
Gálfi Árpád polgármester nyújtott betekintést a székelyudvarhelyi beruházások jelenlegi állásába
Fotó: Beliczay László
„Hatalmas munka vár ránk, sokszor azt érezzük, hogy még a kapacitásunkat is meghaladja, de azon dolgozunk, hogy a támogatást nyert projektek minél nagyobb mértékben megvalósuljanak” – fogalmazott Székelyudvarhely polgármestere a csütörtöki képviselő-testületi ülésen, ahol többek között az önkormányzat beruházásainak helyzetét tárgyalták.
2022. október 27., 18:492022. október 27., 18:49
2022. október 27., 18:512022. október 27., 18:51
Módosították a költségvetést, átadták a tömegközlekedést biztosító Urbanának az újonnan vásárolt buszt, illetve szó volt az önkormányzat beruházásainak helyzetéről is csütörtökön, a soros székelyudvarhelyi önkormányzati ülésen. Az is kiderült, hogy a polgármesteri hivatal megbízására év végéig felszerelnek egy elektromos töltőállomást.
Összesen 735 személy írt alá petíciót a székelyudvarhelyi mozi újraindítása és működtetése érdekében – tájékoztatott napirend előtti felszólalásában Berde Zoltán, az RMDSZ frakcióvezetője. Ő ehhez kérte a képviselő-testület és a polgármesteri hivatal támogatását.
A helyi beruházásokkal kapcsolatban Gálfi Árpád polgármester szintén a napirendek megtárgyalása előtt elismerte, némileg késésben vannak a megvalósításokkal, de szerinte vannak biztató jelek. Kifejtette,
Ezeken kívül folyamatban vannak a munkálatok a Bányai János-iskolánál, zajlanak az előkészületek a II. Rákóczi Ferenc utca és a csillagvizsgáló felújításához is.

Elkezdődött a szombatfalvi Népház átépítése: a székelyudvarhelyi, romos állapotban lévő épületben idősek nappali foglalkoztató-központja fog működni. A beruházást európai uniós forrásból finanszírozza a város.
Kivitelezőt keresnek a Székely Támadt-vár rendbetételéhez és a kisiparosoknak szánt inkubátorház megvalósítására is.
– fogalmazott az elöljáró.

Télen szünetel, de egyébként jól halad a szombatfalvi egykori Népház kibővítése, újjáépítése: a 2020-ra elkészülő létesítményben idősek számára alakítanak ki nappali foglalkoztatóközpontot.
Benedek Árpád Csaba RMDSZ-es képviselő megjegyezte, összesen 189 millió lej az európai uniós támogatású projektek értéke, amiből eddig mindössze kilencmillió lejt különítettek el – ráadásul az említett összegből mintegy négymillió lej a város önrésze. A fennmaradó
A polgármester bízik benne, hogy a pénzek felhasználása exponenciálisan nőni fog az elkövetkező időszakban.
A képviselők helyeslő szavazatai alapján pénzeket csoportosítottak át egy új gyűjtőpont létrehozására a Cserehát-negyedben, továbbá emelték a Palló Imre-iskolában zajló javítási munkálatokra szánt összeget is. Szintén megnövelték az Orbán Balázs-iskola sporttermére, a volt stúdió mozi termének korszerűsítésére, valamint a Dózsa György és a Mihai Eminescu utcák felújítására szánt költségvetési tételeket.
Hasonlóan cselekedtek egyebek mellett a Kerekerdő felé vezető út Székelyudvarhelyhez tartozó szakaszának felújításával kapcsolatos projekt, illetve a II. Rákóczi Ferenc utca modernizálását célzó beruházás esetében is.
Továbbra is a beruházások megvalósítását sürgeti az RMDSZ-frakció
Fotó: Beliczay László
Egy módosító javaslat alapján ugyanakkor 80 ezer lejjel fogják támogatni a Benedek Elek-iskolát is különböző berendezések megvásárlásában.
Ezt követően a törvény által kötelezett inflációs rátával (5,1 százalék) egészítették ki a helyi adók és illetékek alapszintjét. A tanácsosok elfogadták, hogy a városi bölcsőde ezentúl nem a polgármesteri hivatal alárendeltségébe fog tartozni. Terveket fogadtak el összesen 15 kilométernyi mezőgazdasági út felújítására a Cekend-tető és a Cserehát zónákban.
Ezzel is egyetértettek a jelenlévők. Ezt követően előbb közvagyonnak minősítették, majd átadták az Urbana Rt. ügykezelésébe a város által újonnan megvásárolt autóbuszt.
A napirendek között szerepelt tizenkét ifjúsági lakás eladása is, amelyre ugyancsak igennel szavaztak a képviselők. Utolsó napirendi pontként jóváhagyták, hogy lakószövetség alakuljon a Cserehát-negyedben, ám ennek a hivatal is részese lesz, hiszen nem tudtak minden lakást értékesíteni.
A különfélékben Baricz Imre székelyudvarhelyi lakos egyes játszóterek rossz állapotára hívta fel a figyelmet, ugyanakkor azt is fájlalta, hogy bár a hivatal már nagyjából két éve megvásárolt egy elektromos töltőállomást, azt mégsem helyezték üzembe. Arra is rákérdezett, hogy az elektromos buszok számára létrehozandó töltőállomásokat használhatják-e majd magánszemélyek.
Kovács Attila, a polgármesteri hivatal beruházási osztályának aligazgatója rámutatott, utóbbira nem lesz lehetőség, hiszen azokat csak a tömegközlekedési eszközök üzemeltetésére alkalmasak. Megnyugtató választ adott azonban a megvásárolt elektromos töltőállomással kapcsolatban, hiszen azt év végéig felszerelik a művelődési ház hátsó részénél.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
1 hozzászólás