Ráduly István prefektus az 56-os forradalom áldozatainak szóló tiszteletadással nyitotta meg az alakuló ülést
Fotó: Kiss Zsombor
Két nappal a sepsiszentgyörgyi képviselő-testület megalakulása után, szerdán a Kovászna megyei önkormányzat új képviselői és Tamás Sándor tanácselnök is letette a hivatali esküt.
2024. október 23., 16:232024. október 23., 16:23
2024. október 23., 18:142024. október 23., 18:14
Az ünnepi gyűlésen a tanácsosok mellett jelen voltak a megyei önkormányzatnak alárendelt intézmények vezetői, Könczei Csaba és Miklós Zoltán parlamenti képviselők, illetve a megyeszékhely, Kovászna és Kézdivásárhely polgármesterei: Antal Árpád, Gyerő József, Bokor Tibor.
Az ülést Ráduly István prefektus az 1956-os forradalom áldozatainak szóló „Gloria victis! Dicsőség a legyőzötteknek!” tisztelgéssel kezdte, majd előírás szerint ismertette, hogy a megválasztott harminc Kovászna megyei tanácsosból huszonnyolcnak érvényesítette a mandátumát a megyei törvényszék (volt egy hiányzó, illetve egy liberális tanácsos, Floroian Olimpiu lemondott mandátumáról). Az alakuló ülés vezetésére a szokásos procedúra szerint a megválasztott tanácsosok korelnökét, Henning Lászlót, illetve a két legfiatalabbat, Tusa Adorjánt és Jancsó Balázst kérte fel. Kitért arra is, hogy sokszor hallotta Tamás Sándortól, milyen fontos az összhang megteremtése.
Béke, biztonság, az eddiginél is jobb munka – ezek lesznek a jövőben a fontosak Tamás Sándor számára
Fotó: Kiss Zsombor
Erre a gondolatra alapozta az eskületétel előtt elmondott beszédét Tamás Sándor tanácselnök is. Mint mondta, Bokor Tiborral 28 éve kezdtek új típusú politizálásba Kézdivásárhelyen, ehhez a szemlélethez felzárkózott a későbbiekben Antal Árpád, Gyerő József és Benedek-Huszár János is. Köszönetet mondott az RMDSZ-vezetésnek és minden munkatársának a támogatásért, együttműködésért, az embereknek a belé vetett bizalomért, „mert csakis összhangban, egy csapatként lehet haladást elérni”.
A továbbiakban Tamás Sándor kitért arra is, hogy korábbi mandátumainak mi volt a legnagyobb kihívása, megvalósítása, a jövőre nézve pedig azt prognosztizálta,
Mindent összevetve azonban arra a következtetésre jutott, hogy „egyre jobb itthon, Háromszéken élni. Háromszéken béke és biztonság van. Ezt akarjuk továbbra is fenntartani.
A régi RMDSZ-es csapattársak, Kézdivásárhely, Kovászna és Sepsiszentgyörgy polgármesterei is jelen voltak az alakuló ülésen
Fotó: Kiss Zsombor
Az elkövetkező időszakban nemcsak utat, hidat, kórházat akarunk építeni, hanem a hozzánk tartozó intézmények szolgáltatásainak minőségét is fogjuk növelni. Tehát:
Végül Tamás Sándor köszönetet mondott családjának és a legközelebbi munkatársainak, az alelnököknek és a megyemenedzsernek az együttműködésért.
Az ülésen Antal Árpád is felszólalt, aki arra hívta fel a figyelmet, hogy a következő időszakban a parlamentben sok olyan kezdeményezés születhet, amely az ország közigazgatási átszervezését célozza. Olyan emberekre van szükség, akik ezt meg tudják akadályozni. „Továbbra is
– mondta a sepsiszentgyörgyi polgármester.
Fotó: Kiss Zsombor
A gyűlés további részében a megyei tanácsosok is letették a hivatali esküt.
Kovászna megye tanácsában a jelenlegi állás szerint az RMDSZ-t (a tanácselnökkel együtt) 23-an képviselik, a PNL-t 3-an (egyikük lemondott, az ő és Tamás Sándor tanácsosi helyére a közeljövőben iktatják be a listán következőket), a PSD-t is 3-an, az AUR-t pedig 2-en képviselik.
Kovászna város ismét profitál a fejlesztési minisztérium által még tavaly útjára indított országos helyreállítási terv (PNRR) pályázati kiírásából: több mint 14,2 millió lej értékben kaptak támogatást középületek energiahatékonyságának javítására.
Személyautó és mikrobusz ütközött vasárnap reggel a Kovászna és Réty közötti 13-as jelzésű országúton, Bita településen. Az ütközés következtében ketten sérültek meg.
Meglepően nagy volt a nyüzsgés szombaton az alsócsernátoni sportpálya környékén, ahol ezúttal nem sportrendezvény zajlott, hanem különböző vidékek disznóvágási szokásait mutatták be.
A bukaresti táblabíróság döntése értelmében biztossá vált az Országos Befektetési Társaság (CNI) becslése szerint 130 millió lejbe kerülő kézdivásárhelyi uszoda építőjének kiléte.
Barót idén 6,37 százalékkal több pénzből gazdálkodhat, mint az elmúlt esztendőben, kiadásai pedig 1,63 százalékkal nőnek – szerdai ülésén a város önkormányzati képviselő-testülete elfogadta a település költségvetését a 2023-as évre.
A kézdivásárhelyi tanácsülés keddi napirendjén szereplő több mint kéttucatnyi határozattervezet közül a legfontosabb a város költségvetésének elfogadása volt.
A sepsiszentgyörgyi megyei kórház épületeinek hőszigetelését célzó pályázat finanszírozási szerződését írta alá Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke és Cseke Attila fejlesztési miniszter.
Új kialakítású szeméttárolókkal védekeznek a szeméthalmok ellen Sepsiszentgyörgyön a Csíki Negyedben, céljuk, hogy a guberálók miatt kialakuló katasztrofális helyzetet felszámolják és a lakóknak ne kelljen a kiöntött szemétben járkálniuk.
Kovászna város önkormányzata az országos helyreállítási terv (PNRR) révén több mint hatmillió lej támogatást kapott két tömbház energetikai korszerűsítésére – adta hírül Facebook-oldalán Gyerő József polgármester.
A kézdivásárhelyi Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtárból tavaly szép számmal kölcsönöztek könyveket, és ismét megtarthatták a koronavírus-járvány miatt lefújt rendezvényeiket is, derült ki a Vántsa Judit intézményvezetővel folytatott beszélgetésből.
szóljon hozzá!