
Fotó: Veres Nándor
A gazdákat, kistermelőket hívja beszélgetésre Pál Árpád egykori polgármester és parlamenti képviselő. Pál gazdálkodóként szólítja meg azokat a gyergyószentmiklósiakat, akik szeretnének összehangoltan, szervezett formában háztáji típusú gazdasági tevékenységet folytatni.
2017. február 23., 19:062017. február 23., 19:06
A március 2-án, csütörtökön a Szilágyi vendéglőben 18 órakor kezdődő találkozón egy termelői csoport, vagy más szervezeti forma létrehozásának lehetőségeiről is beszélnek majd. Emellett a minőségi táplálkozás, kistermelői tevékenység, kistermelők-vásárlók viszonya, piac, értékesítés, marketing, jövedelempótlás, megélhetés kérdései is terítékre kerülnek.
Pál Árpád felhívásában jelzi, hogy négy éve, közéleti szerepvállalása lezárulta után, maga is gazdálkodik, jelen pillanatban a családja számára termel, és a fölösleget értékesíti. Az értékesítés kapcsán veti fel: „Miért kell mindenkinek külön-külön megküzdeni az értékesítéssel? Vajon összehangoltan nem volna könnyebb?” A kezdeményező a korábbi közéletben szerzett és gazdálkodói tapasztalatai alapján gondolja úgy, hogy szükség van a szervezettségre.
Arra számít, hogy a megalapításra váró gazdaszervezet hitelessé tud válni a vásárlók előtt, és ez a hitelesség segíthet abban, hogy az önkormányzat, a megyei tanács támogatását elnyerje, és az országos vagy az uniós pályázatokon sikerrel szerepeljen.
„Igazán sikeresekké akkor tudnánk válni, ha mozgalomszintűvé formálódna a kezdeményezés. Ekkor lehetne majd munkahelyteremtésről, megélhetési lehetőségről beszélni. A cél pedig ez kell legyen. És ráadásul ezzel nem is mondhatnánk, hogy feltaláltuk a spanyolviaszt, hanem egyszerűen csak szüleink, nagyszüleink nyomdokaiba lépnénk. Mert tulajdonképpen mit is csináltak ők? Kihasználva az adott lehetőségeket kemény, becsülettel végzett munkával megteremtették családjaik számára a legszükségesebbeket, ezzel megteremtve feltételét a helyben maradásnak. Tették ezt a nevelésre is figyelve, becsületes munkásembereket adva az utókornak” – olvasható a felhívásban.
A helyszínen még számos felmerülő kérdés átbeszélésére, az elképzelés kibővítésére is alkalom lesz, a hozzászólók javaslatai alapján.
Megkezdődött a hivatalos turistaszezon a Súgó-barlangban, amely július 1-jétől hétfő kivételével naponta látogatható. A gyergyói természeti ritkaság nyáron több ezer egyéni turistát fogad, miközben a barlang kutatása és újratérképezése is folytatódik.
A nyár során több sportlétesítményben is karbantartási és kisebb felújítási munkálatokat végez a Gyergyószentmiklósi Városi Sportklub (VSK). Eközben a klub pénzügyi helyzete is stabilizálódott.
Vízvezeték-meghibásodás miatt átmenetileg szünetel az ivóvíz-szolgáltatás Gyergyószentmiklóson a Békény utca egy részén, valamint a Víz utcában.
Lángra kapott egy mikrobusz motorja pénteken délután a 12-es országút marosfői szakaszán, három embernek kellett kimenekülnie a járműből – közölte a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A Gyergyószentmiklósi Polgármesteri Hivatal és a Municípiumi Kórház idén először együtt ünnepelte a Székely Népviselet Napját. A város főterén álltak össze egy közös fotóra.
Több helyszínen is közműfejlesztési munkálat és úthelyreállítás zajlik Gyergyószentmiklóson, ezért az autósok az elkövetkező napokban is több útlezárásra és forgalomkorlátozásra kell számítsanak.
Megnyílt a jelentkezés az 5. Fuss NEKI! Gyergyó adománygyűjtő programra: július 27-ig várják a gyergyószéki civil szervezeteket, amelyek közösségi projektjeikhez keresnek támogatást.
Tisztújító küldöttgyűlést tartott kedden a Gyergyó Területi RMDSZ. Barti Tihamért az összes küldött szavazatával támogatta. Olyan döntéseket is hoztak, amelyek nyitást, a lakosság nagyobb beleszólását teszik lehetővé a szervezet ügyeibe.
Súlyos közlekedési baleset történt kedden a Maroshévíz és Borszék közötti 15-ös országúton, ahol egy kamion és egy személyautó ütközött össze. Egy ember a roncsok közé szorult, akit a tűzoltóknak kellett kiszabadítaniuk.
Hamarosan célforgalom is lesz a mobilitás 1 projekt keretében kialakított gyergyószentmiklósi buszsávokon, és közelebbről nekikezdenek a 2. mobilitási terv megvalósításának is. Ez szervesen kötődik az elsőhöz.
szóljon hozzá!