
Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
A villany- és az ivóvíz-szolgáltató számára is károkat okozott a nagy mennyiségű havazás Székelykeresztúron. A szakemberek már dolgoznak a problémák helyreállításán – közli a városháza.
2023. január 28., 15:462023. január 28., 15:46
2023. január 29., 09:102023. január 29., 09:10
„Rengeteg gondot okozott a nagy mennyiségben lehullt hó a közműszolgáltatók számára, mind a villany, mind az ivóvíz esetében. Információink szerint nagy erőkkel dolgoznak, hogy minél hamarabb helyre tudják állítani az okozott károkat” – közli Székelykeresztúr Polgármesteri Hivatala.

Több mint háromezer fogyasztó maradt áram nélkül Hargita megyében szombat reggel a havazás miatt. A szolgáltató szakemberei dolgoznak a helyreállításon.
Arról is beszámolnak, hogy terepszemléik során nem tapasztaltak fennakadásokat a városban,
Arra kérik a lakókat, hogy lehetőleg az udvarukon, garázsban parkolják le autóikat, megkönnyítve a hóeltakarító cég munkáját. Igyekezzenek ugyanakkor eltakarítani a havat a járdákról a vállalkozások, magánterületek és ingatlanok előtt, hogy zavartalanul lehessen közlekedni. Az autósokat pedig fokozott figyelemre intik.
Az RMDSZ a kormányprogram és a miniszterek listájának ismeretében dönti el, hogy megszavazza-e parlamentben az Eugen Tomac vezette kormányt – nyilatkozta csütörtökön Kelemen Hunor.
Pénteken lezárul az idei egységes mezőgazdasági támogatások közel három hónapos igénylési időszaka. Megnéztük, hogy állnak a támogatásigénylés véghajrájában a székelyföldi megyék.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) a jövő héten „komolyan” elemezni fogja az Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök által javasolt kormányprogramot és politikai konstrukciót – jelentette be az alakulat csütörtökön.
Egy hónap alatt csaknem négyszáz bevetése volt a Kovászna megyei tűzoltóságnak. A közúti balesetek mellett tűzesetekhez, valamint bajba jutott állatokhoz riasztották őket.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu csütörtökön kijelentette, hogy alakulata feltételekhez köti az új kormány támogatását.
Kovásznán szennyvíz öntött el több pincét és udvart a májusi esős időjárás során. A háromszéki szolgáltató szerint ez a szennyvízcsatorna-hálózat túlterheltsége miatt következett be, ezért bírságolást, ledugózást helyezett kilátásba.
Az RMDSZ jövő héten dönti el, hogy bizalmat szavaz-e az Eugen Tomac vezette kormánynak, miután a kijelölt miniszterelnök ismerteti a terveit – nyilatkozta csütörtökön az Agerpres hírügynökségnek Csoma Botond.
Egy férfi meghalt és egy nő megsérült csütörtök kora este a Temesvár körgyűrűjén történt közúti balesetben, amelyben három autó és egy téglákat szállító kamion ütközött össze.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök csütörtökön a Cotroceni-palotában kijelentette, hogy nem politikusokból, hanem szakemberekből álló kormányt terjeszt a parlament elé.
Nicușor Dan államfő csütörtökön bejelentette, hogy Eugen Tomac európai parlamenti képviselőt bízta meg kormányalakítással.
szóljon hozzá!