
Megyék szerinti állás a szavazatok 99,9 százalékos feldolgozottsága alapján. Forrás: prezenta.roaep.ro
A december 1-jei parlamenti választások során leadott szavazatok 99,9 százalékos feldolgozottsága szerint az RMDSZ öt megyében győzött, ezek pedig győzelmi arányú sorrendben a következők: Hargita, Kovászna, Szatmár, Maros és Szilágy.
2024. december 02., 12:102024. december 02., 12:10
2024. december 02., 12:242024. december 02., 12:24
Hargita megyében a szavazatok 99,9 százalékos feldolgozottsága szerint az RMDSZ 134 143 voksot kapott, ami a megyében leadott szavazatok 88,01 százalékát jelenti. A PSD lett a második 3,02 százalékkal, az AUR pedig a harmadik 2,25 százalékkal.
Kovászna megyében az RMDSZ-nek 72 843 szavazatot összesítettek hétfőn délelőtt 99,9 százalékos feldolgozottságnál, ez pedig 77,32 százalékot jelent. A további sorrend itt is úgy alakult, mint Hargita megyében: második a PSD (5,52 százalék), harmadik az AUR (4,96 százalék).
Maros megyében 91 500 szavazatot kapott 99,9 százalékos feldolgozottsága szerint az RMDSZ, ami 39,15 százalékos elsőséget jelent.
a PSD pedig csak a harmadik 13,11 százalékkal.
Szatmár megyében az RMDSZ 57 884 szavazatot kapott (42,01 százalék), Szilágy megyében pedig 25 185-öt (24,65 százalék). Noha Bihar megyében ezeknél több voksot kapott az RMDSZ, a szavazatok 99,9 százalékos feldolgozottsága szerint 62 857-et (22,73 százalék), ez csak a második helyre volt elegendő, a 36,88 százalékos PNL mögött.
Befért az RMDSZ az első ötbe még Kolozs megyében, ahol 43 791 szavazattal 13,06 százalékos arányt ért el.

Magas feldolgozottságú hivatalos részeredményeket közöltek már hétfőn reggel a 2024-es romániai parlamenti választásokról. Az RMDSZ 6 százalék fölött teljesített.

Fej-fej mellett halad a szavazatok összeszámlálásánál az RMDSZ és a Fiatal Emberek Pártja (POT): délelőtt 10 órakor a szenátusban még az RMDSZ vezetett, a képviselőházban viszont már a POT.
Átvette nyereményét a Mit tartogat 2026? elnevezésű Székelyhon-játék nyertese csütörtökön. A szerencsés Bartalis Ilona udvarhelyszéki olvasónk, akit több mint ötezer hozzászóló közül sorsoltunk ki január 19-én, hétfőn.
Marosvásárhelyen hajtották végre 2026 első szervkivételét: egy 72 éves, intenzív osztályon kezelt, agyhalott férfi máját és veséit távolítottak el. Az életmentő szervek Kolozsvárra és Bukarestbe kerültek.
A két ágazat dolgozói dönthetik el, hogy milyen formában demonstráljon a Sanitas a kormány által tervezett 10 százalékos költségcsökkentés ellen. Ezúttal nem csak a szakszervezeti tagoktól várnak visszajelzést a tervezett tiltakozással kapcsolatban.
Nicușor Dan államfő szerint „valamivel rosszabb a helyzet a koalícióban, mint hat-hét hónappal ezelőtt”, de bízik benne, hogy egyben marad és folytatja a munkát.
Az elkövetkező napokban enyhe felmelegedés várható, így vékonyodhatnak a tavakon, folyókon a jégrétegek. A hatóságok figyelmeztetnek: ne menjünk rá a jégre.
A Leoni vállalat aradi gépkocsialkatrész-gyártó üzeme értesítette az Arad megyei munkaerő-elhelyezési ügynökséget, hogy 465 alkalmazottjától válik meg a decemberben bejelentett leépítések keretében. Az első munkaszerződéseket márciusban bontják fel.
Májusban vélhetően általános sztrájkba lépnek a közoktatásban dolgozók – nyilatkozta a Társadalmi Párbeszéd Bizottság csütörtöki ülésén a Tanügyi Szakszervezetek Ligájának Botoșani megyei elnöke.
Marcel Ciolacu volt miniszterelnök szerint nem igaz, hogy a Bolojan-kormány reformjainak köszönhetően csökkent a költségvetési hiány.
A földgázárak liberalizálása a korábbi ütemtervnek megfelelően áprilisban várható, ezen a téren nem történt változás – jelentette ki a kormányszóvivő.
Első olvasatban tárgyalta a kormány csütörtöki ülésén azt a törvénytervezetet, amely szerint a nem járulékalapú nyugdíjjal rendelkező személyek elesnek a nyugdíjuk 85 százalékától, ha azt állami fizetéssel halmozzák.
szóljon hozzá!