„Száz évig panaszkodtunk, hogy fogy a népünk, fogy az erőnk, megfosztottak minket értékeinktől. Most a Kárpát-medencei magyarságra egységként gondolunk, és büszkén tervezzük a jövőnket. A magyar kormány minden Kárpát-medencében élő magyarnak és nem magyarnak a kezét nyújtja” – mondta Grezsa István, a magyar kormány Kárpát-medencei óvodafejlesztési programjának koordinálásáért felelős miniszteri biztos vasárnap délután Backamadarason a magyar kormányprogram keretében épült óvoda és bölcsőde átadóján.
2019. november 17., 19:262019. november 17., 19:26
2019. november 17., 19:292019. november 17., 19:29
Elsőként a kicsik vették birtokukba az óvodát
Fotó: Haáz Vince
„Száz évig panaszkodtunk, hogy fogy a népünk, fogy az erőnk, megfosztottak minket értékeinktől. Most a Kárpát-medencei magyarságra egységként gondolunk, és büszkén tervezzük a jövőnket. A magyar kormány minden Kárpát-medencében élő magyarnak és nem magyarnak a kezét nyújtja” – mondta Grezsa István, a magyar kormány Kárpát-medencei óvodafejlesztési programjának koordinálásáért felelős miniszteri biztos vasárnap délután Backamadarason a magyar kormányprogram keretében épült óvoda és bölcsőde átadóján.
2019. november 17., 19:262019. november 17., 19:26
2019. november 17., 19:292019. november 17., 19:29
Elsőként a kicsik vették birtokukba az óvodát
Fotó: Haáz Vince
A miniszteri biztos a backamadarasiakkal együtt büszke arra, hogy magyar, büszkén néz a korszerű épületre, és örvend annak, hogy abban magyarul fognak énekelni meg tanulni a gyermekek.
„Jó magyarnak lenni ma Backamadarason. Itt van az udvaron két cserefa, egyiket 1848-ban ültették, a másikat 1867-ben. A történelmünk részei, csakúgy mint a most épült óvoda. A Kárpát-medencében ötszáz oktatási intézményt újíttatunk fel és százötven óvodát építettünk.
Kíváncsi gyermekek nézik az új épület belsejét
Fotó: Haáz Vince
Ma Balánbányán és itt, Backamadarason adtuk át a már elkészülteket, és jövő szombaton Köröstárkány óvodásai örvendhetnek velünk együtt az új épületnek” – hangoztatta a miniszteri biztos. Szerinte
Az új óvoda udvarán összegyűlteknek Kató Béla, az Erdélyi Református Egyházkerület püspöke az irigyek által betömött kutakról és azok megtisztításáról beszélt.
Kató Béla püspök minden gyereknek adott egy kis darabot a piros-fehér-zöld avatószalagból
Fotó: Haáz Vince
Elmondta, hogy a református templom szomszédságában lévő telken egy egyházi iskola volt, amelyet nehezen tudtak visszaszerezni, és amely rossz állapotban, betömött kútként állt a település közepén. De a magyar kormány által kapott támogatásnak köszönhetően és a helyi közösség odaállása nyomán ki tudták ásni a betemetett kutat, új óvodát és bölcsődet tudtak építeni.
Nagy-Vajda Levente helybéli református lelkész arról beszélt, hogy nagyon fontos a helyi közösség számára a most épült oktatási intézmény, ahol óvodai és bölcsődei csoport is helyet kap. Szőcs Antal polgármester elmondta,
Az avatást a gyerekek színes, zenés néptáncos műsora tette hangulatossá. A piros-fehér-zöld avatószalagból minden jelenlévő kisgyerek kapott egy kis darabot emlékbe, majd elsőként birtokukba vehették az ötven férőhelyes új óvodát és bölcsődét.

Balánbánya főutcáján, a református templomtól nem messze óvoda épült a város magyar anyanyelvű gyermekei számára. A magyar kormány Kárpát-medencei óvodafejlesztési programjának támogatásával elkészült tanintézetet vasárnap adták át.
Az új épület mellé új játszóteret is kialakítottak Backamadarason
Fotó: Haáz Vince
Szőcs Antal polgármester
Fotó: Haáz Vince
Várhatóan minden kis széknek lesz gazdája
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
szóljon hozzá!