Fotó: Baricz Tamás Imola
Dézsi Zoltán több mint ötven gyerekverse került abba a Mesekalapba, melyet Csíki Margit (Gitka) illusztrált. A Mesekalap című könyv bemutatójára Gyergyószentmiklóson február 14-én, csütörtökön délután került sor a Maros szálló konferenciatermében.
2013. február 15., 17:212013. február 15., 17:21
2013. február 17., 13:552013. február 17., 13:55
A kötetet, illetve a szerzőt Csata Ambrus nyelvész, író méltatta, mint mondta: „Dézsi Zoltán magaslatokba is feljutott, viszont hogy nem maradt a nagypolitikában, azzal nyertünk egy kiváló írót. Olyan mesemondó lett, aki nagyon sokat jelent számunkra. Csodálatos tartalommal megáldott meséi vannak. Látó ember, aki látásmódját kivetítve egy nagyszerű világot tár elénk. Nem keresi, nem csiszolja a szavakat, könnyedén ír. Szépen, egyszerűen, nagyszerűen mutatja be a világot” – fogalmazott a nyelvész, kiemelve, mélysége humanizmusról árulkodik.
„A mesében találkozhatunk önmagunkkal, és amit mi mesének szánunk, azt a nyelv kell feldíszítse” – fogalmazott a kötet szerzője. Csíki Gitka Dézsi Zoltán harmadik gyerekverses kötetét illusztrálta, mint mondta: „egy kicsit összezavart az első felkérés, ilyen területen nem igen illusztráltam, de ahogy olvastam, megismerkedtem a versikékkel, egyre könnyebb volt. Jött a Mesekalap, mely illusztrálása nagy kihívás volt számomra, vissza kellett menni a gyerekkorba, a mesék világába” – mesélte a terrakotta kézi festő.
A könyvbemutatón a fiatalok pár vers felolvasásával hangolták a részvevőket a Mesekalpra, az alfalvi Domokos Pál Péter Hagyományőrző Egyesület citerásai és fiataljai népdalokkal, Tatár Imre az általa megzenésített Dézsi-versekkel tette színessé a könyvbemutatót. A mintegy kétórás rendezvényen a támogatóknak kis figyelmességet adott át a szerző, megköszönve a kötet megjelenéséhez nyújtott segítségüket, a részvevőket fánkkal, csörögével és itókával kínálták.
szóljon hozzá!