
Fotó: Rab Zoltán
Hol van Bernády pohara? címmel a Maros Megyei Múzeum olyan nagyszabású Bernády György kiállítást szeretne létrehozni a jövő esztendőre a marosvásárhelyi Kultúrpalotában, amellyel méltó emléket állítana a városépítő polgármester korszakos tevékenységének.
2022. december 17., 16:012022. december 17., 16:01
Ötvös Koppány Bulcsú, a Maros Megyei Múzeum igazgatója a Székelyhon érdeklődésére elmondta, még csak az első lépést tették meg, a tervezésnél tartanak: meghirdették, hogy akinek valamilyen tárgyi emléke van, ami Bernády személyéhez vagy a korához kötődik (fényképfelvétel, irat, rajz, tárgy van a tulajdonában és hajlandó azt megmutatni a múzeum munkatársainak, valamint a nagyközönségnek), keresse fel az intézményt, és
Az új kiállítás Bernády Györgyöt a közéleti szereplőt és az embert helyezné fókuszpontba, korszakokon átívelő kapcsolati hálóin keresztül mutatva be az országos és a helyi politikust, a műpártolót, a szabadkőművest, az amerikai utazót, a férjet és az apát. Ezért a kiállítás előkészítése során nemcsak az új tudományos kutatásokra kívánnak a szervezők támaszkodni, de be szeretnék vonni a folyamatba a múzeum látogatóit is, ugyanis értük, nekik készül ez a kiállítás is.
A múzeumigazgató érdeklődésünkre elmondta,
Ötvös Koppány Bulcsú tud is egy konkrétumot, a Kultúrpalota egyik eredeti tervrajza megvan valakinek a birtokában. Hasonlóképpen
A gyűjtőkampány 2023. január 31-ig tart, érdeklődni a pr@muzeulmures.ro e-mail-címen vagy a 0749-912 992-es telefonszámon lehet.
Ötvös Koppány Bulcsútól azt is megtudtuk, hogy a múzeumba bevitt tárgyakat egy kuratórium megtekinti, értékeli és eldönti, hogy az kiállításra érdemes, vagy sem. Amennyiben sikeres lesz a gyűjtés és összeáll a tervezett kiállítás, a jelenleg is látható Bernády-emlékkiállítást fogja kiegészíteni.
Az RMDSZ jövő héten dönti el, hogy bizalmat szavaz-e az Eugen Tomac vezette kormánynak, miután a kijelölt miniszterelnök ismerteti a terveit – nyilatkozta csütörtökön az Agerpres hírügynökségnek Csoma Botond.
Egy férfi meghalt és egy nő megsérült csütörtök kora este a Temesvár körgyűrűjén történt közúti balesetben, amelyben három autó és egy téglákat szállító kamion ütközött össze.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök csütörtökön a Cotroceni-palotában kijelentette, hogy nem politikusokból, hanem szakemberekből álló kormányt terjeszt a parlament elé.
Nicușor Dan államfő csütörtökön bejelentette, hogy Eugen Tomac európai parlamenti képviselőt bízta meg kormányalakítással.
A magyar történelem legfájdalmasabb napjára, a trianoni békediktátum 106. évfordulójára emlékeztek Csíksomlyón csütörtökön a Székely Hadosztály emlékművénél. Ez a nap a magyar megmaradás ünnepe is egyben.
Az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) az új közalkalmazotti bértörvény tervezetének azonnali visszavonását követeli.
A Nagyszeben-Pitești (A1) autópálya Tigveni-Curtea de Argeș szakasza a szerződésben foglalt 2027 februári határidőnél körülbelül hat hónappal korábban nyitható meg a forgalom előtt.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
Mindenki magyar, aki magyarnak vallja magát, magyarul gondolkodik, álmodik és aki szeret magyarnak lenni, éljen bárhol a nagyvilágban – jelentette ki Magyar Péter a Nemzeti összetartozás napján, csütörtökön Budapesten, a Kossuth téren.
Csütörtökön délelőtt 10 és éjjel 11 óra között elsőfokú, sárga jelzésű meteorológiai riasztás van érvényben légköri instabilitás és jelentős mennyiségű záporok miatt – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.
szóljon hozzá!