
Többségében udvarhelyszéki települések kerülnek vörös járványügyi besorolás alá, de a megyei összesített határérték is a 3-hoz közelít
Fotó: Veres Nándor
Újabb Hargita megyei településen haladta meg az ezer lakosonkénti 3-as vészhelyzeti határértéket az igazolt koronavírus-fertőzések száma az elmúlt napokban, így Székelyudvarhely, Fenyéd és Csíkmadaras után további kilenc településen rendel el szigorú korlátozásokat a megyei vészhelyzeti bizottság. A járvány terjedése miatt ugyanakkor olyan települések is vannak, amelyek a zöld besorolás alól átkerülnek a sárgába. Ennek azonban nem sok jelentősége van, ugyanis a teljes megye a 3-as határérték közelébe került.
2020. október 20., 14:242020. október 20., 14:24
2020. október 20., 14:482020. október 20., 14:48
Székelyudvarhely, Fenyéd és Csíkmadaras után Csíkszeredában, Szentegyházán, Felsőboldogfalván, Lövétén, Csíkszentmihályon, Bögözben, Kászonaltízen, Tusnádon és Zetelakán is meghaladta a 3-as vészhelyzeti határértéket az ezer lakosra jutó igazolt Covid-19-fertőzések száma az elmúlt két hétben, így ezeken a településeken is szigorú járványügyi korlátozásokat rendel el a Hargita megyei vészhelyzeti bizottság.

Kizárólag online oktatásra kell áttérniük azon települések tanintézményeinek, amelyeknél a fertőzöttségi arány ezer lakosra vetítve több mint három – rendelkezik a Hargita Megyei Vészhelyzeti Bizottság. Hargita megyében ez 12 település tanintézeteit érinti. Ezek közül többen már korábban áttértek az o
A bölcsődék egyébként nem minősülnek oktatási intézményeknek, ezekben szociális tevékenység zajlik, és nem is az oktatási minisztérium, illetve a tanfelügyelőségek irányítása alá tartoznak – a települések önkormányzatai működtetik ezeket.
A felsorolt településeken kötelező lesz a maszkviselés minden nyilvános zárt és nyílt közterületen (tehát gyakorlatilag a lakásból kilépve mindenhol hordani kell),
ugyanakkor bezárják az összes színházat, mozit, játéktermet, kocsmát, bárt, kávézót és vendéglőt is az említett településeken. Utóbbiak a konyhán nem kell felfüggesszék tevékenységüket, házhozszállítással továbbra is fogadhatnak rendeléseket.
A felsorolt közigazgatási egységek helyhatóságainak gondoskodnia kell a tanintézmények összes helyiségének a fertőtlenítéséről, kitakarításáról és kiszellőztetéséről.

A korábbi napokhoz képest több, 85 új koronavírus-fertőzést igazoltak kedden Hargita megyében, illetve két haláleset is történt az elmúlt 24 órában a térségben. Otthoni elkülönítésben már több mint 600 tünetmentes fertőzött tartózkodik.
Adrian Pănescu, a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal szóvivője megkeresésünkre megerősítette, hogy számos településen szigorúbb intézkedéseket készül bevezetni a megyei vészhelyzeti bizottság, elmondta ugyanakkor, hogy
de ezekről még zajlik az online szavazás a megyei vészhelyzeti bizottságban, ezért nem kívánta megnevezni a szóban forgó településeket.
Elmondta ugyanakkor, hogy gyors ütemben nő az új fertőzések száma Székelyudvarhelyen
Vannak községek, ahol még a székelyudvarhelyinél is nagyobb ez az érték, az ugrásszerű növekedéshez a kis településeken azonban egy új fertőzés is elegendő, így leginkább Székelyudvarhely, illetve a nagyobb népességű városok esetében jelez masszív növekedést a vészhelyzeti érték emelkedése. Fenyéd esetében – amelynek mintegy 1200 lakója van és a községközponton kívül nincsenek beosztott falvai – például már négy igazolt megbetegedés is elegendő ahhoz, hogy piros besorolás alá kerüljön.
A megye a legutóbbi adatok szerint egyre rosszabbul áll a járvány terjedését illetően,
A keddi adatok szerint a megye esetében ez az érték 2,84 – ennél csak Bukarestben (3,23), illetve Fehér (3,06) megyében rosszabb a helyzet.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
1 hozzászólás