
Archív
Fotó: Barabás Ákos
Közel harminc esemény három nap alatt – jubileumi kiadásához érkezett az Őszi Vásár Székelyudvarhelyen, amelyet szeptember 15–17. között rendeznek meg.
2023. szeptember 13., 14:212023. szeptember 13., 14:21
A kiállítások mellett számos kulturális program is színesíti a harmincadik székelyudvarhelyi Őszi Vásárt, amelyet a városi sportcsarnokban és annak környékén tartanak a hétvégén. A sportcsarnokban különböző iparágak nemzetközi kiállítását lehet megtekinteni majd, amely hivatalos megnyitója pénteken 11 órakor kezdődik.
A műsorok megnyitójára 15 órakor kerül sor, ezt követően több udvarhelyszéki néptánccsoport és zenekar is színpadra lép. Vállalkozói konferenciát is tartanak 17 órától a művelődési házban, amely ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött. Később, 19 órától a Csíkszentgyörgyi Székely Góbék szórakoztatják a közönséget, majd Olti Attila és zenekara biztosítja a hangulatot az utcabálhoz.
Szombaton folytatódik a néptánccsoportok bemutatója, 20 órától
az estét pedig DJ BRNY bulija zárja.
Vasárnap szintén a kultúráé lesz a főszerep a délutáni órákban, a vásárt 18 óráig lehet majd meglátogatni.
Részletes programajánló a rendezvény Facebook-oldalán olvasható.
Az általános sztrájk első napjához képest szerdán növekedett a hivatalosan tiltakozó dolgozók száma a Hargita megyei nagyobb kórházakban. Szintén szerdán arról döntött a kormány, hogy országszerte 6850 állás betöltését engedélyezi az egészségügyben.
A Duna vízszintjének további csökkenésétől függően szerda este vagy csütörtök reggel ellenőrzött módon leállítják és leválasztják az országos energiarendszerről a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát is – jelentette be a Nuclearelectrica.
Hivatalosan is megnyílt szerdán a Nyárádszeredai Padlásmúzeum, amely egy helyi magángyűjtemény kincseit tárja a nagyközönség elé, gazdagítva ezzel a térség múzeumi kínálatát. Az esemény egyúttal a Nyárádmente Fesztivál ünnepélyes megnyitója is volt.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a jelenlegi bel- és külpolitikai helyzetben indokolt lenne egy „politikai fegyverszüneti” kormány megalakítása, ami azt jelentené, hogy valamennyi párt tárgyalóasztalhoz ül.
Elfogadta szerdán a képviselőház a köztisztégviselők feddhetetlenségre vonatkozó jogszabályok módosításáról és kiegészítéséről szóló törvénytervezetet.
Elfogadta szerdán a képviselőház a területrendezési, településrendezési és építésügyi törvénykönyv tervezetét.
56 évesen, motorbalesetben hunyt el Glen Hansard ír énekes-dalszerző, akit a legtöbben a 2006-ban megjelent Egyszer (Once) című filmből ismerhetnek, aminek zenéjéért Oscar-díjat nyert.
A képviselőház szerdán elfogadta a törvénytervezetet, amely válsághelyzetet hirdet a kőolaj és kőolajtermékek piacán, és ideiglenes intézkedéssel csökkenti a gázolaj jövedéki adóját.
Mindössze egy nappal a július 28-án történt rongálás után helyreállították a medjugorjei Jelenések-hegyén álló Béke Királynője-szobrot.
Kiürítették szerdán a konstancai kikötő személyhajó-terminálját egy telefonos bombafenyegetés miatt – közölte Konstanca megye prefektusa.
szóljon hozzá!