
Fotó: Haáz Vince
Havazott csütörtökre virradóan Maros megye teljes területén, de komolyabb fennakadást nem okozott a télies időjárás, a hókotrók mindenhol dolgoztak.
2024. november 21., 10:482024. november 21., 10:48
A Maros megyei önkormányzatnál működő téli diszpécserszolgálat ügyeletese szerint csütörtökre virradóan már kint voltak a megyei utakon a hóeltakarítók és sehol nem okozott fennakadást a lehullott hómennyiség. A diszpécserszolgálatnál éjszakai és nappali ügyeletet is biztosítanak, indulás előtt érdemes rákérdezni, hogy van-e valahol fennakadás – ha nem is most, de ha megérkezik a nagyobb tél, mindenképp. A téli diszpécserszolgálat ide kattintva érhető el.
A marosvásárhelyi városháza közösségi oldalán már csütörtökön kora reggel közzétették, hogy a hókotrók az utakon vannak és takarítják a pár centis havat.
A közlekedési infókat összesítő közösségi oldalakon, a hozzászólások szerint Szovátán és környékén, valamint a Felső-Maros mentén, Szászrégentől Maroshévíz irányában is járhatók voltak az utak – noha éjszaka havazott, a reggeli enyhe időjárásban nem sokáig tartott ki a fehér takaró.
A Maros megyei tűzoltóság arról számolt be, hogy az erős szél miatt két helyszínen, Marosvásárhelyen a Fenyő utcában és Segesváron a Miron Neagu utcában kellett letört faágakat eltávolítaniuk a járdáról, úttestről.

Székelyföld-szerte lehavazott az éjszaka folyamán, mutatjuk, hogy hol mekkora a hótakaró.
Több mint száz utas volt azon a vonaton, amelynek kigyulladt a mozdonya kedden délután.
Tiltakozik a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) az új közalkalmazotti bértörvény tervezete ellen, amely a testület szerint „végérvényesen aláássa” az igazságszolgáltatás működését.
A gázolaj ára – az elmúlt egy évben először – a benzin ára alá csökkent a Rompetrol töltőállomásain, miután a kazah vállalat az elmúlt napokban 25 banival csökkentette a dízel üzemanyag literenkénti árát, miközben a benzin árát változatlanul hagyta.
A hazai színházi világ legrangosabb szakmai elismeréseit osztották ki hétfőn a bukaresti UNITER-gálán, ahol több erdélyi magyar alkotó és művész is elismerésben részesült.
Manipulációnak nevezte kedden Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Demeter András volt kulturális miniszter körüli botrányt, amelyet szerinte egy kontextusából kiemelt kijelentés robbantott ki.
Elhunyt Varró Éva pszichológus – adta hírül a Kolozsvár központú J.L. Moreno Pszichodráma Társaság (Societatea de Psihodramă J.L. Moreno). A szakembert 2024. augusztus 20-án Pro Urbe díjjal tüntette ki a csíkszeredai városvezetés.
Az RMDSZ akkor fogja eldönteni, hogy támogatja-e a jövendőbeli miniszterelnök-jelöltet, amikor kiderül, hogy mik a tervei – jelentette ki kedden Kelemen Hunor.
Életbe lépett a vágányzár az Újtusnád és Csíkszentsimon közötti vasútvonalon, amely egészen szeptember 16-ig tart majd, ezalatt az utasokat autóbuszok szállítják majd Csíkszereda és Újusnád között. Egy vasúti hidat kell újjáépíteni.
Meghalt egy 36 éves nő a Kolozs megyei Aranyoslóna településen, miután megkéselték egy több személyt érintő spontán összetűzésben – tájékoztatott kedden a megyei rendőrség.
szóljon hozzá!