Az ivóvízhálózat cseréje hat csíkszeredai utcában – Tető, Baromtér, Hajnal, Fenyő, Miron Cristea és Lendület – a második határidő lejárta után sem készült el. Pál Árpád városházi tanácsadó szkeptikus a kivitelezést illetően, mert az idő rosszra fordulása miatt fel kell függeszteni a munkálatokat.
2011. december 20., 17:172011. december 20., 17:17
2011. december 20., 18:372011. december 20., 18:37
Az Olt, a Kút és az Eminescu utcákban befejeződtek a munkálatok
A kivitelező céggel újabb időpontról még nem egyeztettek – mondta érdeklődésünkre Pál Árpád. Kifejtette: „jártam a helyszínen, a munkások dolgoznak, ugyanakkor ebben az időben nem úgy haladnak, ahogy kellene. Addig kellett volna igyekezzenek, amíg az idő megengedte”.
Az említett hat utcában az ivóvízhálózat cseréjét felvállaló cég eredetileg november végéig kapott határidőt, amit végül december 12-ig hosszabbítottak meg, viszont az eredeti szerződés értelmében a városháza minden egyes napért késedelmi büntetést ró ki a vállalatra. Pál Árpád megjegyezte: „vannak olyan munkafolyamatok, amiket még el sem kezdtek, és amit elkezdtek azt sem fejezték be”.
A Tető, a Baromtér, a Hajnal, a Fenyő, a Miron Cristea utcák és a Lendület sétány ivóvízhálózatának cseréjét egyszerre kezdték meg a Kút, az Olt és az Eminescu utcák vízhálózatának cseréjével. Az utóbbi három utcában a kivitelezést felvállaló cég határidőre befejezte a munkát és ott megtörtént az átadás is. A másik hat érintett utcában várhatóan elhúzódnak a munkálatok. A kiásott árkokat egyelőre csak a hó fogja befedni. Ugyanakkor, amint az egyik olvasónk is nemrég panaszolta, a munkálatok miatt a Tető utcában a szemétgyűjtés és -elhordás is komoly gondot okoz a lakóknak.
A háromnapos eseménysorozaton néptáncosok, gazdálkodók, helyi lakosok és városi látogatók találkoznak, hogy együtt elevenítsék fel a régi idők kaszáló hangulatát.
Helikopterrel jött Székelyföldre pénteken Ion Țiriac, Románia legismertebb sport- és üzletembere, aki jégpályákat nézett meg, valamint az utánpótlás-jégkorongról is tárgyalt. Úgy tudjuk, hogy Zsögödben Lénárd András üzletemberrel is találkozott.
Fakivágásra készülnek Csíkszeredában, Hargita Megye Tanácsának székelye körül, az érintett szakaszon útlezárásra kell számítani július 14-én, hétfőn.
Tizenöt éve indult útjára a Kaszáló Kaláka, amely idén is háromnapos eseménysorozattal várja a kézi kaszálás, a népi hagyományok, a közösségi lét és az értékőrző szórakozás iránt érdeklődőket Csíkszentkirályra.
Az utolsó csomagokat is elpakolta kedden a Városi Művelődési Házból a Hargita Székely Néptáncszínház, ezzel befejeződött az együttes költözése. Csíkszeredában több intézmény is ideiglenes helyszínen folytatja a középületek felújítási munkálatai miatt.
Közös táncban csúcsosodott ki az Ezer Székely Leány Napja szombaton a csíksomlyói nyeregben. A rendezvényre a nagy hőség ellenére is sokan kilátogattak, ki gyalog, ki lovas szekérrel, ki népviseletben, ki anélkül.
Az elmúlt harminc év szakmai munkásságát ismerte el Csíkszereda önkormányzata András Mihálynak, a Hargita Székely Néptáncszínház vezetőjének. A Pro Urbe díjat szombaton adták át a csíksomlyói nyeregben.
Folyamatban van a szerkezetépítés a csíkszentkirályi tanuszodánál, amelynek alapozását tavaly ősszel kezdte el a kivitelező. A munkával jól haladnak, így tarthatónak tűnik a határidő, amelynek értelmében idén el kell készülnie a létesítménynek.
Elkezdődött szombaton reggel az Ezer Székely Leány Napja a találkozó első állomása a csíkszeredai Szabadság téren zajlott, ahol szép számban gyűltek össze a székely népviseletbe öltözött leányok és legények.
Szombaton ismét székelyruhás fiatalok serege népesíti be Csíkszerda főterét, illetve a somlyói nyerget. Az Ezer Székely Leány Napját először 1931. június 7-én tartották meg ugyanitt – nézzük, miként vezették fel, értékelték a korabeli sajtóban.
szóljon hozzá!