
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Sárga árvízriasztást adott ki az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 13 megye folyóira – számol be az Agerpres.
2019. július 23., 18:522019. július 23., 18:52
A szerda 10 óráig érvényes figyelmeztetés az Olt, a Ialomiţa, a Bodza és a Tatros vízgyűjtő medencéjét érinti Hargita, Kovászna, Brassó, Szeben, Prahova, Dâmboviţa, Ialomiţa, Buzău, Neamţ, Bákó és Vrancea megyében.

Elsőfokú viharriasztást adott ki kedden 22 megyére az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a várható viharok és felhőszakadások miatt. A sárga jelzésű figyelmeztetés kedden 12 órától 23 óráig érvényes.
Az elsőfokú riasztás emellett a Konstanca és Tulcea megyei folyókra is vonatkozik.
Egy kovásznai melléképületben csaptak fel a lángok kedd délután. A tűzeset során jelentős anyagi kár keletkezett, egy autó is kiégett.
A munkaterületek kitűzéseivel elindult a Mobilitás 2-nek hívott beruházás kivitelezése. A gyergyószentmiklósi Kossuth Lajos utcán és a Gyilkostó úton 2-3 hét múlva jönnek a látványosabb munkálatok. Az esővíz-elvezető rendszer kiépítésével kezdenek.
Ünnepi hangversenyt ad augusztus 20-án a felújított Bartók Béla Művelődési Házban a Szentegyházi Gyermekfilharmónia.
Bogdan Ivan szociáldemokrata parlamenti képviselő, kedden sürgette Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnököt, hogy kérje fel a pénzügyminisztériumot, az adóhivatalt (ANAF) és a Versenyhivatalt végezzenek ellenőrzéseket az üzemanyag-forgalmazók piacán.
Az Európai Unió (EU) tagállamai 2023-ban a bruttó hazai termék (GDP) 4,7 százalékát fordították oktatásra (az óvodától a középiskoláig), ugyanannyit, mint 2022-ben – derül ki az Eurostat kedden közzétett adataiból.
Behívót kapnak azok a Hargita megyei tartalékosok, akik korábban aktív vagy tartalékos katonai szolgálatot teljesítettek. A behívás célja az adatok frissítése és a katonai nyilvántartás ellenőrzése, nem pedig gyakorlat vagy kiképzés. Kötelező megjelenni.
A Román Gépjármű-nyilvántartási Hivatal weboldalán bármikor ellenőrizhető, mikor jár le az autónk műszaki vizsgájának érvényessége. Érdemes időben feliratkozni, ugyanis a vizsga elmulasztása esetén több ezer lejes bírságra számíthatunk.
Három riasztást kaptak a hegyimentők a keddre virradó éjszaka a Moldoveanu-csúcs térségéből, és összesen nyolc turistát helyeztek biztonságba.
szóljon hozzá!