
Sötétben különösen oda kell figyelni gyalogosnak, autósnak egyaránt. Képünk illusztráció
Fotó: Orbán Orsolya
Tizenhat súlyos baleset történt az év első tíz hónapjában Maros megyében, amelyet a figyelmetlen gyalogosok okoztak – figyelmeztet a rendőrség, amely az elmúlt napokban fokozottan ellenőrizte az utcán átkelőket.
2024. december 06., 11:322024. december 06., 11:32
Korán sötétedik, fekete színű, kevésbé látható ruhákban járunk, sapkák, kapucnik viselése akadályozza, hogy jól rálássunk az úttestre, amelyre lelépni készülünk – figyelmeztet a Maros megyei rendőrség. Teszi mindezt annak fényében is, hogy idén január és október között tizenhat súlyos, gyalogosokat is érintő baleset történt a megyében. Ezekben
A közutakon történő tragédiák okai között a negyedik helyen állnak a figyelmetlen, szabálytalankodó gyalogosok.
A balesetek megelőzése, a gyalogosok tájékoztatása érdekében a megyei közlekedési és a vásárhelyi helyi rendőrök közös ellenőrzést tartottak a napokban Marosvásárhelyen, de a megye többi városában is. Elsősorban a gyalogátjárók környékén, forgalmasabb utcákon figyelték, hogyan közlekednek a gyalogosok, kerékpárosok és rolleresek.
A szabálytalankodáson ért gyalogosok, kerékpárosok közül 55-ön városokban, 71-en vidéken voltak.
A Maros megyei rendőrség sajtószóvivője, Emanuela Fărcaș elmondta, fontos, hogy a gyalogosok mindig az átjárókon kelljenek át az úton és mindig figyelmesen.
Különösen figyelni kell ott, ahol többsávos az utca, hogy minden autó legyen megállva és a gépkocsivezetők lássák, hogy átkelésre készülünk.
Az illetékes szerint fontos, hogy amennyiben lehet, ne csak sötét színű ruhát viseljünk, hanem félhomályban, lámpánál is jobban látható világosat is.
Ha nedves, vizes, jeges az úttest, akkor vegyük figyelembe, hogy a gépkocsi is nehezebben áll meg, így csak akkor lépjünk le, ha biztonságosan át tudunk kelni az úttesten.
Természetesen nemcsak a gyalogosoknak kell figyelniük, hanem a gépkocsivezetőknek is, akiknek a gyalogátjárók környékén lassítaniuk kell.
A Maros megyei tűzoltóknak vasárnap délután több helyszínen is be kellett avatkozniuk ez esőzések okozta károk elhárításáért. Délután ötkor a beavatkozások még folyamatban voltak.
Tovább gyűrűzik a vita Adrian Veștea miniszterelnök-jelölése körül. Miközben a PNL egyik európai parlamenti képviselője a politikus kizárását követeli, az AUR előre hozott választásokat sürget, az RMDSZ pedig még mérlegeli álláspontját.
Adrian Veștea szerint miniszterelnökké jelölése nem a PNL megosztását szolgálja, hanem lehetőséget ad arra, hogy a liberálisok folytassák a reformokat és bizonyítsák: készek felelősséget vállalni Románia stabilitásáért.
A legtöbb közúti baleset vasárnap történik, a kritikus időszak pedig 13 óra és 17 óra közé esik – hívja fel a figyelmet a rendőrség. Vasárnap a Maros megyei közlekedési rendőrök közúti ellenőrzést és balesetmegelőzési tevékenységet tartanak.
Rendkívüli egyeztetésre hívja össze a PSD vezető testületeit Mihai Fifor, miután Nicușor Dan államfő Adrian Veșteát bízta meg kormányalakítással. A szociáldemokraták szerint a döntés előtt nem egyeztettek velük.
Erős szélre és zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Adrian Veștea miniszterelnök-jelölése újabb politikai vitát váltott ki. Ilie Bolojan szerint a lépés a PNL megosztására irányul, míg az USR képviselője azt kifogásolja, hogy Nicușor Dan államfő nem egyeztetett előzetesen az új jelölt személyéről.
Eugen Tomac visszaadta kormányalakítási megbízását, ezért Nicușor Dan államfő vasárnap Adrian Veșteát kérte fel új kormány létrehozására. Az elnök szerint a politikai válságból végül csak egy pártok által támogatott politikai megoldás vezethet ki.
Tisztában voltam azzal, hogy egy szürreális filmre vettem jegyet, amikor úgy döntöttem, hogy megnézem az A24 új horrorfilmjét, a Hátsó szobákat.
Vasárnap nyújtja be a parlamentnek Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök a szakértői kormány névsorát és programját. A tervek szerint a kabinet 18 tagból állna: 15 miniszter és három miniszterelnök-helyettes kapna helyet benne.
szóljon hozzá!