
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Büntetőjogi eljárás nem indult, de három, cseppfolyósított gázt forgalmazó, tároló, használó, szállító szakcég működését felfüggesztették Maros megyében, az átfogó ellenőrzések nyomán. A kirótt büntetések is tetemesek.
2023. szeptember 15., 21:002023. szeptember 15., 21:00
Maros megyében augusztus 30. és szeptember 14. között ellenőrizték a benzinkutakat, cseppfolyósított gázt forgalmazó töltőállomásokat, gázpalackokat szállító és forgalmazó vállalkozásokat, illetve cseppfolyósított gázt használó vállalatokat. Ez része volt az országos ellenőrző akciónak, amit azért rendeltek el, mert Crevedián robbanások történtek egy törvénytelenül működő autógáz-töltőállomáson.

A belügyminisztérium vasárnap hajnalban kiadott közleménye szerint 58 sérültje van a Dâmboviţa megyei Crevedia egyik autógáz-töltőállomásánál történt robbanásoknak. A töltőállomást működtető cégnek semmiféle működési engedélye nem volt.
A Maros megyei ellenőrzéseket a prefektusi hivatal hangolta össze, és összesen 11 állami hatóság szakemberei vettek benne részt, szám szerint 196-on.
Voltak olyan cégek, amelyeknek a működési engedélye le volt járva vagy fel volt függesztve, de olyan helyek is, ahol nem a törvény által előírt tárolókban, körülmények között tárolták a gyúlékony anyagokat. A berendezések használata során is hiányosságokat találtak, ezek miatt is bírságoltak.
A prefektusi hivatal tájékoztatása szerint az ellenőrzések nyomán felfüggesztették három cég működési engedélyét. Azt nem közölték, hogy mely cégek ezek. Azonkívül 119 esetben elrendelték, hogy pótolják a hiányosságokat.
A közlemény hangsúlyozza, hogy nem voltak olyan súlyos törvényszegések, hibák, amiért kezdeményezni kellett volna büntetőjogi eljárás megindítását.
Romániának jelenleg nincsenek üzemanyag-ellátási problémái, az ebben az ágazatban tevékenykedő vállalatok pedig a nemzetközi piachoz igazodó árakon vásárolnak – jelentette ki hétfőn Nicușor Dan államfő.
Nemcsak a hagyományok megélését tartják fontosnak Csíkszentkirályon, hanem azt is, hogy továbbadják azokat, példát mutassanak az ifjúságnak.
Sűrű füst keletkezett egy szászrégeni lakásban hétfőn, miután kigyulladt egy főzéshez használt készülék. Egy férfit evakuálni kellett a lakásból – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Bár már leáldozott a húsvéti képeslapküldés szép szokása, a korábban képeslapokon ábrázolt húsvéti szimbólumok tovább élnek az internetes üdvözleteken is. Vajon valaha elgondolkozunk-e azon, hogy mit üzennek a képek?
Változékony, gyakran szeszélyes időjárásra számíthatunk Székelyföldön a következő két hétben – derül ki a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzéséből. Az ortodox húsvét idején csapadékos idő ígérkezik a térségben is.
Összesen 13 ezer lej értékben tulajdonított el vagyontárgyakat három Hargita megyei fiatal egy kézdivásárhelyi vállalat telephelyéről, közülük kettőt már őrizetbe vettek – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Egy lakóház melléképületében csaptak fel a lángok hétfőn délután Székelyhodoson, a tüzet már eloltották a lakók, amire a tűzoltók a helyszínre érkeztek – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Többen ültek ittasan a kormányhoz húsvét vasárnap Hargita megyében: volt, aki emiatt árokba hajtott, ugyanakkor akadt olyan sofőr is, aki nem elég, hogy ittas volt, jogosítvánnyal sem rendelkezett sőt, autója sem volt bejegyezve.
Hideg időre, erős szélre és vegyes csapadékra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely Székelyföld térségét is érinti.
Gördülékenyen zajlik a levélszavazatok átvétele a Csíkszeredai Főkonzulátuson, ahol a választókat hosszabbított nyitvatartással, személyes segítséggel és rugalmas megoldásokkal is segítik, hogy mindenki érvényesen és határidőn belül adhassa le voksát.
szóljon hozzá!