
Rendeltetése megmarad, de megújul, kibővül a Népház
Fotó: Erdély Bálint Előd
Elkezdődött a szombatfalvi Népház átépítése: a székelyudvarhelyi, romos állapotban lévő épületben idősek nappali foglalkoztató-központja fog működni. A beruházást európai uniós forrásból finanszírozza a város.
2020. április 07., 21:042020. április 07., 21:04
Március 30-án fogott hozzá a kivitelező a munkához az Orbán Balázs utcai szombatfalvi Népháznál. A gyulafehérvári Központi Fejlesztési Ügynökség Igazgatóságán tavaly írták alá azt az európiai uniós, vissza nem térítendő támogatásról szóló szerződést, amelyből a beruházás megvalósul.
– tudtuk meg a Székelyudvarhelyi Polgármesteri Hivatal sajtóosztályától. Hozzátették: a téli időszakban előreláthatólag szünetelni fognak a munkálatok.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A kivitelezés során egyébként a Népház épülete teljesen megújul, a berendezést is kicserélik. A majdani foglalkoztató-központ összfelülete 455 négyzetméter lesz, hiszen
– közölte kérdésünkre Zörgő Noémi. A polgármesteri hivatal sajtószóvivőjétől azt is megtudtuk, hogy a teljes létesítmény akadálymentesített lesz.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az alsó szinten lesz a kazánház, illetve lesz két raktárhelyiség is. Szintén a földszinten három mosdót is kialakítanak, egy női, egy férfi és egy mozgássérült WC-t.
A tetőtéri részben egy kisebb foglalkoztatóterem lesz, illetve irodahelyiségek, egy orvosi rendelő, valamint e mellett egy nővéri szoba is. A felső szinten lesz még két mosdó, illetve további raktárhelyiség is.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A tervek szerint a létesítményt a város fogja üzemeltetni, amint azt korábban Orbán Árpád, Székelyudvarhely alpolgármestere elmondta lapunknak:
Egyébként a foglalkoztató-központ tevékenységében fontos szerepe lesz az önkéntes nyugdíjasoknak is, hangsúlyozta a sajtószóvivő. A beruházás összértéke több mint 2,2 millió lej, a vissza nem térítendő támogatás értéke 2,1 millió lej, tehát az európai uniós pályázati összeg a beruházás mintegy 96 százalékát fedezi.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira, akik egy beteget próbáltak ellátni Récekeresztúron. A mentőautó sofőrje súlyosan megsérült – közölte vasárnap a Facebook-oldalán az egészségügyi minisztérium.
Az együtt végzett munka örömét, az aratás hagyományát és a kaláka közösségformáló erejét is megtapasztalhatták az érdeklődők szombaton Csíkszentkirályon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint hétfő 10 órától szerda 21 óráig az egész országban kánikulára, rendkívül magas hőmérsékletekre, fokozott hőterhelésre és trópusi éjszakákra van kilátás.
Nyolc centiméterrel nőtt a Duna vízszintje a csernavodai atomerőműnél, ami biztosítja a létesítmény további működését – közölte vasárnap a Facebook-oldalán Radu Miruță.
Mehringer, Co Lee és a Blahalouisiana Sziget fesztiválos koncertjét is láthatják majd a közmédia nézői az M1-en – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András – közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Drón hatolt be szombat reggel Románia irányából Bulgária légterébe, majd a bolgár határtól mintegy 100 méterre felrobbant – közölte Rumen Radev miniszterelnök a bolgár biztonsági tanács ülése után.
Egy várakozó metrószerelvénybe is betévedt az a sérült vaddisznó, amely a mozgólépcsőn jutott le szombaton a Kossuth Lajos téri metróállomás peronjára, de egyik utas sem sérült meg – közölte a BKV Zrt. az MTI-vel.
A pénteki árcsökkenést követően szombaton is olcsóbb lett néhány banival a gázolaj a romániai töltőállomásokon, míg benzint szinten mindenhol az előző napi áron lehet tankolni.
Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza párt parlamenti frakciója.
szóljon hozzá!