
Többségében udvarhelyszéki települések kerülnek vörös járványügyi besorolás alá, de a megyei összesített határérték is a 3-hoz közelít
Fotó: Veres Nándor
Újabb Hargita megyei településen haladta meg az ezer lakosonkénti 3-as vészhelyzeti határértéket az igazolt koronavírus-fertőzések száma az elmúlt napokban, így Székelyudvarhely, Fenyéd és Csíkmadaras után további kilenc településen rendel el szigorú korlátozásokat a megyei vészhelyzeti bizottság. A járvány terjedése miatt ugyanakkor olyan települések is vannak, amelyek a zöld besorolás alól átkerülnek a sárgába. Ennek azonban nem sok jelentősége van, ugyanis a teljes megye a 3-as határérték közelébe került.
2020. október 20., 14:242020. október 20., 14:24
2020. október 20., 14:482020. október 20., 14:48
Székelyudvarhely, Fenyéd és Csíkmadaras után Csíkszeredában, Szentegyházán, Felsőboldogfalván, Lövétén, Csíkszentmihályon, Bögözben, Kászonaltízen, Tusnádon és Zetelakán is meghaladta a 3-as vészhelyzeti határértéket az ezer lakosra jutó igazolt Covid-19-fertőzések száma az elmúlt két hétben, így ezeken a településeken is szigorú járványügyi korlátozásokat rendel el a Hargita megyei vészhelyzeti bizottság.

Kizárólag online oktatásra kell áttérniük azon települések tanintézményeinek, amelyeknél a fertőzöttségi arány ezer lakosra vetítve több mint három – rendelkezik a Hargita Megyei Vészhelyzeti Bizottság. Hargita megyében ez 12 település tanintézeteit érinti. Ezek közül többen már korábban áttértek az o
A bölcsődék egyébként nem minősülnek oktatási intézményeknek, ezekben szociális tevékenység zajlik, és nem is az oktatási minisztérium, illetve a tanfelügyelőségek irányítása alá tartoznak – a települések önkormányzatai működtetik ezeket.
A felsorolt településeken kötelező lesz a maszkviselés minden nyilvános zárt és nyílt közterületen (tehát gyakorlatilag a lakásból kilépve mindenhol hordani kell),
ugyanakkor bezárják az összes színházat, mozit, játéktermet, kocsmát, bárt, kávézót és vendéglőt is az említett településeken. Utóbbiak a konyhán nem kell felfüggesszék tevékenységüket, házhozszállítással továbbra is fogadhatnak rendeléseket.
A felsorolt közigazgatási egységek helyhatóságainak gondoskodnia kell a tanintézmények összes helyiségének a fertőtlenítéséről, kitakarításáról és kiszellőztetéséről.

A korábbi napokhoz képest több, 85 új koronavírus-fertőzést igazoltak kedden Hargita megyében, illetve két haláleset is történt az elmúlt 24 órában a térségben. Otthoni elkülönítésben már több mint 600 tünetmentes fertőzött tartózkodik.
Adrian Pănescu, a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal szóvivője megkeresésünkre megerősítette, hogy számos településen szigorúbb intézkedéseket készül bevezetni a megyei vészhelyzeti bizottság, elmondta ugyanakkor, hogy
de ezekről még zajlik az online szavazás a megyei vészhelyzeti bizottságban, ezért nem kívánta megnevezni a szóban forgó településeket.
Elmondta ugyanakkor, hogy gyors ütemben nő az új fertőzések száma Székelyudvarhelyen
Vannak községek, ahol még a székelyudvarhelyinél is nagyobb ez az érték, az ugrásszerű növekedéshez a kis településeken azonban egy új fertőzés is elegendő, így leginkább Székelyudvarhely, illetve a nagyobb népességű városok esetében jelez masszív növekedést a vészhelyzeti érték emelkedése. Fenyéd esetében – amelynek mintegy 1200 lakója van és a községközponton kívül nincsenek beosztott falvai – például már négy igazolt megbetegedés is elegendő ahhoz, hogy piros besorolás alá kerüljön.
A megye a legutóbbi adatok szerint egyre rosszabbul áll a járvány terjedését illetően,
A keddi adatok szerint a megye esetében ez az érték 2,84 – ennél csak Bukarestben (3,23), illetve Fehér (3,06) megyében rosszabb a helyzet.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
Az Európai Unióban 20,7 százalékkal drágultak májusban éves összevetésben a személyes közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok, miután áprilisban 20,8 százalékos, márciusban pedig 12,9 százalékos növekedést mértek.
Zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki térségekre, valamint Bánság, Körösvidék, Olténia, Erdély nagy része és Munténia északnyugati részének több megyéjére.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hétfőn 12 órakor lejárt az ultimátum, amelyben a Nemzeti Liberális Pártból (PNL) vezetése felszólított öt politikust, hogy lépjenek ki a pártból, ellenkező esetben kizárják őket a PNL-ből.
A képviselőház és a szenátus házbizottságának hétfői ülésén hozott döntés szerint hétfőn 21:30-kor kezdődő ülésén szavaz a parlament plénuma Adrian Veștea kormányáról.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Claudiu Năsui öt intézkedést javasol a leendő kormánynak, amelyek szerinte segítenék a román gazdaságot.
Egy férfi és egy nő meghalt, további három személy pedig megsérült egy vasárnap esti balesetben a Bihar megyei Éradonyban.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
1 hozzászólás