
Montázs: Székelyhon
Fej-fej mellett halad a szavazatok összeszámlálásánál az RMDSZ és a Fiatal Emberek Pártja (POT): délelőtt 10 órakor a szenátusban még az RMDSZ vezetett, a képviselőházban viszont már a POT.
2024. december 02., 10:432024. december 02., 10:43
Folyamatos a 2024-es parlamenti választásokon december 1-jén leadott szavazatok feldolgozása, hétfőn délelőtt 10 órakor már 99,78 százalékos feldolgozottságnál tartottak.
Az első részeredmények közzététele óta mind a szenátusi, mind pedig a képviselőházi rangsorban hatodik helyen állt a RMDSZ hat és fél százalék körüli eredménnyel, a Szövetséget követte utolsó, parlamentbe jutó pártként, hetedik helyen a Fiatal Emberek Pártja.
A POT újoncnak számít a politikai palettán, a szélsőjobbnak tekintett Fiatal Emberek Pártja jóformán a semmiből felbukkanva, az elnökválasztás első fordulóját megnyerő Călin Georgescuhoz közeli alakulatként a képviselőházi listákra leadott szavazatok 6,40 százalékát szerezte meg (587 488 voks) a délelőtt 10 órai állás szerint, amivel
amelynek ugyanitt 6,37 százaléka (584 573 voksa) van ugyanekkor.
6,42 százalék, 589 971 szavazat. Itt a POT-nak 6,34 százaléka (582 698 szavazata) van.

Magas feldolgozottságú hivatalos részeredményeket közöltek már hétfőn reggel a 2024-es romániai parlamenti választásokról. Az RMDSZ 6 százalék fölött teljesített.
Június 13-tól életbe léptek a közösségi együttélési normák megsértéséről szóló törvény módosításai, amelyek szigorúbb fellépést tesznek lehetővé a szomszédokat zavaró magatartásokkal szemben.
Negyvenhárom személyt evakuált a katasztrófavédelem szombat reggel egy temesvári négyemeletes tömbházból, miután az egyik földszinti lakásban robbanás történt, amelyet tűz követett.
Életének 86-ik évében elhunyt Nagy Antal csíkszeredai pedagógus, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori matematika- és fizikatanára.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
Ismét 9 lej alá csökkent a standard benzin literenkénti ára a romániai töltőállomásokon, miután az elmúlt napokban mindegyik kúthálózat jelentősen mérsékelte árait. Gázolajat továbbra is 9 lej fölötti áron tankolhatunk.
Négy férfinél tartottak házkutatást a Kovászna megyei rendőrök Maros és Beszterce-Naszód megyében: az illetőket azzal gyanúsítják, hogy ellopták egy 84 éves sepsiszentgyörgyi nő 14 ezer eurós megtakarítását.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem szavaz bizalmat a parlamentben Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának – közölte Dominic Fritz pártelnök az alakulat Politikai Bizottságának pénteki ülése után.
Kétszer is behatolt egy buşteni-i házba egy anyamedve bocsaival pénteken, míg végül kilőtték a délután folyamán. A három bocs közül az egyik halálosan megsérült, a másik kettő pedig az erdőbe menekült.
Százmillió lej értékű projekt zárult le Hargita megyében, amelynek keretében 83 oktatási intézmény több mint 220 egységének mintegy 1500 tanterme és oktatási tere gazdagodott korszerű felszerelésekkel.
Lemondott tisztségéről Elena Micicoi Temes megyei prefektus, miután péntek reggel házkutatást tartott a lakásán az Európai Ügyészség. A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) politikusa a Facebook-oldalán jelentette be a lemondását.
1 hozzászólás