
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Elsőfokú viharriasztást adott ki kedden 22 megyére az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a várható viharok és felhőszakadások miatt. A sárga jelzésű figyelmeztetés kedden 12 órától 23 óráig érvényes – írja az Agerpres hírügynökség.
2019. július 23., 11:512019. július 23., 11:51
A szakemberek szerint a jelzett időszakban Dobrudzsában, Munténiában, a Keleti-Kárpátokban és helyenként a Déli-Kárpátokban fokozott légköri instabilitásra lehet számítani, villámlásoktól és viharos széltől kísért felhőszakadások lesznek, helyenként jégeső is kialakulhat. A lehulló csapadék mennyisége meghaladhatja a 20-25, elszórtan akár a 40-50 litert is négyzetméterenként.
A figyelmeztetés Suceava, Neamţ, Bacău, Vrancea, Buzău, Brăila, Ialomiţa, Călăraşi Tulcea, Konstanca, Prahova, Giurgiu, Dâmboviţa, Kovászna, Hargita, Argeş, Teleorman megyére, valamint Bukarestre érvényes, és részben Beszterce-Naszód, Maros, Szeben, Brassó és Vâlcea megyére is.
Az első félévben 0,3 százalékkal több új személygépkocsit helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 azonos időszakában, a száz százalékban elektromos autók szegmensében 76,6 százalékos növekedést jegyeztek éves összevetésben.
Az év első öt hónapjában tovább mérséklődött a kiskereskedelmi forgalom Romániában az előző év azonos időszakához képest – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
Idén immár negyedik alkalommal végeztek szívtranszplantációt Marosvásárhelyen, egy 45 éves nőnek adva új esélyt az életre. A donor egy 38 éves nő volt, a szervet Jászvásárról hozták helikopterrel.
Az idei első negyedévben 14,679 millió utas vette igénybe a vasúti személyszállítást Romániában, 8,8 százalékkal kevesebb, mint az előző év azonosa időszakában – közölte vasárnap az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A fekete-tengeri földgáz kitermelése történelmi lehetőséget jelent Romániának, de a valódi stratégiai érték nem magában az energiahordozóban, hanem a kitermeléséből származó bevételek felhasználásában rejlik – véli a szakértő.
A múlt év végén 6 477 997 aktív egyéni munkaszerződés szerepelt a ReGes/Revisal elektronikus nyilvántartási rendszerben, 249 374-gyel kevesebb, mint egy évvel korábban – derül ki a munkaügyi minisztérium statisztikáiból.
A Pénzügyi Felügyeleti Hatóság (ASF) vasárnap közzétett adatai szerint a kötelező magánnyugdíj-megtakarításokat kezelő nyugdíjalapok vagyona május végén 227,5 milliárd lej volt, 37 százalékkal nagyobb, mint egy évvel korábban.
Tavaly országos szinten 40 ezer hektárral nőtt a mezőgazdasági vetésterület Romániában az előző évhez képest, és elérte a 8,214 millió hektárt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adataiból.
Észak-Amerika legmagasabb csúcsát, a Denalit mászta meg idén nyáron Toásó István és Pakot Ferenc. A két székely hegymászó szerint azonban a siker nem a csúcson rejlik, hanem felkészülésben, a jó döntésekben és az egymásba vetett bizalomban.
A közlekedésbiztonság növelése érdekében a mai napon összehangolt közúti ellenőrzést tartanak a 15-ös országúton. A Kolozs, Maros, Hargita, Neamț és Bákó megyei rendőrök közösen ellenőrzik a teljes útszakaszt.
szóljon hozzá!