
Többségében udvarhelyszéki települések kerülnek vörös járványügyi besorolás alá, de a megyei összesített határérték is a 3-hoz közelít
Fotó: Veres Nándor
Újabb Hargita megyei településen haladta meg az ezer lakosonkénti 3-as vészhelyzeti határértéket az igazolt koronavírus-fertőzések száma az elmúlt napokban, így Székelyudvarhely, Fenyéd és Csíkmadaras után további kilenc településen rendel el szigorú korlátozásokat a megyei vészhelyzeti bizottság. A járvány terjedése miatt ugyanakkor olyan települések is vannak, amelyek a zöld besorolás alól átkerülnek a sárgába. Ennek azonban nem sok jelentősége van, ugyanis a teljes megye a 3-as határérték közelébe került.
2020. október 20., 14:242020. október 20., 14:24
2020. október 20., 14:482020. október 20., 14:48
Székelyudvarhely, Fenyéd és Csíkmadaras után Csíkszeredában, Szentegyházán, Felsőboldogfalván, Lövétén, Csíkszentmihályon, Bögözben, Kászonaltízen, Tusnádon és Zetelakán is meghaladta a 3-as vészhelyzeti határértéket az ezer lakosra jutó igazolt Covid-19-fertőzések száma az elmúlt két hétben, így ezeken a településeken is szigorú járványügyi korlátozásokat rendel el a Hargita megyei vészhelyzeti bizottság.

Kizárólag online oktatásra kell áttérniük azon települések tanintézményeinek, amelyeknél a fertőzöttségi arány ezer lakosra vetítve több mint három – rendelkezik a Hargita Megyei Vészhelyzeti Bizottság. Hargita megyében ez 12 település tanintézeteit érinti. Ezek közül többen már korábban áttértek az o
A bölcsődék egyébként nem minősülnek oktatási intézményeknek, ezekben szociális tevékenység zajlik, és nem is az oktatási minisztérium, illetve a tanfelügyelőségek irányítása alá tartoznak – a települések önkormányzatai működtetik ezeket.
A felsorolt településeken kötelező lesz a maszkviselés minden nyilvános zárt és nyílt közterületen (tehát gyakorlatilag a lakásból kilépve mindenhol hordani kell),
ugyanakkor bezárják az összes színházat, mozit, játéktermet, kocsmát, bárt, kávézót és vendéglőt is az említett településeken. Utóbbiak a konyhán nem kell felfüggesszék tevékenységüket, házhozszállítással továbbra is fogadhatnak rendeléseket.
A felsorolt közigazgatási egységek helyhatóságainak gondoskodnia kell a tanintézmények összes helyiségének a fertőtlenítéséről, kitakarításáról és kiszellőztetéséről.

A korábbi napokhoz képest több, 85 új koronavírus-fertőzést igazoltak kedden Hargita megyében, illetve két haláleset is történt az elmúlt 24 órában a térségben. Otthoni elkülönítésben már több mint 600 tünetmentes fertőzött tartózkodik.
Adrian Pănescu, a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal szóvivője megkeresésünkre megerősítette, hogy számos településen szigorúbb intézkedéseket készül bevezetni a megyei vészhelyzeti bizottság, elmondta ugyanakkor, hogy
de ezekről még zajlik az online szavazás a megyei vészhelyzeti bizottságban, ezért nem kívánta megnevezni a szóban forgó településeket.
Elmondta ugyanakkor, hogy gyors ütemben nő az új fertőzések száma Székelyudvarhelyen
Vannak községek, ahol még a székelyudvarhelyinél is nagyobb ez az érték, az ugrásszerű növekedéshez a kis településeken azonban egy új fertőzés is elegendő, így leginkább Székelyudvarhely, illetve a nagyobb népességű városok esetében jelez masszív növekedést a vészhelyzeti érték emelkedése. Fenyéd esetében – amelynek mintegy 1200 lakója van és a községközponton kívül nincsenek beosztott falvai – például már négy igazolt megbetegedés is elegendő ahhoz, hogy piros besorolás alá kerüljön.
A megye a legutóbbi adatok szerint egyre rosszabbul áll a járvány terjedését illetően,
A keddi adatok szerint a megye esetében ez az érték 2,84 – ennél csak Bukarestben (3,23), illetve Fehér (3,06) megyében rosszabb a helyzet.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
1 hozzászólás