
Fotó: Pinti Attila
A tűzoltóság vizsgálata szerint valószínűsíthetően gázszivárgás miatt történt a hétfő esti tusnádfürdői, Malom utcai robbanás egy lakóházban.
2022. november 08., 13:092022. november 08., 13:09
Az este fél nyolc körül történt robbanás következtében a többemeletes ház szinte teljes egészében megsemmisült, szerencsére az épületben tartózkodó két személynek sikerült kijutnia az épületből, azonban mindketten ellátásra szorultak.

Robbanás történt hétfőn este egy tusnádfürdői lakóházban, ketten megsérültek – értesítettek a Hargita megyei tűzoltóságtól.
A két áldozat – egy 64 éves férfi és egy 25 éves nő – harmad- és negyedfokú égési sérüléseket szenvedett testük körülbelül 20 és 60 százalékán. A sérültek állapotának stabilizálását követően mindkettejüket a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházba szállították. A tűzoltók a gázszolgáltató munkatársainak érkeztéig felügyelték a területet – derül ki a Hargita megyei tűzoltóság közleményéből.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán hőségre és kelletlen hőérzetre vonatkozó figyelmeztetéseket adott ki, amelyek csütörtöktől az ország nagy részére érvényesek lesznek.
A Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő három napban várhatóan másodpercenként 1300 köbméter körül stagnál, majd enyhén nő, és augusztus 25-ére eléri az 1350 köbmétert másodpercenként.
Két, a Richter-skála szerint 3,3-as, illetve 2,9-es erősségű földrengés történt az elmúlt 12 órában Buzău és Vrancea megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Új fejezet kezdődik a közmédia történetében augusztus 20-án, az államalapítás ünnepén elindul a független és hiteles Híradó – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-vel.
Szerdán lép államfői hivatalába Baka András. Az Országgyűlés augusztus 11-én választotta meg köztársasági elnöknek a Legfelsőbb Bíróság volt elnökét, akit a kormánypárti Tisza-frakció jelölt.
Közeledik a Száz év magány sorozatfeldolgozásának lezárása, a Netflix pedig közzétette a Grand Finale néven futó utolsó epizód előzetesét.
Nem szabad a törvényalkotást politikai bosszúra, az ellenfelek elleni támadásra használni - hangoztatta Ilie Bolojan, Románia ügyvivő miniszterelnöke kedden.
Egy tervezett ingatlanberuházás miatt tartottak közvitát kedden Kézdivásárhelyen, miután az elképzeléssel nem értenek egyet az érintett utca lakói. A felek végül is nem jutottak közös nevezőre, a végső döntés a helyi képviselő-testület kezében van.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden bejelentette, hogy a Hivatalos Közlönyben hétfőn közzétették a Pályázati útmutatót az önálló akkumulátoros villamosenergia-tároló beruházásokhoz, amelyeket a Modernizációs Alapból finanszíroznak.
Nicușor Dan államelnök kedden az alkotmánybíróság feddhetetlenségi törvénnyel kapcsolatos hétfői döntésére reagálva kijelentette, várja a testület indoklását.
szóljon hozzá!