Pozitív változásokat hozott az új tanév Remetén

•  Fotó: Pethő Melánia

Fotó: Pethő Melánia

Újdonságokkal indult a tanév a gyergyóremetei fogyatékkal élő fiatalok foglalkoztatójában, idéntől pszichológus is segíti a gyerekek fejlődését, és egy, egyéni foglalkoztatásra alkalmas termet is felszereltek a csoport számára.

Pethő Melánia

2013. szeptember 17., 18:482013. szeptember 17., 18:48

2013. szeptember 17., 18:502013. szeptember 17., 18:50

Eddig sem volt panasz, foglalkoztatottak és hozzátartozóik egyaránt elégedettek voltak a Gyergyóremetén 2012 januárjától indított speciális csoport működésével, az új tanév változásaitól pedig a gyerekek még nagyobb mértékű fejlődését remélik a pedagógusok.

Eddig egyetlen szakember foglalkozott a nyolc értelmi sérült fiatallal, Angi Magdolna munkáját mostantól Laczkó Csilla pszichológus segíti. „A csoportban differenciált oktatás zajlik, de egy pedagógus képtelen elégséges időt fordítani minden gyerekre. Ezután mindenkire jut majd idő, a kolléganővel heti váltásban tartunk csoportos, illetve egyéni foglalkozásokat” – közölte portálunkkal Angi Magdolna. Jó hírként említette, hogy az új szakember logopédiai képzettségét is kamatoztatja a csoportban, a beszédkészség fejlesztésére pedig igen nagy a szükség.

A speciális csoportot vezető pedagógus egy másik újdonságról is beszámolt: az egyéni foglalkozások zavartalan megtartásához sikerült kialakítani egy kellemes hangulatú, új helyiséget. „Nagyon fontos a gyerekkel egyenként foglalkozni, hisz különböző képességekkel rendelkeznek. Mindenki esetében igyekszünk korrigálni azokat a nehézségeket, amiket a csoportos foglalkozásokon észlelünk” – magyarázta Angi Magdolna. Az új helyiség kialakításáért, berendezéséért köszönetét fejezte ki a foglalkoztatót működtető Együtt a jövőnkért Egyesületnek, a helyi önkormányzatnak és a csoportba járó gyermekek szüleinek.

A gyerekek fejlesztése közös cél

Laczkó Csilla korábban iskolapszichológusként dolgozott, s mint mondja, sérült gyerekek fejlesztésében is van tapasztalata. A remetei csoport nem volt ismeretlen számára, nyári kirándulásukon csatlakozott hozzájuk, s falubeliként ismerik is a gyerekek. „Jól érzem itt magam, a gyerekek egyből elfogadtak” – osztotta meg portálunkkal benyomásait az első iskolai nap után. Mint azt mondta, a speciális csoportban rá háruló feladat egyfajta szakmai kihívást jelent számára, aminek eredményéért, a gyerekek fejlődéséért minden tőle telhetőt meg fog tenni.

A rájuk bízottak fejlesztéséért dolgoznak a szakemberek, állítják, éppen megfelelő a gyermeklétszám két ember számára. A közös tervekről elmondták, az iskola falain kívül is megmutatják a csoport képességeit, az itt készült kézimunkákat jövőben a falunapokon állítják majd ki. Addig azonban sok feladat vár még gyerekekre és foglalkoztatókra, csak a kézimunka tekintetében jelentős kihívás az a terv, hogy varrógéppel tanítják meg varrni azokat a fiatalokat, akik igénylik ezt. Ami pedig valószínűleg mindenki kedvére lesz, a szintén a tervek között lévő kutyaterápia.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei