
A POL-frakció szerint ahhoz, hogy esély legyen a rend helyreállítására, Gálfinak mennie kell
Fotó: Erdély Bálint Előd
Sajtótájékoztatón reagált a POL székelyudvarhelyi önkormányzati frakciója Pálfi Kinga alpolgármester és Albert Sándor városmenedzser csütörtöki lemondására. A legutóbbi választásokon Gálfi Árpádot támogató csapat mostanra úgy ítéli meg, teljességgel lehetetlen vele együtt dolgozni.
2022. május 06., 11:282022. május 06., 11:28
2022. május 06., 12:182022. május 06., 12:18
Gálfi Árpád személyében a „legkisebb rosszat” választották a 2020-ban jelentkező jelöltek közül, mondta Godra Zsolt frakcióvezető a sajtótájékoztató bevezetőjében.
Noha a vezetői képességek terén jócskán volt mit javítani még, egy erkölcsileg feddhetetlen, négyéves tapasztalattal rendelkező személyt láttak benne, aki lelkesedéssel pótolja a menedzsment terén mutatott hiányosságait. Úgy látták továbbá, hogy a városfejlesztéshez szükséges anyagi források EU-s pályázatok formájában rendelkezésre állnak, továbbá a városháza, mint intézmény rendelkezik egy bejáratott működési rendszerrel, ahol a belső folyamatokat ugyan optimalizálni kell, a kritikus pontokat egy belső audit során azonosítani kell, de jobbára tapasztalt közhivatalnokok dolgoznak ott, akikkel megvalósíthatók a városfejlesztést érintő tervek. Godra Zsolt azt is felidézte, hogy
Mindezeket szem előtt tartva Gálfi és a csapat között megszületett egy protokollum, amely az együttműködést szabályozta.

Bejelentette lemondását Pálfi Kinga, Székelyudvarhely alpolgármestere és Albert Sándor városmenedzser. Utóbbi alig több mint egy éve, 2021. februárjától tölti be a tisztséget.
„Eltelt két év, és be kellett látnunk, hogy van pár dolog, amiben alapvetően tévedtünk” – fogalmazott a frakcióvezető, majd vázolta a kialakult hivatali krízishelyzet kronológiáját. Nem figyeltek eléggé arra, mondta Godra Zsolt, hogy
Ennek legsúlyosabb oka, hogy a vitás helyzetek megoldását a polgármester elsősorban nyomozati szervekre bízta. Ennek következtében elindult egy felmondási hullám, továbbá maga után vonta a hivatali munkavégzés hatásfokának csökkenését. Több hivatali munkatárs is attól tartott, hasonló helyzetbe kerülhet, ezért a munkájukat félgőzzel végezték. Ez egyértelműen eredményhiányokhoz vezetett. Ugyanakkor ez a körülmény azt is megmagyarázza, miért nem jelentkeznek a polgármesteri hivatal álláshirdetéseire.

Más-más indokokra hivatkozva nyújtotta be lemondását Székelyudvarhely alpolgármestere és városmenedzsere. Egy ponton azonban találkozott a döntésük: nem működik a városvezetés. Felőrölte őket az, hogy nem azzal kellett foglalkozniuk, amire vállalkoztak.
Ez a probléma mostanra kritikus szintet ért el, már a hivatal alapintézményeinek működését is veszélyezteti – mondta Godra Zsolt.
Rossz volt a kommunikáció a polgármester és a frakció között is: Gálfi „tetteiből kikövetkeztethető, hogy neki egy csendes többségre lett volna szüksége,
Nem ismeri a vezetői felelősségvállalás fogalmát” – jelentette ki Godra Zsolt. Egy vezető inkompetenciáját a beosztottak távozásának indoka is világosan mutatja, és jelen helyzetben kijelenthető, hogy a felmondott hivatalnokok „nem a munkahelyet, hanem a vezetőt hagyták el” – összegzett a frakcióvezető.

