
Tánczos Barna. Egy kis Facebook-videós bejelentés a túl sok Facebook-videó ellen
Fotó: Haáz Vince
Indul az RMDSZ csíki területi szervezetének elnöki tisztségéért Tánczos Barna szenátor. A jelenlegi elnök Borboly Csaba, őt váltaná le a jövő heti tisztújító közgyűlésen.
2023. szeptember 09., 20:362023. szeptember 09., 20:36
2023. szeptember 09., 20:522023. szeptember 09., 20:52
„Eldöntöttem, hogy megpályázom a csíki területi szervezet elnökségét, és indulok azon a tisztújító közgyűlésen, amelyre jövő héten kerül sor Csíkszeredában” – jelentette be Facebook-oldalán Tánczos Barna. A szenátor úgy véli,
ezért kéri a helyi szervezetek, illetve az emberek támogatását a szeptember 14-ei tisztújító közgyűléshez.
„Mutassuk meg, hogy tudunk tisztán látni, hogy van bátorságunk a váltáshoz” – fogalmazott Tánczos Barna, aki nem rejtette véka alá, hogy az elmúlt években többször hangoztatta, főleg belső RMDSZ-es megbeszéléseken, hogy „nem tudok egyetérteni a csíki területi szervezet élén folytatott különutas politizálással”. Kiemelte, számára
és a vállalhatatlan kommunikációs módszerek”, utalva Borboly túlzott Facebook-jelenlétére.
Egyébként nemrég már kiviláglott a két politikus közti nézetkülönbség, amikor nyilvánosan ellentétes nézeteket vallottak a gyergyóremetei hulladéklerakó megkésett beüzemelése kapcsán.

Többször megismételt közbeszerzési eljárás után sikerült üzemeltetőt találni a 2016-ban elkészült gyergyóremetei hulladéklerakó és -kezelő központ számára, amely a Hargita megyei integrált hulladékgazdálkodási rendszer alapját képezi.
A szeptember elsejei remetei sajtótájékoztatón Tánczos Barna ahhoz hasonlította a sajtónyilvános eseményt, mint amikor azt ünneplik, hogy a diák befejezte a tizenkét osztályt, csak közben minden évben megbukott. Ezzel ellentétben Borboly nem bukásnak nevezte az elmúlt hét esztendőt, hanem inkább tapasztalatszerzési időszaknak: volt idő tanulni, megismerni a rossz hírnevű cégeket.
Az RMDSZ csíki területi szervezetének elnöke jelenleg Borboly Csaba Hargita megyei tanácselnök, ügyvezető elnök pedig Becze István. A területi szervezetbe huszonöt helyi RMDSZ-szervezet tartozik.
Jelentősen nő jövő év elejétől az ingatlanok helyi adója, ha a vonatkozó, államelnöki kihirdetésre váró törvény a jelenlegi formájában lép érvénybe. Cikkünkből megtudhatja azt is, hogyan számíthatja ki lakása adóját.
Megszavazta hétfőn a szenátus a Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter elleni egyszerű indítványt. Nem mondok le – jelentette ki a miniszter az indítvány elfogadását követően.
Menesztette az érintett egység menedzserét az a bukaresti fogászati klinika, ahol novemberben egy kétéves kislány halt meg mélyaltatásos beavatkozás közben. A belső vizsgálat szerint a rendelő végleges engedély nélkül működött.
Călin Georgescu volt elnökjelölt és Horațiu Potra zsoldosvezér hétfőn először találkoztak annak a pernek az előkészítő tárgyalásán, amelyben az alkotmányos rend megdöntésének kísérletével vádolják őket.
Székelyudvarhelyen, Székelykeresztúron, illetve Csíkszentdomokos, Bögöz és Zetelaka községekben is kaptak el ittas, illetve jogosítvány nélkül vezető embereket a rendőrök az elmúlt hétvégén.
Megállt a szíve és leállt a légzése a 74 éves férfinak, aki hétfőn délután egy kútba esett Nagycsergeden. A férfit a kiérkező mentőegységek újraélesztették.
Székelyudvarhelyen és a Csíkszentimrei Büdösfürdő közelében is történt egy-egy baleset szombaton. Az egyik sofőr alkohol hatása alatt volt a történtek idején – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői közleményéből.
Elutasította hétfői együttes ülésén a képviselőház és a szenátus az ellenzéki pártok Románia nem eladó – progresszisták nélküli kormányt című bizalmatlansági indítványát. Az ülésen 420 képviselő és szenátor vett részt.
Törtkővel megrakott teherautó borult fel hétfőn délután Sepsiszentgyörgy Csíkszereda felőli bejáratánál, ahol rendőrök irányítják a forgalmat – tudtuk meg a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Fél éve fennálló áldatlan helyzetet zár le a Gyulakután üzembe helyezett sótalanító berendezés, így ismét iható a csapvíz. Hétfőn Maros megye politikai elöljárói és szakemberek mutatták be a sajtónak a rendszer működését a gyulakutai vízüzemnél.
9 hozzászólás