
Az iskolák fűtési költségeire is jutott az államilag visszaosztott pénzből. Képünk illusztráció
Fotó: Sándor Csilla
Belefoglalták a csíkszeredai költségvetésbe az állami költségvetés-kiigazítás után jóváhagyott összegeket – többek között erről döntöttek az önkormányzati képviselők keddi rendkívüli ülésükön. Az iskolák számára 625 ezer lejt különítettek el a fűtésszámlák fedezésére.
2022. szeptember 13., 12:432022. szeptember 13., 12:43
2022. szeptember 13., 12:432022. szeptember 13., 12:43
Nehéz helyzetbe kerültek egyes csíkszeredai iskolák, ugyanis nem volt fedezetük év végéig a fűtésszámláik fizetésére. Az iskolák kérést nyújtottak be a városházához, nevesítve, hogy mekkora összegekre lesz szükségük. A helyi költségvetés módosítására az állami költségvetés-kiigazítás után került sor, amely révén 625 ezer lejt különíthettek el a tanintézetek számára.

Költségvetés-kiegészítésre szorul a székelyföldi tanintézetek többsége, amelyek a polgármesteri hivataloktól várják a segítséget a téli hónapokban esedékes igencsak magas fűtésszámlák fedezésére.
Az önkormányzati képviselők ugyanis keddi rendkívüli ülésükön hagyták jóvá az államilag visszaosztott összegek belefoglalását a helyi büdzsébe. Összesen 4,7 millió lejt kaptak, amelyből többek között – az iskoláknak szánt 625 ezer lejen kívül – a Csíki Játékszínnek 500 ezer lejt, a Csíki Trans Kft.-nek 200 ezer lejt, a Csíki Sport és Rekreatív Kft.-nek 350 ezer lejt biztosítottak.
A tanácsülésen továbbá módosították a csíkszeredai városháza épületének, a polgármesteri hivatal Mihail Sadoveanu utca 4. szám alatti épületének, valamint a Csíki Játékszín épületének felújításáról szóló határozatokat. Mindhárom esetben kivették az elektromos töltőállomásokat a projektből, mert nem elszámolható költségként az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) pályázatában.
Hűvösen indult a nap augusztus 28-án, és még a délelőtti órákban sem melegedett fel az elmúlt napokhoz hasonlóan az időjárás.
A román parti őrség határrendészei csütörtök este kutató-mentő műveletben vettek részt a Fekete-tengeren, miután tűz ütött ki egy Románia kizárólagos gazdasági övezetén áthaladó kereskedelmi hajón.
Ivóvízszolgáltatás szünetelésére kell felkészülniük Marosszentanna, Udvarfalva és Várhegy, valamint Gyulakuta, Kelementelke és Havadtő lakóinak.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Az előzetes helyszíni vizsgálat során nem találtak robbanóanyag-maradványokat a Tulcea megyei Plauru település közelében fellelt dróndarabokon – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
Egy ember fennakadt a nagyfeszültségű vezetékeken a marosvásárhelyi Szabadság és Méh utca kereszteződésében. Az érintettet végül biztonságban lehozták a tűzoltók, majd kórházba szállították.
Megbírságolt és a tevékenység felfüggesztésére kötelezett egy gyimesközéploki rendezvényszervezőt a Hargita Megyei Környezetőrség, mert nem volt meg a szükséges környezetvédelmi engedélye a mintegy négyszáz férőhelyes sátorban tartott eseményekhez.
Tavaly az Európai Unió internethasználóinak csaknem egyharmada (32,7 százaléka) rendelkezett előfizetéssel filmeket, sorozatokat vagy sportközvetítéseket kínáló streamingszolgáltatásra – közölte csütörtökön az Eurostat.
A védelmi minisztérium csütörtökön arra figyelmeztetett, hogy a nem hivatalos internetes oldalakon közzétett térképek nem tükrözik a román légtér valós helyzetét.
Narancssárga színű (másodfokú) meteorológiai riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat Maros megye több településére. A figyelmeztetés csütörtökön 17 óra 15 percig van érvényben.
szóljon hozzá!