
Fotó: Gecse Noémi
Egyelőre csak a gépjárművezetői engedélyek cseréjére lehet sorszámot igényelni interneten keresztül, azt viszont gond nélkül – tájékoztatott Barti Tihamér, Hargita Megye Tanácsának alelnöke.
2017. február 14., 21:242017. február 14., 21:24
A jelzést azért tartotta fontosnak Barti, mert a bejelentés után – miszerint működik az online sorszámigénylési lehetőség a Hargita Megyei Gépjárművezetői Engedélyeket Kibocsátó és Járműbejegyzési Közszolgálatnál – a rendszer kezdeti nehézségekkel küszködött. Az első tervek szerint csak a jogosítványokra vonatkozó informatikai rendszert szerették volna elindítani, a gépjármű-beíratáshoz kapcsolódó informatikai felületet pedig majd később indították volna el, az informatikus azonban úgy döntött, hogy mégis össze kellene egyeztetni a kettőt, ez azonban nem sikerült. A probléma megoldásaként az illetékesek végül arra a döntésre jutottak, hogy mivel a jogosítványokra vonatkozó informatikai rendszer működőképes, és le is volt tesztelve, azt elindítják, a gépjármű-beíratáshoz kapcsolódó informatikai felület beüzemelését pedig későbbre halasztják.
Az online formanyomtatvány itt érhető el, ezt kitöltve a rendszer automatikusan generál egy sorszámot, amivel a kérvényezőnek jelentkeznie kell a megadott időpontban a közszolgálatnál. Adrian Pănescu, a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal szóvivője érdeklődésünkre elmondta, azért döntöttek így, hogy legalább az egyik rendszer működjön, és ne kelljen egész éjszaka sorban állni. „A jogosítványokra vonatkozó rendszer működik, és szerdára az összes online lefoglalható hely betelt, illetve a következő napokra is vannak foglalások, tehát az emberek élnek a lehetőséggel” – mondta Pănescu.
Megtalálták, de sajnos már nem volt életben a Gyergyóalfaluból eltűnt 63 éves férfi – közölték Gyergyóalfalu község Facebook-oldalán a hétfői nagyszabású keresőakciót követően.
Két új szociális intézkedéssel bővíti támogatási rendszerét Gyergyószentmiklós önkormányzata: az egyik a fogyatékkal élő személyek adóterhein könnyít, a másik pedig váratlan, súlyos egészségügyi helyzetekben nyújt gyors segítséget.
Eltűnt egy 63 éves férfi Gyergyóalfaluban, a család és a helyi közösség segítséget kér a megtalálásához.
Hivatalosan is megkezdődött Gyergyószentmiklóson a Magyarország Külhoni Ifjúsági Fővárosa 2026-os évadának nyitánya.
Idén is meghirdeti a hagyományossá vált facsemete-ültetési programját a gyergyószentmiklósi RMDSZ, melynek alkalmával 50 családot ajándékoznak meg facsemetékkel.
Fogyatékkal élők számára az adófizetéshez, jövedelem nélkülieknek pedig az egészségügyi ellátáshoz nyújt támogatást Gyergyószentmiklós önkormányzata. Több utcafelújítási projekt előkészítése és a Monturist-ügy is napirendre került a csütörtöki ülésen.
Harminckilenc díjazott vehetett át elismerést a 2026. évi Hargita megyei Lovasgálán. A Gyergyóremetén megrendezett eseményen Nacsa Lőrinc államtitkár bejelentette, napokon belül meghirdetik az idei Kárpát-medencei Lovas Programot.
Erdőt is fenyeget a szerda esti tarlótűz Maroshévíz környékén, mintegy öt hektáron ég a száraz növényzet, hivatásos és önkéntes tűzoltók dolgoznak a lángok megfékezésén.
Látványos koncerttel indul a Magyarország Külhoni Ifjúsági Fővárosa programsorozat Gyergyószentmiklóson. Szombaton 20 órától a Basilides Tibor Sportcsarnok ad helyet annak az eseménynek, ahol a gyergyói zenei élet ismert előadói lépnek színpadra.
A Szülőnek lenni előadás-sorozat újabb alkalommal várja az érdeklődőket március 20-án, pénteken 18 órától Gyergyószentmiklóson, az örmény katolikus templomban. Az esemény meghívott előadója Sisak Imola lesz.
szóljon hozzá!