozására volt szükség vasárnap Eforie tengerparti strandjain, miután több turista figyelmen kívül hagyta a vízimentők által kitűzött vörös zászlót, és a kétméteres hullámok közé merészkedett.
Az alapbérek differenciálása a kórház besorolásának megfelelően, a jövedelem védelme és a finanszírozás garantálása – a szakszervezetek közös javaslatot dolgoztak ki a bértörvénytervezet módosítására. Elkezdődhetnek az alkalmazások is a kórházakban.
A rendőrök őrizetbe vettek három, 18 és 24 év közötti fiatalembert, akiket azzal gyanúsítanak, hogy egy TikTokon terjedő álhír miatt szombaton részt vettek egy bevetésre siető mentőautó megtámadásában a Kolozs megyei Récekeresztúron.
szóljon hozzá!