Gyertyafényes tiltakozás Gyergyószentmiklóson

•  Fotó: Balázs Katalin

Fotó: Balázs Katalin

Az ország számos városában tüntetőkkel szolidarizáltak a gyergyószentmiklósiak is. Több mint hatvanan jelentek meg csütörtök este a művelődési ház előtti téren. Mécseseket gyújtva tiltakoztak a büntetőtörvénykönyv módosítása és a korrupció ellen.

Balázs Katalin

2017. február 02., 21:362017. február 02., 21:36

„Mi tüntetünk, ti loptok”, „Nem vesztettük reményünket, vonják vissza a rendeletet”, „Egészségügyi rendszert, nem bűnbocsánatot akarunk” – ilyen feliratok szerepeltek román, magyar és angol nyelven a mécsesek mellé helyezett lapokon.

A gyergyói békés tüntetés civil kezdeményezésre jött létre. Egy fiatalember közösségi oldalon tette fel a kérdést: mi nem tüntetünk? A válaszok adták az ösztönzést. Amikor tudomására jutott, hogy  az akciót két nappal korábban be kellett volna jelenteni, a kezdeményező ezt is közhírré tette, majd törölte az eseményt. Ennek ellenére több mint hatvan személy jelent meg a téren, melynek közelében jelen voltak a rendőrség és csendőrség képviselői is.

Többnyire fiatalok alkották a társaságot, de voltak középkorú baráti társaságok is. Közös jellemzőjük volt a csendes, békés jelenlét, illetve többen elmondták, nem ülhettek otthon, nem lapulhatnak, amíg más városok fiataljai kikaparják a gesztenyét. Nem értenek egyet a kormány ténykedéseivel, és ennek jelenlétükkel adnak hangot. Rendbontás nélkül, egy órát tartózkodtak az emberek a téren.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. április 02., csütörtök

Az EMSZ is segíti a levélszavazatok eljuttatását a Főkonzulátusra

Mozgóurnával segíti a levélszavazatok leadását az Erdélyi Magyar Szövetség gyergyószentmiklósi szervezete. A párt székelykeresztúri és szentegyházi szervezete is besegít a szavazatok eljuttatásában a csíkszeredai főkonzulátusra.

Az EMSZ is segíti a levélszavazatok eljuttatását a Főkonzulátusra
Hirdetés
2026. március 31., kedd

Jogtalan parkolási „felszólítások” a Virág negyedben

Egy gyergyószentmiklósi parkolóban álló autón hagyott, kézzel írt üzenet vet fel kérdéseket. Jogos figyelmeztetés ez vagy alaptalan fenyegetés? – merülhet fel abban, aki ilyen cédulát talál a kocsiján. Utánajártunk, ki döntheti el, ki parkolhat ott.

Jogtalan parkolási „felszólítások” a Virág negyedben
2026. március 31., kedd

Nemzetközi tapasztalatokkal gazdagodtak a Vaskertes iskola tanulói

Egy hetet töltött Spanyolországban, a Kanári-szigetekhez tartozó Tenerifén a gyergyószentmiklósi Vaskertes Általános Iskola hét diákja és két tanára az Erasmus+ programnak köszönhetően.

Nemzetközi tapasztalatokkal gazdagodtak a Vaskertes iskola tanulói
2026. március 31., kedd

Szerencsésen zárult az eltűnt személy keresése Orotván

Szerencsés kimenetelű keresési akcióról számolt be kedden a gyergyószentmiklósi Vöröskereszt, miután a hétvégén egy eltűnt ember felkutatására szerveztek összehangolt bevetést Orotva térségében.

Szerencsésen zárult az eltűnt személy keresése Orotván
Hirdetés
2026. március 31., kedd

Sövények helyett virágágyások: megújulnak a gyergyószentmiklósi zöldfelületek

Sövényeket távolítottak el, fákat metszettek és új virágágyásokat készítenek elő Gyergyószentmiklóson. A főtéri park tavaly megkezdett átalakítása idén folytatódik, miközben a város más pontjain is rendezik, bővítik a zöldfelületeket.

Sövények helyett virágágyások: megújulnak a gyergyószentmiklósi zöldfelületek
2026. március 31., kedd

Ittas sofőrt kaptak el Gyergyószentmiklóson

Ittas járművezetés miatt indult eljárás egy 44 éves, Gyergyóújfaluból származó férfi ellen, akit hétfőn reggel állítottak meg a rendőrök Gyergyószentmiklóson.

Ittas sofőrt kaptak el Gyergyószentmiklóson
2026. március 28., szombat

Új kerékpárút Gyergyóremetén: már az első napon több mint kétszázan próbálták ki

Több mint kétszázan próbálták ki szombaton Gyergyóremete új kerékpárútját, amelyet futók, sétálók és babakocsit toló édesanyák is birtokba vettek. A 3,2 kilométeres aszfaltcsíktól azt várják, hogy egyre többeket mozgásra ösztönöz majd.

Új kerékpárút Gyergyóremetén: már az első napon több mint kétszázan próbálták ki
Hirdetés
2026. március 27., péntek

Ha jön a fagy, hogyan védjük a gyümölcsfákat?

Az utóbbi években ismétlődő jelenség Székelyföldön, hogy a márciusi-áprilisi felmelegedést hirtelen visszatérő fagyok váltják. Ezek komoly károkat okozhatnak a gyümölcsösökben, teljesen el is veszhet az adott évi termés.

Ha jön a fagy, hogyan védjük a gyümölcsfákat?
2026. március 27., péntek

Összefogásból épült ház, most jótékonysági koncerttel segítenek befejezni

Jótékonysági koncertet szerveznek március 27-én Gyergyóalfaluban, hogy befejezhessék a négygyermekes gyergyószentmiklósi család otthonát, amely összefogásból épült fel egy év alatt.

Összefogásból épült ház, most jótékonysági koncerttel segítenek befejezni
2026. március 26., csütörtök

Újdonságokkal készül Gyergyószentmiklós a húsvéti ünnepkörre

A virágvasárnapi barkaszenteléstől a húsvétvasárnapi határkerülésig több újdonsággal készül Gyergyószentmiklós húsvétra. Idén először a főtéri parkban tartják az ételszentelést, a szervezők pedig a közös ünneplés közösségformáló erejét hangsúlyozták.

Újdonságokkal készül Gyergyószentmiklós a húsvéti ünnepkörre
Hirdetés