
Fotó: Bereczky Sándor
A Székely Csürke Ki Mit Süt tehetségkutató nem csupán egy szokványos főzőverseny – egy formabontó műsor, amelyben a versenyzőknek nemcsak a konyhában, hanem a közösségi médiában is bizonyítaniuk kell.
2025. március 24., 09:002025. március 24., 09:00
2025. március 27., 09:362025. március 27., 09:36
A nagyszabású tehetségkutató 2024 októberében indult a Keressük a Székely Csürke arcát kampánnyal, amelyre 200 lelkes jelentkező pályázott. Közülük 70 erdélyi tartalomgyártó kapott esélyt, hogy megmutassa kreativitását és gasztronómiai tudását. Végül, a közönség szavazatai alapján három döntős jutott be a műsorba.
Március 29-től kezdődően négy héten át minden szombat este 19:00 órától az Erdély TV műsorán, ismétlésben vasárnapoként 11:00 órától, valamint hétfőnként a Székely Csürke YouTube- és Facebook-oldalán követheted, hogyan alakul a verseny, és ki lesz az, aki végül elnyeri a Székely Csürke arca címet!
A képen Pásztori István, illetve a három versenyző, balról jobbra: dr. Bardócz Edit, Kölcze Jázmin és Dima Kozmin
Fotó: Bereczky Sándor
A zsűri elnöke Pásztori István, a 2024-es Konyhafőnök nyertese, és a verseny további szakértői, Héjja Szabolcs, a Székely Csürke marketingvezetője, valamint Bardosán Sheila Tímea, a Creathink marketing ügynökség munkatársa, folyamatosan értékelik a versenyzők kreativitását és teljesítményét.
Ezúttal nem versenyzőként, hanem zsűritagként vehetek részt a Székely Csürke Ki Mit Süt műsorban, és nagyon várom, hogy lássam, milyen kreatív és egyedi ételekkel lepnek meg minket a versenyzők" – mondta Pásztori István.
Minden, amit csinálunk, Székelyföldhöz és Erdélyhez kötődik, így valódi értéket tudunk nyújtani. Ez nem csupán egy márkanév, hanem egy teljes közösség és annak hagyományai eredménye. Éppen ezért a Ki Mit Süt műsorban olyan márkanagykövetet kerestünk, aki hitelesen tudja képviselni mindezt” – hangsúlyozta Héjja Szabolcs, a Székely Csürke marketingvezetője.
A versenyzőknek minden adásban új kihívásokkal kell szembenézniük: nemcsak ínycsiklandó ételeket kell készíteniük, hanem lenyűgöző ételfotókat és kreatív videós tartalmakat is. Emellett a verseny során olyan kulisszatitkokba is betekintést nyerhetnek, mint az ételfotózás trükkjei, a tökéletes tálalás művészete.
Fotó: Bereczky Sándor
„A Székely Csürke csapatával nemcsak együtt dolgozunk, hanem együtt gondolkodunk. Bízunk egymásban, és ez az egyik legfontosabb alapja a sikeres márkaépítésnek. Bíznak a szakmai tanácsainkban, mi pedig segítünk abban, hogy a márkájuk folyamatosan fejlődjön és megújuljon. Ennek a bizalomnak és közös gondolkodásnak köszönhető, hogy létrejött ez a formabontó műsor, amely túlmutat egy hagyományos főzőműsoron. A Ki mit süt műsor kapcsán nem az volt a célunk, hogy egy már ismert influencert válasszunk a Székely Csürke arcának, hanem sokkal inkább az, hogy együtt növekedjünk.
Mindez természetesen egy show-műsor keretein belül zajlik, ami még izgalmasabbá és látványosabbá teszi az egészet – de a lényeg nem a látvány, hanem az, hogy elkezdjük építeni a saját erdélyi magyar influencereinket, akik valódi kapcsolódási pontokat hoznak létre a közönségükkel és a Székely Csürke márkával egyaránt” – mondta Bárdosán Sheila Tímea, a Creathink marketingügynökség munkatársa.
Fotó: Bereczky Sándor
hanem hogy hogyan tudja kihasználni a platform adta lehetőségeket, és hogyan éri el a közönségét. Az elmúlt években a TikTok előretörésével Erdélyben is elindult egy influencer-jelenség. Kiépült egy új generációs tartalomgyártói közösség, valamint demokratizálta a tartalomgyártást – míg korábban sokszor technikai tudásra, profi eszközökre és hosszabb előkészületekre volt szükség egy-egy videó elkészítéséhez, addig itt elég egy jó ötlet és egy mobiltelefon ahhoz, hogy valaki népszerűvé váljon. A platform sajátossága, hogy a kreativitás és a személyiség sokkal fontosabb, mint a tökéletesre csiszolt tartalom. Egy teljesen új kommunikációs forma, amely megváltoztatta azt, ahogyan az emberek tartalmat fogyasztanak.
Fotó: Bereczky Sándor
A Székely Csürke Ki Mit Süt tehetségkutató egyik epizódjában a TikTok videók készítése lesz a versenyzők feladata, amelyhez mentorként csatlakozik az egyik legismertebb erdélyi származású TikToker, aki szakértelmével segíti őket, hogy a közösségi médiában is sikeresen érvényesülhessenek.
A Székely Csürke Ki Mit Süt tehetségkutató tehát nem csupán a főzésről, hanem a kreativitásról és a közösségi média erejéről szól, egy újfajta megközelítésben, ahol a versenyzők nemcsak gasztronómiai tudásukkal, hanem online jelenlétükkel is megmérettetnek.
A műsor izgalmas és változatos kihívásokkal várja a nézőket, akik március 29-től kezdődően minden szombat este 19:00 órától az Erdély TV műsorán, vasárnaponként 11:00 órától ismétlésben, valamint négy héten át hétfőnként a Székely Csürke YouTube- és Facebook-oldalán követhetik a verseny alakulását.
(X – fizetett hirdetés)
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).