
Hargita megyében a városi tanintézetek 65,33 százaléka, a vidékieknek viszont csak a 24,61 százaléka folytathatja a tanévet jelenléti oktatással november 8-tól. Archív
Fotó: Veres Nándor
A Hargita megyei tanintézeteknek kevesebb mint a felében éri el a személyzet átoltottsági aránya a jelenléti oktatáshoz szükséges 60 százalékot. Megyeszerte 65 iskolába és napközibe térhettek vissza hétfőn a kisgyerekek és a diákok, 75-ben viszont online tanrendben kell folytatni a tanévet. A városokban sokkal több diák tanulhat hagyományos formában, ugyanis a 60 százalék alatti és fölötti tanintézetek megoszlását illetően óriási különbség van a városi és vidéki települések között.
2021. november 08., 12:152021. november 08., 12:15
2021. november 08., 12:262021. november 08., 12:26
Hargita megyében néhány nap alatt majdnem 14 százalékponttal nőtt azoknak a tanintézeteknek az aránya, amelyekben a személyzet átoltottsága eléri a 60 százalékot, és így hétfőtől jelenléti oktatással folytathatják a tanévet a kéthetes kényszervakáció után.
szemben a néhány nappal korábban mért 32,85 százalékos aránnyal, amikor még csak 46 iskolában és napköziben érte el az átoltottság mértéke a 60 százalékot. A megye oktatási rendszerében dolgozó személyzet átoltottsági aránya 55,78 százalékos. A városi és vidéki települések között azonban óriási a különbség e tekintetben:
Számszerűsítve: a 75 városi tanintézet közül 49-ben legalább 60 százalékos a személyzet átoltottsági aránya, a 65 vidéki tanintézet közül viszont csak 16 van ebben a helyzetben.
A személyzet átoltottságának a mértéke 15 és 100 százalék között változik tanintézetenként. Egyetlen olyan oktatási egység van a megyében – a gyimesfelsőloki katonai egység mellett működő Prichindeii (Törpök) napközi –, amelynek minden alkalmazottja be van oltva koronavírus ellen, azaz ahol az átoltottsági arány százszázalékos. A 90 százalék fölötti tartományban még két tanintézet szerepel, a csíkszeredai asszisztensképző, azaz a Louis Pasteur Egészségügyi Posztlíceum (90,48 százalék), illetve a Bélbor községi O. C. Tăslăuanu Általános Iskola (96,30 százalék). A Hargita Megyei Tanfelügyelőség pénteki összesítése szerint
és a 20 százalék alatti tartományban még egy tanintézet, a Hidegségi Általános Iskola (17,14 százalék) tartozik.

Hétfőtől újraindul a jelenléti oktatás azokban a tanintézetekben, amelyekben az alkalmazottak átoltottsági aránya meghaladja a hatvan százalékot. Mutatjuk Hargita megye összes tanintézetének „helyzetét”.
A megye nagyobb városaiban a tanintézeteknek több mint a felében eléri, illetve meghaladja a 60 százalékot a személyzet körében azoknak az aránya, akik beadatták a védőoltást. Ez alól Gyergyószentmiklós jelent kivételt, ahol fele-fele ez az arány. A Hargita megyei tanintézetek személyzeti átoltottságát ebben a táblázatban közöltük részletesen. A rátát minden pénteken frissíti a megyei tanfelügyelőség, és a következő héttől az alapján folytatódik az oktatás.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
2 hozzászólás