
Az iskolák fűtési költségeire is jutott az államilag visszaosztott pénzből. Képünk illusztráció
Fotó: Sándor Csilla
Belefoglalták a csíkszeredai költségvetésbe az állami költségvetés-kiigazítás után jóváhagyott összegeket – többek között erről döntöttek az önkormányzati képviselők keddi rendkívüli ülésükön. Az iskolák számára 625 ezer lejt különítettek el a fűtésszámlák fedezésére.
2022. szeptember 13., 12:432022. szeptember 13., 12:43
Nehéz helyzetbe kerültek egyes csíkszeredai iskolák, ugyanis nem volt fedezetük év végéig a fűtésszámláik fizetésére. Az iskolák kérést nyújtottak be a városházához, nevesítve, hogy mekkora összegekre lesz szükségük. A helyi költségvetés módosítására az állami költségvetés-kiigazítás után került sor, amely révén 625 ezer lejt különíthettek el a tanintézetek számára.

Költségvetés-kiegészítésre szorul a székelyföldi tanintézetek többsége, amelyek a polgármesteri hivataloktól várják a segítséget a téli hónapokban esedékes igencsak magas fűtésszámlák fedezésére.
Az önkormányzati képviselők ugyanis keddi rendkívüli ülésükön hagyták jóvá az államilag visszaosztott összegek belefoglalását a helyi büdzsébe. Összesen 4,7 millió lejt kaptak, amelyből többek között – az iskoláknak szánt 625 ezer lejen kívül – a Csíki Játékszínnek 500 ezer lejt, a Csíki Trans Kft.-nek 200 ezer lejt, a Csíki Sport és Rekreatív Kft.-nek 350 ezer lejt biztosítottak.
A tanácsülésen továbbá módosították a csíkszeredai városháza épületének, a polgármesteri hivatal Mihail Sadoveanu utca 4. szám alatti épületének, valamint a Csíki Játékszín épületének felújításáról szóló határozatokat. Mindhárom esetben kivették az elektromos töltőállomásokat a projektből, mert nem elszámolható költségként az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) pályázatában.
Megelégelték a magyarázkodást, őszinte válaszokat várnak a városvezetéstől az adóemelések kapcsán a sepsiszentgyörgyiek. Egy felhívásban arra buzdítják a lakókat, ne csak az online térben adjanak hangot az elégedetlenségüknek.
Nyolc évig volt használaton kívül a szentegyházi Bartók Béla Művelődési Ház, amelyet most, egy nagyszabású felújítást követően ismét birtokba vehettek a lakók. Az avatóünnepségen a közösség gyűjtőpontjának nevezték az épületet.
A Craiovai Egyetem etikai bizottsága pénteken úgy döntött, hogy vizsgálatot indít az igazságügyi miniszter, Radu Marinescu doktori disszertációjával kapcsolatos plágiumgyanú ügyében.
A bukaresti ítélőtábla pénteken helyt adott Nelu Iordache üzletember rendkívüli jogorvoslati kérelmének.
Radu Miruță védelmi miniszter és kormányfőhelyettes pénteken a Facebook-oldalán bejelentette, hogy a következő hónapokban felgyorsított ütemben összesen 21 haderőfejlesztési beruházásra készül a minisztérium.
Kilenc helyszínen tartott házkutatást a rendőrség pénteken. A Hargita és Maros megyékben végrehajtott akciók során jelentős értékű készpénzt, cigarettát, valamint mobiltelefonokat foglaltak le.
Önkormányzati vezetőkkel tanácskozott pénteken a Romániai Magyar Demokrata Szövetség vezetése. Kelemen Hunor kijelentette, hogy az adóemelés sok családnak nehézséget okoz, bocsánatot kell kérniük mindenkitől.
Személyautó sodródott le egy baleset következtében a 13A jelzésű országútról Szentegyháza és Csíkszereda között, Kalibáskő közelében pénteken délután.
A bukaresti ítélőtábla bírája, Olimpiea Crețeanu pénteken január 30-ára halasztotta annak a keresetnek az elbírálását, amelyben Silvia Uscov ügyvédnő két alkotmánybíró – Mihai Busuioc és Dacian Cosmin Dragoș – tisztségből való felfüggesztését kéri.
A litván hatóságok szerint az orosz katonai hírszerzés (GRU) állt egy 2024-es litvániai gyár elleni gyújtogatási kísérlet mögött; az üzem rádióhullám-szkennereket szállít az ukrán hadseregnek – írja az Agerpres a Reuters pénteki beszámolója alapján.
szóljon hozzá!