
Minimális terhet róni a környezetre, ez az ökoturizmus lényege. Már csak a külföldi turisták kellenének, akik érdeklődnek a térségbeli ökuturizmus nyújtotta kínálat iránt. Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Külföldi reklám hiányában, csak a hétvégeken és az ünnepeken van telt ház a romániai turisztikai szállásokon, cselekvésre van szükség, hogy ez megváltozzon – fogalmazódott meg a zabolai Mikes birtokon szervezett az ökoturizmus jövője című konferencián.
2022. június 22., 15:132022. június 22., 15:13
Az eseményt az Advantage Austria ügynökség, Ausztria bukaresti követsége és a Romániai Ökoturisztikai Egyesület szervezte, és részt vett rajta Adelheid Folie, Ausztria bukaresti nagykövete, valamint Emil Hurezeanu Románia bécsi nagykövete – olvasható a szervezők tájékoztatásában.
A panelbeszélgetések során jó példákat mutattak be arra vonatkozóan, hogy miként lehet környezetbarát módon értékesíteni az erőforrásokat, a kulturális és a természeti értékeket, de többek között ismertették a deltaszentgyörgyi Green Village üdülőközpont, a Via Transilvanica turistaút-hálózat, Schlösserstrasse-t (Kastélyok útja) működési elveit, hangsúlyozva az iparág lehetőségeit a gazdasági fenntarthatóság tükrében, ugyanakkor, azt is, hogy
Szász Alina, Brassó megyemenedzsere, beszámolt az Olt mentén tervezett kerékpáros, kajakos út kialakításának folyamatáról. Charlie Ottley, forgatókönyvíró a Wild Carpathia sorozat, valamint a Flavours of Romania alkotója pedig cselekvésre biztatta a turisztikai szereplőket. Arra hívta fel a figyelmet, hogy
Ezt erősítette meg Călin Ilie, a Romániai Hotelipari Szövetség elnöke, aki elmondta, hogy
A zabolai Mikes-birtokot a tervek szerint ökoturisztikai célponttá alakítják, ezért például csökkentik a nem újrahasznosítható anyagok használatát, emellett biokertészetet is működtetnek.
Az idegenforgalmi vállalkozáshoz társul a Conservation Transylvania természetvédelmi program is, amely a vizes terület rehabilitációját és az őserdő fenntartását tűzte ki célul. A programba partnerként vonták be a Rainforest Connection- intelligens erdőőr programot, a Babeș-Bolyai Tudományegyetem, Transilvania Tudományegyetem kutatóit valamint Máté Bence világhírű természetfotóst.
Változékony időjárásra készülhetünk a következő két hétben Erdélyben: a hét közepén jelentősen visszaesik a hőmérséklet, majd ismét melegedés kezdődik. Csapadékra és zivatarokra mindkét héten több alkalommal is számítani lehet.
Megelőző egyezségi eljárást kért a kézdivásárhelyi Secuiana nadrággyár a csődeljárás elkerülése érdekében. A cég tavaly történelmi forgalmat ért el, mégis több mint 10 millió lejes veszteséget könyvelt el, miközben adóssága 23,6 millió lejre nőtt.
A politikai pártok közötti párbeszéd az egyetlen út egy teljes jogkörrel rendelkező kormány megalakításához – jelentette ki Csoma Botond. Az RMDSZ a képviselőházi frakció vezetője szerint a jelenlegi konfliktusok csak az AUR erősödését segítik.
George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, hétfőn felszólítást intézett Nicușor Dan államfőhöz, hogy nevezzen meg egy miniszterelnök-jelöltet.
A közlekedési minisztérium hétfőn közzétett Facebook-oldalán egy űrlapot, amelyet kitöltve az állampolgárok jelenthetik a vonattal való közlekedésük során tapasztalt problémákat, hiányosságokat – közölte a közösségi oldalán Radu Miruță.
Az első félévben 0,3 százalékkal több új személygépkocsit helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 azonos időszakában, a száz százalékban elektromos autók szegmensében 76,6 százalékos növekedést jegyeztek éves összevetésben.
Az év első öt hónapjában tovább mérséklődött a kiskereskedelmi forgalom Romániában az előző év azonos időszakához képest – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
Idén immár negyedik alkalommal végeztek szívtranszplantációt Marosvásárhelyen, egy 45 éves nőnek adva új esélyt az életre. A donor egy 38 éves nő volt, a szervet Jászvásárról hozták helikopterrel.
Az idei első negyedévben 14,679 millió utas vette igénybe a vasúti személyszállítást Romániában, 8,8 százalékkal kevesebb, mint az előző év azonosa időszakában – közölte vasárnap az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A fekete-tengeri földgáz kitermelése történelmi lehetőséget jelent Romániának, de a valódi stratégiai érték nem magában az energiahordozóban, hanem a kitermeléséből származó bevételek felhasználásában rejlik – véli a szakértő.
szóljon hozzá!