
Archív
Fotó: Haáz Vince
Ülésezett a Marosvásárhely Metropoliszövezet Egyesület, amely elfogadta az alapszabályzatban és a statútumban végrehajtott módosításokat, amelyek elsősorban az egyesület működésére, illetve egy hatékony közszállítási rendszer kialakítására vonatkoznak. Ugyanakkor teljes jogú tagja lett a metropoliszövezetnek Marosszentanna község is.
2021. március 04., 16:522021. március 04., 16:52
A Marosvásárhely Metropoliszövezet Egyesület már létrejöttekor megfogalmazta, hogy hatékonyabbá tenné a települések közti tömegközlekedést. A csütörtöki tanácskozáson ennek megvalósítására tettek egy újabb lépést. A módosítások értelmében a bírósági bejegyzést, valamint az ezzel foglalkozó szakapparátus létrehozását követően, a 15 közigazgatási egységet és Maros Megye Tanácsát magába foglaló metropoliszövezet egyesület fogja ezt a tevékenységet teljes egészében ellátni és működtetni.
Miután a Maros Megyei Törvényszék is jóváhagyja a statútumba foglalt módosításokat, a metropoliszövezet egyesület hozzáláthat az egységes közszállítás megszervezéséhez. Ez magába foglalja a többi között a feladatfüzet összeállítását, a versenytárgyalás megszervezését és lebonyolítását, a nyertes vállalkozóval való tárgyalások lefolytatását, az útvonalak kialakítását, díjszabások meghatározását, valamint az egyesületi tagokkal való egyeztetések lefolytatását is.
„Leghamarabb egy szakembert fogunk alkalmazni, aki összeállítja, előkészíti a szükséges dokumentációt, ha lehetőség lesz európai uniós vagy kormánypénzek lehívására, akkor ezt a lehetőséget is ki fogjuk használni.
Célunk a megyei infrastruktúra fejlesztése, amely megkönnyítené nem csak a város, hanem a települések közötti forgalmat is” – mondta Péter Ferenc, Maros Megye Tanácsának elnöke, aki egyben a metropoliszövezet elnöke is.
Konstruktívan áll a kezdeményezéshez Marosvásárhely polgármestere, Soós Zoltán is, aki kifejtette, hogy a metropolisztársulás már a 2021–2027-es uniós pályázati ciklusban olyan forrásokat képes megszerezni, amelyeknek köszönhetően a városban és térségében jelentős infrastruktúra-fejlesztés veheti kezdetét. Utalva az elmúlt években a megye és a város között tapasztalt széthúzásra, megerősítette, hogy
fejtette ki Marosvásárhely polgármestere.
Bár az elmúlt években látványosan visszahúzódott a víz a szépvízi tározóban, a Csíki-medence ivóvízellátása továbbra sincs veszélyben. Sőt a kapacitása azt is megbírja, hogy a jövőben további alcsíki településeket csatoljanak rá a rendszerre.
Csütörtök délután egy 72 éves férfit megtámadott és megharapott egy medve a Beszterce-Naszód megyei Bükkös (Bichigiu) település külterületén, ahol két héttel ezelőtt egy nőt ölt meg a nagyvad.
Nicușor Dan államelnök csütörtökön megtámadta az alkotmánybíróságon azt a törvényt, amely szerint idén országos szinten 859 barnamedve megelőző célú kilövését engedélyezik a populáció szabályozása érdekében.
Ismertette állaspontját a civil szervezetek finanszírozását szigorító törvénytervezetről Nicușor Dan államfő, csütörtökön.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére, köztük a Feketeügy Kovászna megyei szakaszára is.
Több mint ötezer, az 1989 utáni átmeneti időszakhoz kapcsolódó diplomáciai dosszié titkosításának feloldását hagyta jóvá a román kormány.
A bukaresti ítélőtábla csütörtökön másodszorra is nyolc év és nyolc hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélte Mario Iorgulescut.
Új reformcsomagot jelentett be Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtökön, amely megváltoztatja a kórházak finanszírozásának és szervezésének módját.
A Helyi Rendőrség Napját ünnepelték csütörtökön Székelyudvarhelyen, ahol járműfelvonulást is tartottak. Mindeközben Civium Protect-díjjal ismerték el Balázsi Hajnalka helyi rendőr munkáját, segítőkészségét.
Az Európai Bizottság (EB) az ősszel becsült 1,1 százalékról 0,1 százalékra módosította csütörtökön közzétett tavaszi prognózisában a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését.
szóljon hozzá!