Sajtóközleményben reagált Antal Lóránt szenátor Pálfi Kinga alpolgármester és Albert Sándor városmenedzser csütörtöki lemondására.
Péter Balázs frakcióvezető-helyettes elmondta, nyilvánvaló, hogy tévedtek a helyzet feltérképezésének bizonyos elemei kapcsán már a választások körül – és ezért elnézést kérnek a választóktól.
„Ő verte szét a csapatot, a munkaközösséget, még saját kabinetvezetője is elhagyta”. Péter Balázs szerint jelentős változást csak drasztikus lépéssel lehet elérni, ezért
Péter Balázs a bizalmatlanság újabb bizonyítékaként elmondta, a polgármester kijelentette, hogy rögzíti a beszélgetést, „nehogy itt egyet mondjunk, máshol pedig mást”.
Újságírói kérdésre Godra Zsolt elmondta, hogy a POL-frakció nem fog alpolgármestert jelölni Pálfi Kinga helyett. Ugyanakkor kijelentette: nyitottak az RMDSZ-szel való együttműködésre is.
Hétfőn nyilatkozhat a polgármester
Gálfi Árpádot sikerült ugyan telefonon elérni, ám azt nyilatkozta, hogy most más teendői vannak, nem ér rá reagálni az eseményekre. Ígérete szerint ezt majd hétfőn megteszi.
A lakossági földgáz ára biztosan nem emelkedik 2027. március 31-éig, mert a kormány április elsejétől a jelenlegi ársapka helyett többszintű árplafont vezet be, és várhatóan a jövő hét végéig kidolgozza az ehhez szükséges teljes jogszabályi keretet.
A kormánynak meg kell találnia a költségvetési forrásokat a kisnyugdíjasok Szociáldemokrata Párt (PSD) által javasolt támogatására úgy, hogy közben ne boruljon fel a nehezen elért pénzügyi stabilitás – jelentette ki a pénzügyminiszter.
A szokásosnál hamarabb utalják ebben a hónapban a jogosultaknak a gyermekpénzt, a gyermeknevelési, valamint a beilleszkedési támogatást. Az érintettek bankszámlájára már pénteken megérkezik a pénz.
A ChatGPT-től kértek és kaptak jogi tanácsokat büntetés elkerülésére azok a román vasutasok, akiket hálókocsijegyekkel való üzérkedéssel vádol a bukaresti törvényszék ügyészsége.
A kormány mentesíti a kiszolgáltatott betegeket a betegszabadság első napjára járó juttatás megvonását előíró intézkedés alól – közölte csütörtökön a Facebook-oldalán Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
A kormány korszerűsíteni készül a vállalatok támogatási rendszerét, illetve új finanszírozási elveket és módszereket vezet be – jelentette ki a gazdaságélénkítő csomagot ismertető csütörtöki sajtótájékoztatóján a pénzügyminiszter.
Őrizetbe vettek három, latin-amerikai és európai drogkereskedőkkel kapcsolatban álló romániai kábítószer-kereskedőt, miután négy kilogramm kokaint és nyolc kilogramm hasist találtak egyikük autójában. A gépkocsivezető elfogásakor ellenállt.
Az amerikai hadsereg Abrams harckocsijainak jelenléte a smârdani gyakorlótéren megerősíti Washington szilárd elkötelezettségét a térség biztonsága és stabilitása mellett – közölte csütörtökön a Facebook-oldalán Nicușor Dan.
Átfogó ellenőrzési akciót tartott a Hargita megyei rendőrség szerdán, melynek célja az erdőgazdálkodási jogsértések feltárása, a közlekedési szabályok ellenőrzése és a közbiztonság erősítése volt.
A betegszabadság első napjára járó juttatás kifizetését megszüntető intézkedés átmeneti jellegű, és figyelembe veszi a valós helyzetet – jelentette ki Ilie Bolojan.
1 hozzászólás