
Az úrnapi búcsú idejére tervezett útlezárások
Fotó: Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség/Facebook
Szerda estétől forgalomkorlátozásra kell számítani Székelyudvarhely központjában a csütörtöki úrnapi búcsú miatt.
2023. június 06., 15:522023. június 06., 15:52
A csütörtökön tartandó úrnapi búcsú miatt már szerdán este kilenc órától lezárják Székelyudvarhelyen a Márton Áron és a Városháza tereket.
A búcsús mise, valamint a körmenet miatt csütörtökön reggel 8 óra 30 perctől egészen 14 óráig a városközpontban, valamint a központba vezető útszakaszokon, a Kossuth Lajos és Vár utcában, illetve a Petőfi Sándor utcai kereszteződéstől, a Petőfi Sándor utca a városközpont felé haladó sávján is forgalomelterelésre kell számítani.
A helyi rendőrség Facebook-bejegyzésben arra kéri az autóvezetőket, vegyék figyelembe a forgalomkorlátozásokat és a hatósági utasításokat, valamint az említett zónákat szabadítsák fel az ott parkoló autóiktól.
Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a következő két hétre, a június 15–28. közötti időszakra vonatkozó időjárás-előrejelzését. Jöhet a nyár.
A bukaresti katonai törvényszék a csendőrségi vezetőket a vádak alól felmentő ítéletet hozott hétfőn a 2018. augusztus 10-i fővárosi tüntetés ügyében.
A munkaképes korú, azaz a 15 és 64 év közötti lakosság foglalkoztatási aránya 62,6 százalékon stagnált az idei első negyedévben, míg a munkanélküliségi ráta 0,2 százalékponttal 6,5 százalékra nőtt 2025 utolsó három hónapjához képest.
Országos akcióhoz csatlakozva június 15. és 21. között fokozott közúti ellenőrzéseket végeznek a rendőrök, elsősorban az ittas vagy tudatmódosító szer alatt álló sofőrök kiszűrésére.
Egy 56 éves férfi fulladt vasárnap a Fekete-tengerbe, Mamaia üdülőhelyen. Kiemelték a vízből és megpróbálták újraéleszteni, de eredménytelenül.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök mindenekelőtt párttársainak támogatására számít az új kormány megalakításakor, és nem abból indul ki, hogy két táborra szakad a Nemzeti Liberális Párt (PNL).
Fokozatosan növekszik a környezetvédelmi panaszok száma Hargita megyében, ami elsőre a lakosság környezettudatosságának erősödésére utal. A valóság azonban kissé árnyaltabb és lehangolóbb is: a háttérben sokszor szomszédok közti konfliktusok állnak.
Nem használhatóak hétfőn reggel Csíkszeredában a Temesvári sugárút egy részének parkolói szenzortelepítési munkálatok miatt – tájékoztat a parkolást felügyelő Csíki Trans. Kft.
Kelemen Hunor vasárnap este közölte, ha Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök tárgyalásra hívja az RMDSZ képviselőit, meghallgatják a javaslatait.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerint legkésőbb egy hét múlva tisztségbe iktatják az új kormányt.
szóljon hozzá!